Bitstamp ile Kraken’ı karşılaştırmaya çalışıyorsanız, farklılıkları anlamak önemlidir. Kendiniz ve işiniz için doğru ve en uygun değişimi seçmeniz kesinlikle çok önemlidir. Doğru takas seçeneğiyle alım satım yapmak, kripto deneyiminizi faydalı, eğlenceli ve eğlenceli bularak başka bir seviyeye taşıyabilir ve muhtemelen götürecektir ve elbette, bilginiz daha da hızlı büyür.!

Ama Bitstamp veya Kraken’a nasıl karar verebiliriz? Bu kılavuzu okuduktan sonra, size ve hedeflerinize en uygun değişim seçeneğini seçmek için ölçütlerinizi oluşturabileceksiniz. Devam ederken, her iki platformun tüm özelliklerini size bildireceğiz. Öğrenmek için bizimle gelin.

 Oyunlar başlasın!

Bitstamp VS Kraken: Kökenler!

Biraz tarih, önemli olan birçok şeyi anlamanıza yardımcı olabilir, böylece bu alışverişleri daha iyi anlayabiliriz. Şu madde işaretlerine göz atın:

  • Her şey 2011’de başladı. Şimdiye kadar görülmemiş bir şekilde, bir Bitcoin (BTC) bir ABD dolarına eşdeğer bir değere ulaştı ve bu aşamada, bunun farkında olan herkes, kripto para biriminin bugüne kadar ne kadar değer elde edebileceğine dair bir fikre sahip olmaya başladı..
  • Tesadüfen, bu süre zarfında Mt. Gox saldırıya uğradı. Bu, insanların güvenini kaybetmeye ve Cryptocurrency sistemini nasıl yenileyip iyileştireceklerini düşünmeye başlamaları için bir köprü oldu..

Yukarıdaki 2 nokta, Bitcoin ve Mt.’nin yükselişinin farkında olan (yakında bahsedeceğimiz) 3 kişinin fikirlerini doğuracaktı. Gox düşüyor. 

Bu adamlardan biri Kraken’ı doğururken, diğer ikisi Bitstamp’ı inşa etti..

Bitstamp Hikayesi

bitstamp ve kraken

Bitstamp oyun ve Nejc Kodric ve Damian Merlak isimleridir. Bu iki adam, Bitstamp’ın bu iki vizyonerin anavatanı olan Slovenya’daki yaratılışının arkasındaki kişilerdir.. 

İkili, kullanıcıların Bank of England veya New York Borsası’na güvendikleri gibi güvenebilecekleri bir platform oluşturmak istiyordu. Bu vizyon, şirketi öngörüldüğü gibi kurabilmelerinin ana nedenlerinden biriydi.. 

Bunu yapmak için, Bitstamp’ın bazı operasyonlarını 2013’te İngiltere’ye taşıdılar, ancak zaman geçtikçe ve PayPal başkanının önerileri sayesinde, 2016’da Bitstamp Lüksemburg’a taşındı ve dünyanın ilk ulusal lisanslı kripto borsası oldu. Bu noktada Bitstamp, Lüksemburg’daki diğer finans kurumlarıyla aynı yasaları takip etmek zorunda kaldı. Lüksemburg’da uygun bir işletme lisansı almak, Bitstamp’ın Avrupa Birliği’nin 28 ülkesinde otomatik olarak lisanslandığı anlamına geliyordu..

Kraken Hikayesi

bitstamp veya kraken

Kraken, Amerika Birleşik Devletleri, San Francisco, California’da Jesse Powell tarafından kuruldu. Bu adam, Mt. Gox Japonya’da ve orada gördüklerinden çok etkilenmiş ve şaşırmıştı. Heyecanla fışkırdı. 

Kraken, özellikle kullanıcıların güvenebileceği bir değişim seçeneği olarak yaratıldı. Powell şeffaflığa inanıyordu ve kullanıcılarını Kraken’in nasıl çalıştığını / işlediğini görselleştirebilmek ve en önemlisi paralarının orada güvende olduğunu bilmek için arıyordu. İlk andan itibaren kullanıcı deneyiminin önemini tahmin ettiği için zekiydi..

Kraken için adil bir nokta, Avrupa ve Asya’daki büyük finans kurumlarıyla sağlam ortaklıklarının yanı sıra CryptoWatch ve Glidera gibi diğer kripto şirketlerini satın almasıdır. Kraken 2016 yılında üç jetonlu borsa satın aldı: Coinsetter, Cavirtex ve CleverCoin. Coinsetter ve Cavirtex’i satın almak Kraken’in Kuzey Amerika’da büyümesine yardımcı oldu ve CleverCoin onu Avrupa’da daha da güçlü hale getirdi.

Yukarıda bahsedilen bu eylemler, Kraken’in dev deniz canavarı gibi dünya çapındaki okyanusları geçebilecek uzun kollar geliştirmesine izin verdi..

Tahmin edebileceğiniz gibi, Bitstamp ve Kraken şu anda kripto para birimi dünyasının öncülerinden ve en önemli güvenilir borsalarından ikisi. Ancak, bu henüz bir karar vermeniz için yeterli değilse, ortak yönleri olan bazı belirli farklılıkları ve unsurları gözden geçireceğiz. Hadi gidelim!

Fiat Para Birimleri

Muhtemelen herhangi bir kripto borsası hakkında bilmek istediğiniz ana gerçek, fiat para birimleri kullanarak ticaret yapıp yapamayacağınızdır..

NOT: Bir itibari para birimi, bir hükümet tarafından desteklenen herhangi bir para birimidir. Ülkelerin yasal para birimleridir. İtibari para birimlerine örnek olarak ABD Doları, Japon Yeni, AB’de Euro vb. Verilebilir.. 

Bu, Bitstamp ve Kraken arasındaki ilk ortak unsurdur. Her ikisi de size itibari para birimini madeni paralarla değiştirme seçeneği sunar. Bu, tüccarlar ve yatırımcılar, özellikle de yeni başlayanlar için, yerel para birimlerini kullanarak madeni para alıp satmak için en iyisidir.. 

Bitstamp’ın sadece USD ve Euro sunduğunu ve Kraken’in USD, Kanada doları, Yen, Euro ve hatta pound gibi daha fazla sayıda fiat seçeneği sunduğunu unutmayın. Bu açıdan anlar ve doğru kararı alırsanız, oyununuzu değiştirebileceğinize ve harika bir başlangıç ​​noktası olabileceğine inanıyoruz.. 

Ücretler 

Ücretler para birimlerine, kişinin bulunduğu yere ve takas edilen madeni paralara göre değişir. Genel olarak, Kraken tarafından alınan ücretler, Bitstamp’ın ücretlerinden biraz daha yüksek olacaktır. Bitstamp, 20.000 $ ‘ın altındaki tüm işlemler için standart bir ücrete bağlı kalırken, Kraken işlem başına alıcılardan% 0.16 ve satıcılardan% 0.26 ücret alıyor. Kraken’in para çekme ücretleri de dikkate alınması gereken başka bir şeydir, ancak piyasadaki en iyiler arasında oldukça makuldürler..

Ayrıca Bakınız: Bitcoin Coinbase’den Kraken’a nasıl aktarılır

Para Teklifi

Bitstamp, Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum ve Ripple dahil olmak üzere daha az sayıda coin sunar.

Kraken, borsasında Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Melon, Dogecoin, Ripple, Monero, Ethereum ve çok daha fazlasını içeren yaklaşık 17 jeton sunuyor.. 

Uygulamalar

Bitstamp ve Kraken, müşterilerin kripto para satın almalarına / satmalarına, en son fiyatlarını kontrol etmelerine, en son bilgilere erişmelerine ve daha fazlasına olanak tanıyan uygulamalara sahiptir..

Her iki borsa da mobil uygulamalarda işlem yapmayı teklif ettiği için bu iyi bir haber.

Kraken’i yalnızca iOS’ta kullanabilirsiniz, ancak Bitstamp’ı iOS ve Android’de kullanabilirsiniz. Bitstamp’ın uygulamasının daha iyi bir üne sahip olması nedeniyle Kraken’ın uygulaması bazen hatalı ve güvenilmez, hatta aksaklıklı olabilir..

Bu uygulamaları kullanarak hangi para birimlerinde işlem yapabileceğinizi, ne tür ticaretler yapabileceğinizi ve hangi cihazları kolayca kullanabileceğinizi öğrenebileceksiniz.!

Arayüz

Bu, yüksek düzeyde gerçekten öznel olabilecek bir özelliktir, ancak size mümkün olan en iyi genel bakışı vereceğiz, böylece zamanınız, sayfalarda gezinme ve değişim eylemlerinizi optimize etmek için başka şeyler.

NOT: Her iki platform için de kullanıcı arayüzü oldukça basit ve pürüzsüzdür, ancak her ikisi de yeni başlayanlar göz önünde bulundurularak tasarlanmadığından, bazen kafa karıştırıcı birkaç unsur olabilir..

Bitstamp Arayüzü:

bitstamp arayüzü

Kraken Arayüzü:

kraken arayüzü

Bitstamp, müşterilere para birimleriyle ilgili güncel bilgiler sağlama konusunda daha iyi bir iş çıkarıyor. Madeni paraları temiz bir şekilde listeler ve kapsamlı bir ticaret sayfası sağlar. Kraken, gelişmiş tüccarlar için ideal olan grafikler, hacimler ve istatistiksel araçlar ile ticaret sayfasında bunun için çok fazla şey var. Yatırımcılar, her gün bu sayfalara bakmakla ilgilenmeyebileceklerinden birini seçebilirler. Gerçekten seviyenize ve tercihinize bağlı.

Arayüz söz konusu olduğunda, kullanmak istediğiniz platformu seçtikten sonra size verebileceğimiz en iyi tavsiye, arayüze mümkün olduğunca aşina olmak ve bir platform seçseniz bile onu gücünüz haline getirmektir. Diğerinin olumlu özelliklerini kaçırıyor olacaksınız. Bunu aklınızda tutun! İkisinden de öğrenilecek harika şeyler var!

Hangisi Daha Güvenli – Bitstamp veya Kraken?

Bitstamp, 2015’te bir kez saldırıya uğradı ve o zamandan beri güvenliğini ikiye katladı. Hiçbir müşterinin madeni para kaybetmesine rağmen, sitenin güvenlik protokolleri, güvenilirliklerini etkilediğinden, birkaç kişinin dikkatini çekmiştir. Bitstamp’ın güvenliği hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz..

Bu nedenle, güvenlik söz konusu olduğunda olabildiğince dürüst olmak istiyoruz. Kraken, hiç saldırıya uğramadığı için Bitstamp üzerinden öldürüyor. Kripto para birimlerinin çoğunu çevrimdışı tutuyorlar. Kraken çok güvenlidir ve hesapları ve paraları güvende tutmak için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır. 

Bitstamp vs Kraken: Boyut

Bazı sayılara, özellikle 24 saatlik ticaret hacmine bakarak, bu kripto para birimi borsalarının boyutunu gözden geçirelim. Bir borsanın işlem hacmi, tek bir günde alınıp satılan toplam kripto para birimi miktarıdır. Genellikle ABD Doları olarak yazılır. 18.04.2018 tarihinde Bitstamp ve Kraken için işlem hacimleri aşağıdadır;

Kraken: 184.509.912 ABD Doları

Bitstamp: 134.724.737 USD

Bu rakamların piyasanın geri kalanıyla nasıl karşılaştırıldığını anlamak önemli mi? Elbette:

Coinmarketcap.com’da listelenen tüm borsaların 24 saatlik işlem hacmi 18/04/2018 için 18 milyar USD’den fazlaydı. Bu, Kraken’e pazarın yaklaşık% 9’unu ve Bitstamp’a yaklaşık% 6’sını veriyor. Kraken, piyasadaki en büyük 12. borsa olarak derecelendirildi ve Bitstamp 14. sırada. Bu çok büyük.

Ancak bir kripto borsası seçerken büyüklük o kadar önemli değildir, bir borsanın sunduğu para birimleridir, bu yüzden bunu asla unutmamalıyız. 

Yani Kraken daha büyük, ama fazla değil. Kraken Coca Cola ise Bitstamp’ın Pepsi olduğu söylenebilir!

Son Yorumlar

Kraken vs Bitstamp, dünyanın her yerinden çok sayıda memnun ve sadık kullanıcısı olan uluslararası platformlardır.. 

Bitstamp çok güvenli, müşteri odaklı bir platformdur. Kullanıcılarının kendi bankalarına güvendikleri kadar ona da güvenmelerini ister. Ücretleri düşüktür, bu nedenle ticarete başlamak için iyi bir yerdir (özellikle AB’de yaşıyorsanız). Yeni başlayanlar için Bitstamp’ın özelliklerinin kullanımı Kraken’ınkinden muhtemelen daha kolaydır. Bununla birlikte, Bitstamps’ın kaldıraçlı ticaretinin (gönül zayıflığı için değil) çalışmakta olduğu hakkında konuşmalar var. Bunun gerçekleşip gerçekleşmediğini yakında öğreneceğiz. 

Kraken, rakipsiz ücretlere ve jeton seçeneklerine yakın teklifler sunar. Tüm deneyim seviyelerindeki kullanıcıları ilgilendiren yeterli ticaret özelliklerine sahiptir. Başlangıç ​​seviyesindeyseniz ve hızlı öğreniyorsanız, Kraken gevrekleşmeye başlamak için uygun bir yerdir. Kraken’in müşterileri için neredeyse rakipsiz bir güvenliğe sahip olduğundan bahsetmiyorum bile.

Kripto borsaları dünyası hızla değişiyor. Platformlar gelecek ve gidecek ama görünüşe göre bu ikisi burada kalacak. 

Seçiminiz ve kararınız: Favoriniz olan Bitstamp vs Kraken? 

Bitstamp’ı Kraken’dan ayırmayı öğrendiniz mi ve en önemlisi, birini seçmeye hazır mısınız?? 

Yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Cevabını bekliyorum.

Ayrıca Bakınız: Bitstamp VS Coinbase

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me