Ledger nano incelemesine başlamadan önce, kripto para birimlerinin yükselişini kısaca anlayalım. Her yerdeler ve şu anda durdurulamaz görünüyorlar. Bitcoin, 2009 yılında piyasaya sürüldü, ancak son birkaç yılda değeri tam anlamıyla fırladığında gerçek bir tanınma yaşadı..

Bitcoin’in karşılaştığı böylesine olağanüstü bir başarı, kripto para birimleri olan piyasayı hemen başlattı ve onlara finans sektöründe sağlam bir yer sağladı, dünya çapında milyonlarca insan şu anda aktif olarak paralarını onlar için tehlikeye atıyor ve hatta en çok fantastik getiriler alıyor zamanların.

Şimdi, paranıza yatırım yapmakla da ilgileniyorsanız, neyse ki, o kadar da zor değil. Kripto para birimleri artık neredeyse tüm ülkelere etkili bir şekilde ulaşmayı başardı ve çok sayıda büyük ticaret ve değişim platformunun ortaya çıkmasıyla, aslında kripto para satın almak, sıradan yiyeceklerinizi satın almaktan daha zor değil. Tek yapmanız gereken, bu web sitelerinden birine giriş yapmak, gerekirse bir hesap oluşturmak, ödeme şeklinizi seçmek ve kalbinizin içeriğini satın almaktır..

Sahip olduğunuz diğer seçenek biraz daha karmaşıktır ve onlarla rahat olup olmadığınıza bağlı olarak bazı önemli kararlar almanızı gerektirebilir. Bahsettiğimiz seçenek, kripto para birimleri için kendi kendinize madencilik yapmaktır. Bu günlerde, piyasada işi kolayca yapabilecek çeşitli madencilik teçhizatlarını kolayca bulacaksınız..

Tek yapmanız gereken, teçhizata güç verecek kadar güçlü bir güç kaynağı ile birlikte bunlardan birini satın almak, hepsini eve götürmek ve diğer için fazla sorun yaratmayacağını düşündüğünüz bir yere kurmak evin sakinleri ve sen ayarlandın. Bununla birlikte, bu yöntemi yalnızca bununla ilişkili olarak ortaya çıkan güç maliyetlerine göğüs germeye hazırsanız devam edin, çünkü madencilik teçhizatları çok fazla elektrik gücü tüketme eğilimindedir ve bu nedenle elektrik ve elektrik faturalarınız üzerinde açıkça olumsuz bir etkiye sahiptir..

The Ledger Nano S İncelemesi

ledger-nano-s-incelemesiAncak, aradığınız türden bağımsız olarak, gerçek şu ki, piyasada çok çeşitli bu tür cüzdanlar bulacaksınız ve açıkçası, tüm ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde karşılayan birine karar vermek aslında çok kafa karıştırıcı oluyor ve tüm kripto para birimi tutma sorunlarınızı çözecek kadar verimli.

Satın almadan önce bakılması ve dikkate alınması gereken çok şey olduğundan, bir kişinin bu konuda biraz yardım istemesi şaşırtıcı değildir ve biz bu yardımı sağlamak için buradayız. Bu makale, kendisini bir cüzdan şirketi olarak pazarlayan Ledger Nano şirketi tarafından başlatılan bir dizi cüzdandaki son model olan, kripto para cüzdanları dünyasının en önde gelen oyuncularından biri olan Ledger Nano S’yi tanıtıyor. 2014’te Fransa’da kuruldu.

Mevcut fiyatı buradan görün!

Birincil Özellikler

Ledger Nano S bir donanım cüzdanıdır, yani size çevrimdışı depolama esnekliği sağlar ve bunu, özel anahtarlarınızı harici bir depolama donanımında saklama olasılığıyla birleştirir. Bu harici donanım daha sonra basit bir USB kablosuyla masaüstü veya dizüstü bilgisayarınıza bağlanabilir, yani madeni paralarınıza erişmek veya görüntülemek çok zor olmayacak.

Kripto para birimleri için donanım cüzdanı endüstrisi şu anda her zamankinden daha parlak. İnsanlar aktif olarak paralarını bu tür ürünlere yatırıyorlar ve halkın memnuniyeti her zaman yüksek. Bunu Bitcoin’in başarısına ya da sadece kamuoyundaki bir değişime bağlasanız da, inkar edilemeyecek tek gerçek, sektörün daha önce hiç olmadığı kadar hızlı büyümesi ve gelecekte de çok uzun yıllar devam edecek olmasıdır..

Tüm bunlar, açıkça üretilen cihazların kalitesinde büyük bir pozitif kaymayı beraberinde getiriyor. Halkın beklentileri artıyor ve bununla birlikte, cihazların kendisinde hızlı iyileştirmeler yaşamaya mahkumuz. Ledger Nano S, aynı model üzerine inşa edilmiş bir başka harika cüzdandır..

Güvenli, emniyetli ve hızlıdır, ayrıca çok çeşitli para birimlerini de destekler. Bitcoin ve Ethereum, diğerleri arasında, uğraştıkları para birimlerinden sadece ikisidir..

Şu anda sahip olduğu başarı düzeyine ulaşmasını sağlayan Ledger Nano S’nin arkasındaki ana satış noktaları, güvenlik ve kullanım esnekliğine yönelik sağlam bir yaklaşımdır. İkincisi ile kastettiğimiz, Nano S’yi kripto paralarınızı saklamak için bir araç olarak kullanmanın yanı sıra, kripto para birimlerini ödeme olarak kabul eden çeşitli çevrimiçi ve çevrimdışı hizmetlerde ödeme yapmak için de kolayca kullanabilirsiniz..

Yukarıda belirtilenlerin dışında, son derece ayırt edici diğer bazı özellikler, kullanıcı dostu olması, kolay ödeme seçeneği, etkili güvenlik protokolleri ve daha fazlasıdır..

Rekabet söz konusu olduğunda, Ledger Nano S, kripto para cüzdanı piyasasında neredeyse tek elli bir hakimiyete sahip ya da TREZOR donanım cüzdanı olmasa olurdu. Nano S, TREZOR ile birlikte kripto para cüzdanlarının satışlarının çoğunu oluşturuyor ve başka hiçbir şeye yer bırakmıyor.

TREZOR, Ledger Nano S’den çok daha uzun süredir piyasada olmasına ve bu nedenle taşıdığı deneyim nedeniyle Nano S’yi geçmesi gerekmesine rağmen, Ledger’in sezgisel bir pazarlama stratejisi, cüzdanın harika özellikleriyle birleştiğinden emin oldu. rekabet her zaman baş başa kalır.

Kamuoyu

Piyasaya yeni bir ürün çıktığında, ürünün almaya değer olup olmadığına dair en doğru yanıt ilk alıcıların kendilerinden gelir. Ürünün beklentilere göre performans gösterip göstermediğini ve tasarımda dikkat edilmesi gereken herhangi bir dezavantaj veya kusur olup olmadığını en iyi anlayanlardır..

Aynı sebepten dolayı devam ettik ve sizin için küçük bir müşteri araştırması yaptık. Burada, halihazırda cihazı kullanmakta olan müşterilerin Ledger Nano S hakkında söylediklerini ve başka birine tavsiye edip etmeyeceklerini sizlere sunuyoruz. Tüm bu incelemeleri derledik ve değerlendirmeniz için iyi ve kötü yanlarından küçük bir özet hazırladık..

Ledger Nano S, halka açık yorumlar ve görüşler söz konusu olduğunda bir elmas gibi parlıyor. Üniteyi satın alan hemen hemen tüm kullanıcılar sadece övgüde bulunmak ve hizmetlerini mükemmelin ötesinde görmek zorundadır. Şimdi Nano S bir donanım cüzdanıdır. Donanım cüzdanları, bir çanta gibi taşınabilen ve herhangi bir zamanda yalnızca basit bir USB kablosu kullanılarak bilgisayarınıza bağlanabilen cüzdanlardır..

Çoğunlukla internetten kopuk kalma eğiliminde olduklarından, çevrimiçi dolandırıcılık veya hırsızlık girişimleri söz konusu olduğunda açıkça daha güvenlidirler. Yazılım cüzdanları küçük miktarlar taşıma eğilimindeyken, kullanıcıların madeni paralarının iyi bir bölümünü donanım cüzdanlarında saklama eğiliminde olmalarının nedeni tam olarak budur..

Şu anda bir Ledger Nano S’ye sahip olan bazı kullanıcılara göre, cihaz, madeni paralarının Nano S’nin sınırları içinde güvende kaldığını tam olarak bilerek geceleri iyi uyumalarına yardımcı oluyor..

Ledger Nano S kullanan hemen hemen tüm kullanıcılar, cihazla ilgili herhangi bir şikayetten yoksundur ve onu piyasaya şimdiye kadar gelmiş en sorunsuz çalışan cüzdanlardan biri olarak kabul eder..

Bununla birlikte, çok sayıda kullanıcıdan duyulan bir şikayet varsa, bu, cihazdaki düşük depolama alanıyla ilgilidir. Cüzdanlarında birden fazla kripto para birimi saklama eğiliminde olan kripto para birimi meraklıları için, Ledger Nano S en iyi seçenek olmayabilir, çünkü düşük depolama alanı birden fazla para birimi için uygun olmayabilir..

Bunun çalışma şeklini anlamak aslında oldukça kolaydır. Nano S’de yeni bir kripto para birimi depolamaya karar verdiğinizde, söz konusu token’a özgü bir uygulama indirmeniz gerekir..

Depolamak istediğiniz jetonla ilgili uygulama olmadan daha fazla ilerleyemezsiniz. Ancak, cihazın oluşturulma şekli nedeniyle bu uygulamalardan aynı anda üçten fazlasını yükleyemezsiniz..

Bu, dördüncü para birimini cüzdanınıza eklemek için, yeni para birimini eklemeye devam etmeden önce önceden var olan uygulamalardan birini kaldırmanız gerektiği anlamına gelir..

Şimdi, bu karmaşık bir görev gibi görünse de, aslında oldukça basittir ve akıllı telefonunuzdaki uygulamaları yüklemek veya kaldırmak gibidir. Bir bilgisayara erişiminiz varsa daha da basitleştirilebilir.

Kullanıcı deneyimi

Daha önce açıklandığı gibi, Ledger Nano S taşıdığı kullanıcı dostu olması nedeniyle olduğu kadar popülerdir. Uygulama içi deneyim, ortalama bir kullanıcı için son derece akıcı olacak şekilde tasarlanmıştır ve genel kurulum, bugün piyasadaki cüzdanların çoğunun sunduklarına oldukça benzerdir..

İlk kez başlatıldığında cihaz, kullanıcıdan verilerinizi korumak için bir şifre belirlemesini ister. İşlemin ilerleyen kısımlarında, kullanıcıya özel anahtarların oluşturulmasında yardımcı olan 24 kelimelik bir tohum sağlanır..

İlk kurulumun üç dakika kadar kısa sürmesiyle, Ledger Nano S, kullanıcı memnuniyetini maksimumda tutmak için hiçbir taş atılmadı. Kullanacağınız dijital para birimine bağlı olarak, kurulumun tamamlanmasının ardından işlem için gerekli uygulamaları yüklemeniz gerekecektir..

Bu uygulamalar söz konusu olduğunda, sadece verici veya alıcı görevi görürler ancak madeni paraların gerçek depolanmasında kesinlikle hiçbir rol oynamaz.

Yapımcılar, kullanıcı deneyimini daha da kolay ve sorunsuz hale getirmek için bir Google Chrome uzantısı da sundular. Bu uzantı, kullanıcının hesap detaylarına kolayca erişmesine izin verir, Bitcoin transferine izin verir ve para almak için Bitcoin adresleri oluşturur. Döviz kuru ve gizlilik politikası gibi uygulamanın çeşitli ayarlarında bile değişiklik yapmanıza izin verir..

Halihazırda çalışır durumda olan bir Bitcoin cüzdanınız varsa, Nano S’yi kullanmak için bunu silmenize gerek kalmayacağından endişelenmenize gerek yoktur.Aslında mevcut çevrimiçi cüzdanları cihazla birleştirebilirsiniz. . Desteklenen cüzdanlardan bazıları arasında MyCelium, Electrum, Copay, Bitgo ve MyEtherWallet bulunur.

Kripto para birimlerinin nasıl çalıştığına uzaktan aşina olan herhangi bir kişi için Ledger Nano S, parkta bir yürüyüş gibi hissedecek. Tam bir acemi için bile, kurulum ve işlemlerin birkaç gün içinde seçilmesi ve ustalaşması oldukça kolaydır. Donanım cüzdanına gelince, üzerinde yalnızca iki düğme vardır ve bu nedenle, hıçkırık veya hata çalıştırma konusunda kesinlikle hiçbir marj yoktur..

Güvenlik

Daha önce ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, kripto para birimlerinizi güvende tutmanız gerekiyorsa, donanım cüzdanları gitmenin yoludur. Donanım cüzdanlarının tehlikeye atılmasının tamamen imkansız olduğunu söylemiyoruz, ancak bir sorun ortaya çıkmayı başarsa bile, gerçek cihaz özelliklerinden değil, kullanıcı merkezli olma ihtimali oldukça yüksek..

Güvenliğinizi harici saldırılara karşı garanti edebilecek genel bir sert ve hızlı kural olmasa da, ihtiyacınız olabilecek tüm tedbirleri almanıza izin verecek birkaç işaretçi vardır. Öncelikle, güvenlik tohumunuzu bir bilgisayar sistemi yerine bir kağıt parçasına olumlu bir şekilde not etmelisiniz..

Bunun nedeni, bilgisayar sistemlerinin her zaman virüs bulaşma riskini taşıması ve bir veri sızıntısı yaşanmasıdır. İkinci olarak, cüzdanınızı bir sisteme her bağladığınızda, sistemde herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya güvenlik sorunu olmadığından emin olmalısınız, çünkü bir virüs kablo aracılığıyla bir sistemden cüzdanınıza kolayca gidebilir..

Ama emin olun, çünkü Ledger Nano S’ye sahipseniz veya satın almayı planlıyorsanız, sistemle bağlantınız kesildiğinde, bu donanım cüzdanının izlenmesi veya bulunması neredeyse imkansız olacaktır..

Cihaz Görünümü

Ledger Nano S şu anda piyasadaki en ucuz donanım cüzdanı olabilir, ancak cihazın görünümü açısından hiçbir ödün verilmemiştir. Ucuz cihazlarla ilgili sorunlardan biri, birkaç özellikten veya yapı kalitesinden ödün vermeniz gerekebilmesidir. Ledger Nano S, etkileyici bir tasarım ve yapım kalitesi ile efsaneyi yıktı.

Cihaz şık ancak çok sağlamdır ve cebinize kolayca sığabilir. Cihaz, küçük bir OLED ekrana, yan taraftaki birkaç düğmeye ve tüm cihazı çevreleyen metal bir kasaya sahiptir..

Cihazın yanı sıra bir mikro USB – USB kablosu ve bir anahtarlık tutucu alırsınız. Cihaz hiçbir şekilde elinizde sakar hissetmez. Aslında, yapı kalitesi o kadar iyidir ki, cihaz herhangi bir sorun olmadan yanlışlıkla birkaç damlayı absorbe edebilir..

Bir ekranın varlığıyla, gönderdiğiniz herhangi bir işlemi yayınlanmadan önce kolayca doğrulayabilirsiniz. Böylelikle cihazın güvenliği arttırılır. Hepsi bir arada, Ledger Nano S şu anda paranın satın alabileceği en iyi donanım cüzdanıdır.

Ulaşılabilirlik

Erişilebilirlik, cüzdanların sıklıkla sıralandığı başka bir parametredir. Dünya oldukça hızlı ilerliyor. Artık elimizde zaman yok, yapılması gereken her şey ve her şeyin hızlı bir şekilde yapılması gerekiyor. Artık günlük yaşamlarımız tek bir yerde uzun süre oturmamıza izin vermediğinden, gadget’larımızı hareket halindeyken faaliyetlerimizi gerçekleştirmemize izin verecek şekilde şekillendirmemiz oldukça kritik bir zorunluluk haline geliyor..

Bir teknoloji olarak kripto para birimleri bu ihtiyaçtan doğmuştur; hayatlarımızı kolaylaştırmak ve daha kolay bir yarın için hayatlarımızı şekillendirmek için tasarlandılar.

Geleceğin para birimi olarak kabul edilen finans sektöründeki bu küçük ve zarif yenilik, şimdiden günlük faaliyetlerimizin çoğunu basitleştirdi. Ancak kripto para birimlerinin tam potansiyeline ulaşması için, zaman ve alan sınırlamalarını bırakmamız gerekiyor, bu nedenle Ledger Nano S, her yerde ve her zaman en iyi hizmeti verecek şekilde donatılmış bir tasarımla geliyor..

Ledger Nano S ile kripto paralarınıza erişmek için, cüzdanın birine bağlanması gerekeceğinden, bir bilgisayar sisteminin kontrolüne sahip olmanız gerekir. Cüzdanı yüksek hızlı bir USB kablosuyla taktıktan sonra, sizi istediğiniz bilgilere yönlendirecek olan uygulama yazılımını başlatmanız gerekir..

Şimdi, evdeyseniz tüm bu süreç oldukça basitleştirilmiş ve rahat kalır. Ancak, her zaman bir bilgisayara erişemeyecekleri için sürekli hareket halinde olan insanlar için zorlaşır..

Bununla birlikte, Ledger Nano S kendisini her zaman bir donanım cüzdanı olarak pazarlamıştır ve donanım cüzdanları, uzun vadeli depolama için tasarlandıkları kadar kolaylık sağlayacak şekilde tasarlanmamıştır. Kripto paralarınıza hareket halindeyken kolayca erişebileceğiniz ve hatta bunları günlük işlemlerde kullanabileceğiniz kısa süreli depolar için, bazen hareket halindeki insanlara hizmet sağlamak için özel olarak tasarlanmış yazılım cüzdanları veya masaüstü cüzdanları isteyebilirsiniz. güvenliğiniz pahasına bile.

Ancak bugün piyasada bulunan büyük donanım cüzdanı lejyonu arasında bile, Ledger Nano S, erişilebilirlik söz konusu olduğunda hattın en üstünde olmaya devam ediyor. Madeni paralar kolayca yatırılabilir, geri alınabilir veya kontrol edilebilir, arayüzün anlaşılması ve çalıştırılması oldukça basittir ve ekran, ilgili tüm bilgileri görüntülemede olması gerektiği gibi çalışır..

Bu bağlamda buna karşı çalışan tek şey, şu anda erişmeniz gerekenlere bağlı olarak çeşitli para birimleri için uygulamaları sürekli olarak yüklemeye ve kaldırmaya devam etmeniz gerekebileceği gerçeğidir..

Donanım Cüzdanı nedir?

Hepimiz kripto para birimlerinin benzersiz adreslerde depolanan sanal para birimleri olduğunu biliyoruz. Bir kripto para cüzdanı, bu adresleri depolar, böylece ihtiyacınız olduğunda paranıza erişebilirsiniz..

Bir donanım cüzdanı tıpkı diğer kripto para cüzdanı gibidir, paranızın bulunduğu adresi saklar. Bununla birlikte, hırsızlıklara karşı son derece savunmasız olan normal bir kripto para birimi cüzdanından farklı olarak, bir donanım cüzdanı paranız için güvenli bir cennettir..

Cüzdanınızdaki parayı kullanmak için, söz konusu cüzdanın özel anahtarına ihtiyacınız olacak. Normal bir yazılım cüzdanında veya kağıt cüzdanda, bu özel anahtara erişiminiz vardır. Bunun tek dezavantajı, herhangi birinin özel anahtarınızı ele geçirmesi durumunda, parayı istedikleri zaman ve istedikleri zaman aktarabilmeleridir..

Bir donanım cüzdanında, kimsenin özel anahtarlara erişimi yoktur. Bu anahtarlar, kırılması imkansız olan bir güvenlik protokolü cüzdanının arkasında saklanır. Paranızı ne zaman kullanmak isterseniz, cihazı harici bir yazılım kullanarak bağlamanız ve işleminizi onaylamak için cihaza bir pin girmeniz gerekir..

İşlem, özel anahtarınızla imzalanır ve yayınlanır. Tüm bu süreç boyunca, özel anahtarlarınız donanım cüzdanınızdan bile çıkmaz. Böylece, cüzdanı zaten tehlikeye atılmış bir sistemde kullansanız bile paranız güvendedir..

Donanım Cüzdanları Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Donanım cüzdanı, tüm kripto para biriminizi saklamak için en güvenli yerdir. Özellikle siber güvenlik risklerinin arttığı bir dünyada, fonlarınızı güvende tutmak son derece önemlidir. Bununla birlikte, her biri kendine özgü özelliklere sahip çok sayıda farklı donanım cüzdanının olduğu bir çağdayız. Bu nedenle, hangisinin satın alınacağına karar vermek birçokları için büyük bir ikilem olabilir. Donanım cüzdanı satın alırken dikkat etmeniz gereken özelliklerden bazıları şunlardır.

1- Desteklenen Kripto Para Birimleri

Donanım cüzdanları genellikle çoklu para cüzdanlarıdır. Bununla birlikte, binden fazla kripto para birimi ile, donanım cüzdanlarından hiçbiri tüm kripto para birimlerini desteklemiyor. Bu yüzden yapmak istediğiniz ilk şey, satın almayı düşündüğünüz donanım cüzdanının çok sık kullandığınız kripto para birimlerini desteklediğinden emin olmaktır..

Ek olarak, bu cüzdanın gelecekte satın almak isteyebileceğiniz diğer birkaç kripto para birimini de desteklediğinden emin olun. Şu anda, Ledger Nano S en çok sayıda kripto para birimini destekliyor.

2- Cihaz fiyatı

Yazılım cüzdanlarının aksine, donanım cüzdanları ücretsiz olarak sunulmaz. Her donanım cüzdanı, sundukları özelliklere göre belirli bir fiyata gelir. Bir donanım cüzdanı için ödediğiniz fiyatın, bu cüzdanlarda saklamayı düşündüğünüz toplam kripto para birimini aşmadığından emin olun..

İdeal olarak, insanlar bir donanım cüzdanında tutulan kripto değerinin yalnızca% 10’unu harcamayı tercih ediyor. Ek olarak, birkaç donanım cüzdanı tarafından sunulan özellikleri karşılaştırın ve yalnızca tüm artıları ve eksileri tarttıktan sonra, belirli bir cihazı satın alın.

3- Cihaz ekranında

Donanım cüzdanında küçük bir ekrana sahip olmak, paranız için ekstra bir güvenlik katmanı ekler. İşlemi fiilen yayınlamadan önce transfer etmek istediğiniz kripto miktarını ve transfer etmek istediğiniz adresi doğrulayabilirsiniz..

Bir ekrana sahip olmak çok kullanışlı olsa da, tüm donanım cüzdanlarında ekran bulunmaz. Daha ucuz donanım cüzdanları bir USB sürücü kadar basittir. Bu cihazlardaki güvenlik özellikleri çok iyi olmadığı için bu tür cihazlardan kaçınmaya çalışın.

4- Geliştirme ekibi

Bu, herhangi bir donanım cüzdanının bir başka önemli yönüdür. Belirli bir cüzdanın geliştirme ekibi, harika bir ürünün şekillendirilmesinde hayati bir rol oynar. Sadece yeni kripto para birimleri için destek eklemekten değil, aynı zamanda zaman zaman kaçınılmaz olarak ortaya çıkan hataları düzeltmekten de sorumlular..

Nihayetinde gitmeye karar verdiğiniz donanım cüzdanının, onu destekleyecek çok aktif ve hevesli bir geliştirme ekibine sahip olduğundan emin olun. Bir donanım cüzdanı birçok kripto para birimini desteklemese bile, sağlam bir geliştirme ekibi ile yakın gelecekte daha fazla kripto para biriminin ekleneceğinden emin olabilirsiniz..

5- Yapı kalitesi

Bir donanım cüzdanı satın aldığınızda, kesinlikle bir ömür boyu sürmesini istersiniz. Ancak tüm elektronik aletler gibi bu küçük cihazlar bile bu kadar uzun süre dayanamaz. Bununla birlikte, sağlam bir donanım cüzdanı seçerek, cihazınızın yol boyunca bir veya iki darbeyi kolayca kaldırabileceğinden emin olabilirsiniz..

Sağlam bir cihaz, size kesinlikle doğru yapılmayan cihazlardan daha uzun ömür verecektir. Ledger Nano S, rakibi olan Trezor’un aksine küçük ama son derece sağlam bir cihazdır ve çok plastiftir..

6- Cihazı kurma

Yeni bir cihaz satın aldığınızda, ilk kurulum işleminin sorunsuz ve kolay olmasını istersiniz. Aynısı donanım cüzdanları için bile geçerlidir. Çoğu donanım cüzdanının kurulumu ve kullanmaya başlaması çok kolaydır.

Bununla birlikte, birkaç yeni cüzdan, biraz daha karmaşık olan belirli bir prosedürü izlemenizi gerektirir. Kolay kurulum prosedürü olan cüzdanı seçmeye çalışın. Böylelikle, cihazın çalışmasını anlamak için fazla zaman harcamak zorunda kalmayacaksınız.

7- Müşteri yorumları

Bu, dünyadaki herhangi bir ürünü satın almadan önce yapmanız gereken bir şeydir. İlk kez bir şey satın alıyorsanız, gerçekte ne alacağınız konusunda kesinlikle hiçbir fikriniz yok. Neyse ki, internet bu konuda size yardımcı olmak için burada.

Çeşitli donanım cüzdanlarının incelemelerini çevrimiçi olarak kolayca arayabilir ve bulabilirsiniz. Diğer kullanıcılar tarafından gönderilen incelemeleri okuyarak, belirli bir donanım cüzdanı için ne bekleyeceğinizden emin olabilirsiniz. Bu kesinlikle istenmeyen tüm donanım cüzdanlarını filtrelemenize yardımcı olacaktır. Böylece, birkaç iyi cüzdandan seçim yapmanızı kolaylaştırır.

Cüzdan İhtiyacı

Ancak tüm bunları geçtikten ve ihtiyaçlarınıza uygun kripto para birimleri satın almak için yeterince iyi bir kanala karar verdiğinizde, endişelenmeniz gereken bir sonraki şey, satın aldığınız paraları nerede saklayacağınızdır ve bunun için siz cüzdan aramalıyım.

Cüzdanlar veya e-cüzdanlar, farklı para birimlerini saklamanıza veya saklamanıza izin veren depolama ortamlarıdır. Geliştiriciler, gerçek dünya para birimleri için hizmet sunmaya başlarken, kripto para birimlerinin ilişkilendirilmeye başlandığı büyük takipçilerle birlikte, geliştiriciler kısa süre sonra yalnızca kripto para birimleri için inşa edilmiş e-cüzdanlara ihtiyaç duyduklarını hissettiler..

Cüzdanlar: Bilmeniz Gerekiyor

Ve bugün, Bitcoins, Litecoins, Dash ve daha fazlasını depolamak için kullanılabilecek bir dizi cüzdanı kavramsallaştırmayı ve oluşturmayı başardık, bunların her biri üzerinde çalışabileceğiniz çok çeşitli özelliklere sahip. Ancak, bir tane satın almak için dışarı çıkmadan önce, biraz arka plan bilgisi toplarsanız, bunun size iyi geleceğinden oldukça eminiz..

Örneğin, iki farklı kripto para cüzdanı kategorisi, yani sıcak cüzdanlar ve soğuk cüzdanlar olduğunu biliyor muydunuz? Ve hayır, isimlerin cüzdanların gerçek sıcaklıklarıyla hiçbir ilgisi yoktur, ancak aslında ilgili cüzdanın internete bağlı olup olmadığının bir göstergesidir..

Soğuk cüzdanlar, ağırlıklı olarak ağ ile bağlantısı kesilen ve bu nedenle sıcak cüzdanlara kıyasla çok daha güvenli olanlardır. Bağlantının kesilmesi ilk bakışta kötü bir şey gibi görünebilir, ama aslında öyle değil. Bu tür cüzdanlara, çoğu web’den kaynaklanma eğiliminde olduğundan, her türlü virüs saldırısından veya güvenlikle ilgili sorunlardan tamamen güvenli olma gibi gizli bir avantaj sağlar..

Öte yandan, sıcak cüzdanlar neredeyse her zaman İnternet’e bağlıdır, bu da bağlantısı kesilmiş soğuk cüzdanlara kıyasla işlem veya ticaret yapmak için çok daha kolay kullanılabilecekleri anlamına gelir. Genel olarak, kripto para alıcılarının ve satıcılarının her iki tür cüzdanı da bulundurma eğiliminde oldukları görülmüştür. Soğuk cüzdanlar, kripto para varlıklarının büyük çoğunluğunu saklamak için kullanılırken, sıcak cüzdanlar küçük miktarlar tutma eğilimindedir ve kısa vadeli koruma amaçları için tercih edilir..

Nihai Karar

Ledger Nano S harika bir cihazdır. Sezgisel özelliklerle dolu ve en zorlu kripto para birimi meraklılarını tatmin edecek kadar zengin ve aynı zamanda alandaki acemiler tarafından kolayca çalıştırılabilecek kadar basit..

Bu, piyasadaki diğer birçok rakip kripto para cüzdanının koruyamadığı bir denge. Temiz ve net kullanıcı arayüzü, kolay madeni para erişilebilirliği ve güçlü güvenlik protokolleri ile Ledger Nano S’nin şu anda kripto para cüzdanları için dünyada pazar lideri olması şaşırtıcı değil..

LEDGER NANO S İLE BAŞLAYIN

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me