En iyi kripto para borsasını bulmak çok göz korkutucu bir görev olabilir. Dünyanın en büyük iki kripto para birimi borsası arasında seçim yapmanız gerektiğinde bu daha da büyük bir görev haline geliyor. Bu karşılaştırma ile Binance ve Bittrex, kripto borsalarının kripto alanında oynadığı önemli role bakacağız. Ayrıca, ihtiyaçlarınıza en uygun borsayı da seçebileceksiniz.. 

Geleneksel borsaların aksine, kripto para birimi borsaları fiat ve kripto para birimi arasındaki köprüdür. İki tür kripto para birimi değişiminiz var; Fiat’tan kriptoya ve kriptodan kripto borsalarına. Bir itibari para ile kripto değişimiyle, itibari parayı kriptoya dönüştürebilirsiniz. Ancak kriptodan kripto değişimine kadar, yalnızca dijital para birimleriyle ilgilenirsiniz. Bu iki ünlü değişimin paylaştığı benzerlik ve farklılıklara bakalım.. 

Binance – Bittrex Karşılaştırma Tablosu

BinanceBittrex
Binance Bittrex
binance borsası bittrex logosu
Puanımız: 5 Puanımız: 5
Şirket Luanch: 2017 Şirket Luanch: 2013
Şirketin Yeri: Malta Şirketin Yeri: Seattle, WA
Exchange Türü: ABD Marjin Kripto Para Birimi Değişimi Exchange Türü: Kolay Alım / Satım Yöntemleri Değişimi
Mevcut Kripto Para Birimleri: 150 Mevcut Kripto Para Birimleri: 252
Ticaret Çiftleri: 131 Ticaret Çiftleri: 19
Satın Alma / Para Yatırma Yöntemi: Cryptocurrency, Banka havalesi Satın Alma / Para Yatırma Yöntemi: Banka havalesi, Kredi kartı, Banka kartı
Satış / Para Çekme Yöntemi: Banka havalesi, Cryptocurrency Satış / Para Çekme Yöntemi: Banka havalesi, Paypal, Cryptocurrency
Ücretler: % 0.1, Ücretler: % 0.25
Güvenlik: Mükemmel Güvenlik: Harika
Topluluk Güveni: Harika Topluluk Güveni: Harika
Doğrulama gerekli: Evet Doğrulama gerekli: Evet
Müşteri desteği: İyi Müşteri desteği: Yavaş
Mobil uygulama: Evet Mobil uygulama: Evet
Başlangıç ​​Dostu: Hayır Başlangıç ​​Dostu: Hayır
Exchange’i ziyaret edin Exchange’i ziyaret edin

Binance nedir?

binance borsası

Binance, Malta merkezli olmasına rağmen, değişim Temmuz 2017’de Japonya’da başladı. Changpeng Zhao. Bugüne kadarki en başarılı ICO’lardan biri olarak kabul edilen bir ICO kullanılarak başlatıldı. Piyasaya sürüldüğü sırada Binance, 200 milyon token satışından yaklaşık 15 milyon dolar topladı.. 

Lansmanından itibaren 143 gün içinde, Binance şimdiden dünyanın en iyi üç kripto borsasından biri olarak seçildi. Piyasaya sürülmesinden sonraki altı ay içinde, borsa dünya çapında 10 milyondan fazla kullanıcıya sahipti ve günde 1,2 milyar dolarlık bir işlem hacmine ulaşıyor. Değişim, 100’lerce jetonu listeler ve hatta Launchpad ile İlk Değişim Tekliflerini destekler.. 

Bittrex nedir?

bittrex logosu

2013 yılında Bill Shihara, Rami Kawach ve Richie Lai tarafından kurulan Seattle merkezli kripto borsası profesyoneller tarafından yönetiliyor. Kurucuları, değişimi başlatmadan önce Microsoft’ta güvenlik uzmanlarıydı. Güvenlik, Bittrex’te en önemli önceliktir ve şaşırtıcı bir şekilde; kullanıcının parasını hiç kaybetmemişler. Bittrex şu anda en güçlü çiftleri Bitcoin ve Ethereum olan 100’lerce coin sunuyor. Ayrıca USD, EUR, GBP ile de itibari para yatırabilirsiniz..

Artık her iki borsa hakkında da temel bir fikriniz olduğuna göre, şimdi Binance ile Bittrex karşılaştırmamızda diğer ayrıntılara bakacağız. Her iki borsanın özelliklerine, fiyatlarına, ücretlerine, güvenliğine ve diğer özelliklerine bakacağız.. 

Özellikleri  

Her iki borsa da benzerlikler taşıyor; ancak, gerçek bir Binance ile Bittrex karşılaştırması için, bunlara ayrı ayrı bakacağız. 

Binance

 • Binance Coin: Binance, ekosistemine, Binance coin’e (BNB) güç veren kendi yerel tokenine sahiptir. BNB, ticaret, para çekme ücretleri ve listeleme gibi faaliyetler için kullanılır. Binance,% 0.1 işlem ücreti alır ancak BNB ile ödeme yaparsanız indirim alırsınız. İndirim şu anda% 12,5 olarak sabitlenmiştir. 
 • Sipariş eşleştirme: Binance, saniyede yaklaşık 1.400.000 siparişi işleyen benzersiz bir eşleştirme sistemine sahiptir ve bu da onu en hızlı kripto para birimi değişimlerinden biri yapar.
 • Likidite: Kripto alanındaki en yoğun emir defterlerinden biriyle Binance, 400’den fazla kripto para ticareti yapıyor. Likidite, alım satım işlemlerini rekabetçi fiyatlarla hızlı bir şekilde sağlar. 
 • Çoklu Platformlar: Binance, Andriod, iOS ve web arayüzünde mevcuttur. Platform ayrıca Vietnamca, Almanca, Rusça, Türkçe, Portekizce, İtalyanca, Korece, Çince, Fransızca ve İngilizce dahil olmak üzere 13 dil için çok dilli destek sunuyor. 

Binance Artıları

 • Hızlı ticaret arayüzü
 • Sadece% 0,1’lik düşük işlem ücretleri
 • Harika müşteri desteği
 • Topluluk içinde güvenilir itibar

Binance Eksileri

 • Sınırlı sayıda jeton mevcut
 • Düşük likidite
 • Yeni başlayanlar için pek uygun değil

Exchange’i ziyaret edin

Bittrex

 • Güvenli İşlemler: Bittrex, bir güvenlik temeli üzerine kurulmuştur. Para için ek güvenlik sağlamak için soğuk depolama kullanır ve kullanıcılar iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirebilir.
 • Optimize Edilmiş Ticaret: Platform, işlemlerin gerçek zamanlı olarak gerçekleştirilmesini sağlamak için oluşturulmuştur. Otomatiktir ve kullanıcıların cüzdan ve işlem bilgileri mevcuttur. Ayrıca Bittrex, üçüncü taraf platformları ve ticareti destekleyen bir API algoritması ile tasarlanmıştır.. 
 • Mevzuata Uyumlu: Yasal düzenlemelere uygun bir platform arıyorsanız, Bittrex bunlardan biridir. Sanal para birimi ile ilgili ABD düzenlemelerine uygundur.. 

Bittrex Artıları

 • Hızlı kayıt ve doğrulama süreci
 • Profesyonel ticaret arayüzü
 • Ticaret yapılacak çok çeşitli madeni paralar
 • 1 dakikalık bir çizelgeye sahiptir

Bittrex Eksileri

 • Marjin ticareti mevcut değil
 • Kayıp emirleri durdurulamaz
 • Düşük likidite

Exchange’i ziyaret edin

Ticaret Ücretleri

Alım satım ücretleri, kripto tüccarları için büyük bir anlaşma. Para yatırma, çekme ve takas için dövizin ne kadar tutacağını bilmek önemlidir. Peki, işlem ücretleri söz konusu olduğunda Binance ile Bittrex arasındaki fark nedir??

Binance Ücretleri

Binance,% 0.10 üretici / alıcı ücreti almaktadır. Ayrıca, para çekme için 0.0005 BTC ödersiniz. Borsadan para almak için kredi kartı veya kripto para birimi seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Banka havalesi yoluyla para alamazsınız ve ABD yatırımcıları da para alamaz. 

binance ücretleri

Binance Para Yatırma Ücretleri – sıfır

Para yatırma işlemleri için Binance% 0 ücret alır. Ayrıca, kredi kartınızı kullanarak Binance üzerinden kripto para satın alabilirsiniz. Üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları, Binance’e para gönderdiğiniz için sizden ücret alabilir, ancak para yatırma için sizden hiçbir ücret talep etmez..

Binance Para Çekme Ücretleri

Para çekme ücreti bir jetondan diğerine farklılık gösterir. Ancak Binance, 0.0005 BTC’lik sabit bir oran alıyor. Bununla birlikte, herhangi bir miktarda eteri çekmek 0.01 ETH’dir. Çoğu varlık için para çekme ücreti, minimum para çekme miktarının yarısına eşittir. Yani, her bir varlık için yaptığınız para çekme sayısını en aza indirirseniz, daha az ücret ödersiniz..

Binance Ticaret Ücretleri

Binance’te işlem ücreti olarak ödemeniz gereken miktar iki faktöre bağlıdır 

 1. Son 30 gündeki işlem hacminiz
 2. Veya sahip olduğunuz Binance coin (BNB) miktarı 

BNB ile ödeme yaptığınızda,% 25’lik bir indirimli işlem ücreti alırsınız. Genellikle, Binance alım satımları için temel ücret% 0.1 üretici ve alıcı ücretidir. Bununla birlikte, BNB kullanmak için% 25 indirimle, işlem ücreti olarak% 0,075 alırsınız. Ancak, Bitcoin ile değil, BNB’nizle ödeme yaptığınızdan emin olmak için ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekecektir. Binance tarafından ortaya konulan planlara göre bu indirim yıllar geçtikçe aşamalı olarak sona erecek. Her yıl% 25’ten% 12,5’e, sonraki% 6,75’e ve ardından sıfıra düşerek kendisini yarı yarıya azaltacaktır..

İşlem hacminizi artırarak Binance’de işlem ücretlerinizi de düşürebilirsiniz. Değişim, VIP 1’den VIP 8’e kadar sekiz farklı ücret indirimi sunar. Seviyeniz, 30 günlük işlem hacminize ve sahip olduğunuz BNB miktarına bağlıdır. Örneğin, 30 günlük işlem hacminizde minimum 100 BTC ile işlem yaparsanız ve 50 BNB’ye sahipseniz, alıcı ücretiniz% 0,1’de kalırken üretici ücreti olarak% 0,09 indirim alırsınız..

Bittrex Ücretleri

Bittrex Ticaret Ücretleri

Pek çok borsadan farklı olarak, Bittrex% 0,25’lik sabit bir işlem ücreti sunuyor; bunun anlamı, üretici ve alıcı ücretlerinin farklı olmamasıdır. Bittrex, sipariş defterinde önceden var olan siparişlere göre hareket etmeyi tercih eden tüccarlar için cazip bir işlem ücreti sunar. Ayrıca Bittrex, 30 günlük hacminize göre alım satımlarda indirim sunar. 0 – 200.000 ABD Doları arasındaki işlemlerde bir üretici ve her biri% 0,25 oranında alıcı ücreti alınır. Öte yandan, 30 günlük zaman aralığı için işlem hacminiz 60 milyon $ ve üzeriyse,% 0 bir üretici ücreti ve% 0,08 bir alıcı ücreti alırsınız.. 

bittrex ücretleri

Bittrex Para Yatırma ve Para Çekme Ücretleri

Bittrex ayrıca çekilme ücreti olarak sabit bir 0.0005 BTC oranına sahiptir. Bununla birlikte, Bittrex’te, borsada listelenen her token veya madeni paranın kendine özgü ağ transfer ücreti vardır. Her jeton veya madeni paranın içine yerleştirilmiş bir ağ aktarım ücreti vardır ve bu ücreti karşılamak için küçük bir miktar alırız. Ağ ücreti çekme işlemini gösteren para çekme penceresini açmak için jetonun yanındaki çek düğmesine tıklayarak her bir jeton veya jetonun ücretini görüntüleyebilirsiniz).

Güvenlik Durumu  

Binan mıce Güvenli?

Potansiyel bir tüccarın bir borsayı kullanmadan önce kontrol ettiği ilk şey güvenliğidir. Güvenlik ihlalleri nedeniyle kimse parasının kaybolmasını istemez. Olduğu gibi, Binance, fonlarınızı dış tehditlere karşı güvende tutmak için çeşitli yollar sunar. 

 • İki Faktörlü Kimlik Doğrulayıcı: Bu, Binance’in güvenlik kontrolleri listesindeki ilklerden biridir. Binance hesabınızı kurarken, 2FA kurmanız istenecektir. Bu şekilde, bir bilgisayar korsanı cep telefonunuza erişim sağlamadığı sürece hesabınız güvende olacaktır..
 • Ayrıca, daha önce Binance’de kullanılmayan bir cihazdan veya IP adresinden oturum açma girişimi, bir e-posta onay talebine yol açacaktır. Para çekme gibi eylemler için e-posta onay istekleri almayı da seçebilirsiniz..
 • Adres Beyaz Listeye Ekleme: Binance’in Beyaz Listeye Ekleme özelliği, para çekme işlemlerinin yalnızca tek bir adrese yapılabilmesini sağlar. Bu, fonların cüzdanınızı farklı bir adrese bırakma olasılığını sınırlar. Bunu istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz, ancak bunu yapmak için bazı güvenlik engellerinden geçmeyi bekleyin..
 • SAFU Rezerv Fonu: Kullanıcılarını güvence altına almak amacıyla Binance, 2018’de Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu’nu (SAFU) tanıttı. SAFU işlevi, saldırılara karşı sigorta görevi görür. Binance’in ürettiği tüm işlem ücretlerinin% 10’unu alarak finanse edilen bir rezerv gibidir. Borsa büyük alım satım hacimleri aldığından, SAFU bir gün büyük bir havuza dönüşebilir.. 

Binance’in bilgisayar korsanlarını önlemek için gösterdiği çabalara rağmen, takas, Mayıs 2019’da bir hacklenmenin kurbanı oldu. Bilgisayar korsanları 7.000’den fazla Bitcoin’i ele geçirdi; o zamanlar 40 milyon dolar değerindeydi. Neyse ki, SAFU fonunun yardımıyla Binance, etkilenen müşterilerin fonlarını kaybetmemesini sağladı..

Bittrex Güvenli mi?

Bittrex, güvenlik göz önünde bulundurularak oluşturuldu. Borsa, kullanıcılarına güvenilir bir ticaret platformu sunmak için oluşturuldu. Ticaret motoru, güvenli bir ortam yaratan ölçeklenebilir elastik hesaplama ile özel olarak oluşturulmuştur. Şimdiye kadar Bittrex, hacklenmemiş birkaç borsadan biridir. Değişim, aşağıdaki güvenlik önlemlerini uygular;

Soğuk Depolama: Bittrex, platformundaki tüm tokenlerin yaklaşık% 80-90’ını çevrimdışı soğuk cüzdanlarda saklar. Bu, borsa tehlikeye atılırsa, bilgisayar korsanlarının borsada depolanan fonların büyük kısmına erişemeyeceği anlamına gelir..

İki faktörlü kimlik doğrulama: Bittrex, 2FA’ya büyük ölçüde güveniyor. Platform üzerinden para çekmek için 2FA şifresi gereklidir. Ayrıca, hesabınızı aşağıdaki gibi ticaret uygulamalarına bağlamak istiyorsanız 2FA’ya ihtiyacınız olacaktır: TabTrader. Ayrıca, hesabınızdaki her girişte bir e-posta bildirimi alırsınız. Ayrıca, herhangi bir para çekme işlemi yapmak için giriş yaptıktan sonra en fazla 2 dakika beklemeniz gerekir. Bu, saldırıya uğramanız durumunda sinyal almak için yeterli zaman. 

Şimdiye kadar Bittrex saldırıya uğramadı. Bazı kişiler cüzdanlarına erişildiğini ve jetonlarının çalındığını iddia etse de. Ancak, bu kullanıcıların çoğu güvenlik önlemlerini etkinleştirmedi ve bu, hesaplarının saldırıya uğramasını kolaylaştırdı.. 

Binance ve Bittrex: Sonuç 

Sonuç olarak, her iki borsa da müşterilerine mantıklı bir şekilde hizmet ediyor ve alandaki kripto kullanıcılarının büyük bir kısmını elinde tutuyor. Niteliklerine ayrı ayrı baktığımız için, her ikisinin de kaliteli bir ticaret deneyimi sunduğunu özetleyebiliriz. Bazı özelliklerde, ücretlerde ve madeni paralarda küçük farklılıklar mevcuttur. Birisi için en iyi seçim, kendi benzersiz ticaret ihtiyaçları için neyin önemli olduğuna bağlı olacaktır..

Hangisini daha çok beğendiğinizi görmek için her iki borsayı da denemenizi tavsiye ederim. Bu, Binance ve Bittrex karşılaştırma kılavuzumuzun sonunu getiriyor. Umarım, alım satımlarınızda iyi bir seçim ve iyi şanslar elde edebilirsiniz! Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlarda bırakın..

Ayrıca bakınız:

 • Kraken vs Coinbase
 • Coinigy ve TradingView
 • Bitstamp ve Coinbase

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me