androidKripto para piyasası hızla geliştikçe, kripto para birimlerinin nasıl düzgün bir şekilde saklanacağını bilmek gerekiyor. Bu yazıda, Android kullanarak Bitcoin’i nasıl saklayabileceğinizi inceleyeceğiz ve Android için en iyi bitcoin cüzdanlarının hangileri olduğunu göstereceğiz..

En iyi Android bitcoin cüzdanını seçmenin ne kadar kafa karıştırıcı olabileceği konusunda çok iyi bilgilendirildik, bu nedenle, doğru cüzdanı seçmenize yardımcı olmak için Android için farklı cüzdanlar üzerinde kapsamlı araştırmalar yaptık..

Bitcoin cüzdanını anlamak

Küçük bir not olarak, Bitcoin cüzdanı, kazanılan dijital para birimlerini adanmış kullanıcının hesabında depolayan çevrimiçi bir yazılımdır. Böyle bir cüzdan olmadan, bitcoin almak mümkün değildir, bu nedenle bir bitcoin cüzdanı oluşturmak, satın almak veya indirmek gerekir..

İşlem bir e-posta hesabına benzer. Bitcoin almak için, tıpkı bir e-posta adresi gibi, herhangi bir kullanıcının görebileceği ve ona bitcoin gönderebileceği, yani Bitcoin adresi gibi kişisel bir adresinizin olması gerekir..

Bitcoin için bir e-posta programı vardır ve bitcoin istemcisi olarak bilinir, burada kullanıcının bir bitcoin adresi ve bir e-posta adresinin şifresi gibi davranan özel bir anahtar kullanarak oturum açması gerekir. Kendi e-posta hesabınızı nasıl güvence altına aldığınız gibi, bu tür dolandırıcılık sorunlarından kaçınmak için kullanıcının bitcoin adresini ve özel anahtarını güvende tutması tamamen gereklidir. Bu tür bilgileri saklamanın belirli yolları vardır:

 • Kağıda yazmak (yine de önerilmez)
 • Şifrelenmiş bir dosyada saklamak
 • İstenen kullanıcılar için bilgileri / özel ve genel anahtarları şifreleyecek ve depolayacak web sitelerinde saklamak.

Bu iki bilginin saklandığı herhangi bir yer, bitcoin cüzdanı olarak bilinecektir. Kullanıcı bitcoin adresini ve özel anahtarı ezberleyebiliyorsa, zihin bir bitcoin cüzdanıdır. Kelimenin tam anlamıyla konuşmak.

Bitcoin adresini ve özel anahtarı birlikte saklamak için çevrimiçi olarak tasarlanmış programlar vardır..

Cüzdan seçerken nelere dikkat edilmeli

Kullanıcının kendi özel anahtarlarını kontrol edebildiği bir cüzdan

Geçerli bir imzayı destekleyen herhangi bir doğrulanmış işlem Bitcoin ağı tarafından kabul edilir. Eşzamanlı olarak, özel anahtarı olan herhangi bir kişi, geçerli bir işlemin gerçekleşmesini sağlayabilir. Bu iki gerçeği bir araya getirmek, basitçe başka bir üçüncü taraf kullanıcı anlamına gelir; belirli bir kullanıcının özel anahtarını alan, kendisinden herhangi bir bilgiyi çalabilir. Özel anahtarları takip eden dijital hırsızlara birçok yol açılıyor. En popüler iki yol, depolama ortamı ve iletişim kanallarıdır. Tam da bu nedenle, özel anahtarlar gönderildiğinde veya önbelleğe alındığında son derece önsezi sağlanmalıdır..

“Cüzdan dosyası”, ana sabit sürücüdeki yazılım cüzdanları tarafından saklandığı özel anahtarları içerir. Bu tür dosyalar genellikle alışılmış ve iyi bilinen bir arşivde saklanır ve bu da onu bitcoin ile ilgili kötü amaçlı yazılımlar için mükemmel bir hedef haline getirir. Böyle bir tehdidin üstesinden gelmek için yazılım cüzdanları, cüzdan dosyasını şifrelemek için uygun bir seçenek sunar. Bu nedenle, cüzdan dosyasına erişim sağlayan bir saldırganın şifresini çözmesi gerekecektir. Kullanılan şifrelerin gücüne veya izlenen şifreleme tekniklerine ilişkin zorluk düzeyine bağlı olarak, bilgisayar korsanları, kodları kırmanın zaman alıcı ve zor olduğunu göreceklerdir. Cüzdan dosyaları, yapısal olarak karmaşık olan güçlü bir parola eklenerek birçok yazılım cüzdanında şifrelenebilir..

Anahtarların ve farklı pin kodlarının yedeğini sağlamak

“Anahtarlarınızı ortaya çıkarırsanız, bitcoinlerinizi kaybedersiniz.” İnsanların postalarını nereden alacağı bir posta kutusu konseptinin karşılaştırılması; kendine özgü ve kesin bir numarası (bir adres) vardır. Belli bir posta belirli bir eve teslim edilecekse, ev veya daire adresi ile ilgili yeterli ve net bilgileri PIN kodu ve diğer ilgili bilgilerle birlikte vermesi zorunludur. Ve kişi postayı almak isteyeceği için, anahtarın sahibi dışında kimsenin erişemeyeceği bir özel anahtara sahip olmak ve kullanmak esastır. Her zaman anahtara dikkat etmek ve posta kutusunun içeriğini mahvetmemek mantıklıdır..

Bu duruma benzer şekilde, bir kişi evin açık adresini görüntüleyebildiği için, Bitcoin borsasında işlem yapan herhangi bir kullanıcı, bitcoin göndermek / satmak için genel adresi görüntüleyebilecektir. Ayrıca, bitcoin’lerin kilidini açmak için, belirlenen kullanıcının, posta kutusunun anahtarlarına benzer şekilde, tüm sorumluluğunun alınması gereken özel anahtarı kullanması gerekecektir. Dolandırıcılık sorunlarından kaçınmak için bu konuda eğitimli olmak önemlidir..

Müşteri desteği

Hızlı yanıt veren soruları yanıtlamada müşteri desteği, kullanıcılar yatırımlarıyla uğraşırken cüzdanları kullanırken sağlanan hizmetlerden memnun ve haberdar olmalarını sağlayacaktır. Kalite uzmanlığı eksikliği olmadan, platformun kötü bir itibarı ve marka adı olacaktır, bu nedenle marka kimliğine de zarar verebilir. Mevcut kullanıcılara hitap etmek ve yeni kullanıcıları çekmek için mantıklı ve hızlı yanıt veren akıllı ve hızlı yanıt veren personel sağlamak çok önemlidir..

Kullanıcı dostu deneyim ve Bitcoin’i göndermesi kolay

Uygun bir UI / UX deneyimine sahip olmak, kullanıcılara çekici bir görünüm sağlayacaktır, bu nedenle onları bir kez daha geri dönüp hizmetleri kullanmaya çekecektir. Sitede / uygulamada kolay bir arama akışı kullanma zorunluluğu kullanıcıyı cezbeder. Basit tekniklerin ve açık renk şemalarının tek dokunuşla kullanılması, kullanıcılar cüzdanlarını kolayca ve ayrıca herhangi bir engel olmadan başka amaçlar için kullanabilirler..

Çoklu / farklı işletim sistemlerinde uyumlu:

Günlük işlemleri işlemek ve yönetmek için kullanılan cüzdanların uyumlu işletim sistemlerine sahip olması gerekir. Verimli ve etkili bir işletim sistemi olmadan, bazen “gecikmenin” veya belirli bir aksaklığın meydana gelebileceği durumlar olabileceğinden, kullanıcılar ticarette yönetmeyi zor bulacaktır..

Bitcoin satın almak için birçok yöntem olduğu gerçeğini bilerek, bunları saklamanın da birçok yöntemi vardır..

Bu konuyu göz önünde bulundurarak, Android için kullanılabilen farklı cüzdan türlerine bakalım:

Yazılım cüzdanları: Bunlar bilgisayara, tablete veya telefona indirilen cüzdan programları / uygulamalarıdır.Günlük Bitcoin ticareti yapanlar, belirli mağazalarda veya eşler arası işlemlerde mal satın alanlar için kesinlikle bir yazılım cüzdanı seçenektir. özel anahtarları saklamak ve size doğrudan cihazdan çevrimiçi ödeme / ticaret yapma erişimi sağlayan özelliklerin olduğu.

Ayrıca, kullanıcıların telefonlarını yakın alan iletişimi özelliğini kullanmalarına olanak tanıyan yenilikçi uygulamalar da vardır; bu, telefonlarını hiçbir gizli veri sağlamadan okuyucunun telefonunun yanına koyabilecekleri anlamına gelir. Herhangi bir BTC istemcisinin erişmesi gereken Blockchain Ledger, bu nedenle gigabaytlarca veri depolaması elde etmek için önemli bir ihtiyaçtır. Bu nedenle, bu cüzdanlar SPV teknolojisinden – basitleştirilmiş ödeme doğrulama teknolojisinden yararlanır. Bu akıllı teknoloji, doğru bilgileri elde etmek için yalnızca ağdaki güvenilir düğümlere güvendiği Blockchain’in küçük alt bölümleriyle ilgilenir..

Ne kadar avantajlı olursa olsun, kullanıma hazır kolay bir çözüm gibi görünebilir, bu cüzdanlar hacker ve siber saldırılara eğilimlidir. Ayrıca, üçüncü bir taraf kullanıcının mobil cihazına erişime izin verirse, cüzdanın yetkisini kaybetme olasılığı da yüksektir. Çevrimiçi pazar, hem Android hem de iOS’ta çalışan çeşitli uygulamalar sağlar, ancak Apple’ın Şubat 2014’te bu cüzdanları uygulama mağazasından yasakladığı biliniyordu ancak karar daha sonra iptal edildi ve birkaç ay sonra uygulamaları geri getirdi. Bu tür uygulamalar Mycelium, Breadwallet, Airbitz, Greenbits, Bitcoin Wallet, Jaxx ve Copay’dir..

En İyi 6 En İyi Android Bitcoin Cüzdanları 2021

1. Miselyum

miselyumÖdeme almanın ve gerçekleştirmenin kolay olduğu diğer Android uygulamaları arasında en popüler olanı. Ayrıca, kurulum ve yedekleme ile ilgili talimatlar sağlamak için kullanıcı dostu bir yöntem sağlar. Banka düzeyinde güvenlikten yararlanarak 2014 yılında Blockchain.info tarafından seçkin “En İyi Mobil Uygulama” ödülüne layık görüldü; cüzdan, bitcoin gönderme ve alma becerisini destekler ve sağlar.

Farklı hesap türleri:

HD: Hiyerarşik Deterministik cüzdanlar, gelecekteki tüm bitcoin adreslerini sıralı bir sırayla oluşturmak için bir “ana tohum” kullanan cüzdanlardır ve hemen yedeklemek önemlidir..

BIT KİMLİĞİ: Bu açık prosedürler ve protokoller, doğrulama ile güvenli kimlik doğrulamaya izin verir. Normal bir şifre sürecini sürdürmek, hesaplara girmenin kolay olduğu eğilimli durumu nedeniyle etkisizdir..

Tek adresli hesaplar: Özel anahtarın cihazdan silindiği ve daha sonra gerektiğinde geri alındığı büyük miktarlarda madeni paraların güvenliğini ve saklanmasına / saklanmasına izin verdiği çok geleneksel yöntem türü hesap.

Yalnızca hesapları izle: Bunlar, adreslerin cüzdanda aynı benzersiz özel anahtar olmadan saklandığı, cüzdanın çıktıları izlemesini ve kontrol etmesini sağlayan ancak bunları dağıtmayan hesaplardır..

Donanım: Bu hesaplar, çevrimdışı donanım cihazları amacıyla oluşturulur..

Artıları

 • Hiyerarşik Deterministik: Daha önce de belirtildiği gibi, bir ‘ana tohum’ içerdiği ve sıralı ve hiyerarşik bir sırayla sonsuz yeni Bitcoin adresi üretmek için yaratıldığı cüzdanlar.
 • Açık kaynak: kullanıcıların web sitesine erişebilecekleri ve Mycelium’u açık erişim platformu olarak kullanabilecekleri.

Eksileri

 • Çoklu imza değil: kullanıcılara grupları başlatma ve birden çok imzaya sahip olma teklifinde bulunmaz, bu nedenle tartışma olmadan fonlar serbest bırakılır. Çoklu imza özelliğine sahip olmak, üyeler arasında da bir tür güven ve güvenlik sağlar.
 • 2 faktörlü kimlik doğrulama: Kullanıcılara bu özellik ile fonların teminatı verilmemektedir. Ayrıca, oluşturulduğunda yalnızca kullanıcının erişebildiği benzersiz kodlar sağladığı için cüzdanın genel güvenliğini artırır..

Mycelium Cüzdan, daha yetkin bir Bitcoin kullanıcısı içindir – diğer cüzdanlara kıyasla farklı para kontrol özellikleri sunar.

Cüzdan, çok sayıda yenilikçi proje ve sürekli gelişen ve ustaca işler yaratan bir geliştirme ekibi tarafından desteklenmektedir..

Geliştirme ekibi, soğuk cüzdan ön ödemeli kartı oluştururken, Android Mobil, soğuk bir depolamayı temsil edebilen merkez platformdur..

Diğer Miselyum hizmetleri:

 • Miselyum Dişli: Mycelium donanımıyla şunları yapabilirsiniz: Gelişmiş bir API kullanarak Bitcoin ödemelerini ücretsiz olarak almaya başlayın. Ek olarak, Gear parayı saklamaz, aslında kullanıcıların cüzdanlarına gider.
 • Ortak Emanet özelliği ile, yetkiye bakılmaksızın kullanıcının anlaşmalarına ve dünyadaki diğer tüm kullanıcılara karşı emniyet ve emniyetin sağlanmasını sağlayacaktır..
 • Bordro sürecini otomatikleştirin ve kuruluşun boyutu ne olursa olsun, ödeme göndermek için ayda 30 saniyeden fazla zaman harcamayın.
 • Miselyum Swish: Kullanıcılar, farklı restoran ve barlarda ticaret süreçlerini (sipariş ve satın alma) robotlaştırabilir / otomatikleştirebilir. Mycelium Swish, personel gibi farklı gelir maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olur ve aynı zamanda müşteriye memnuniyet getirir..
 • Miselyum Kartı: Miselyum kartı temelde madeni paralar için bir kaptır, ancak gerçekte bir hesaba erişim geçişi veya anahtarı değildir. Kart, hem bir kullanıcı arayüzü hem de POS terminalinin bir kombinasyonuna sahiptir. Dahası, bir ekran ve tuş takımı ile sağlanır. Arabalar bir batarya ile çalıştırılır ve tam otomatik operasyonlar sağlar. Miselyum kartı, bir pilin şarj edilmesini ve büyük boyutlu bir arayüzle farklı işlem kayıtlarına erişilmesini sağlayan bir Mycelium okuyucu aracılığıyla bir bilgisayara bağlanır. Kullanıcı, tek bir ücretlendirme döngüsü içinde yaklaşık yüz ödeme emrini / işlemini tamamlayabilecektir..
 • Miselyum Entropisi: yazdırılabilir Bitcoin kağıt cüzdanları oluşturan donanım tabanlı bir entropi kullanan küçük boyutlu bir USB cihazı. Kağıt cüzdanlar iki tek adımda oluşturulabilir:
 • Bir yazıcı kullanarak, kullanıcının bir flash sürücü kullanarak farklı resimler basmasını sağlayacak Mycelium Entropy’yi takın..
 • Yazıcıdaki yazdırma seçeneğini seçin.

MYCELIUM İLE BAŞLAYIN

2. Breadwallet

ekmek uygulama logosuHem Android hem de Apple’da mevcuttur; özellikle bu cüzdan ticaret yaparken kullanması en kolay cüzdanlardan biridir. Sorunsuz çalışan ve doğuştan bir tasarım kullanarak, oturum açma, hesap oluşturma ve bitcoin ile işlem yaparken süreci hızlı ve direkt hale getirir. Ek olarak, uygulama ayrıca kişisel bilgilerin ve gizliliğin korunmasını sağlamak için özel olarak tasarlandı. Breadwallet, hem rahatlık hem de güvenlik kombinasyonunu kullanır, bu nedenle bitcoin yolculuğuna yeni başlayan kullanıcılar ve ayrıca teknik kullanıcılar için çok uygundur. Buna uygun olarak, kullanıcıya özel anahtarlar, şifre yardımı ve kullanıcı dostu arayüz üzerinde kontrol sağlar..

Ücretler:

Ekmek ücretsizdir. Bununla birlikte, kullanıcılar bitcoin işlemleri yapmayı seçtiklerinde, bitcoin ağına belirli bir miktar ücret ödemeleri gerekecektir. Uygulamada, önceliğe dayalı olarak belirli miktarda işlem ücretini düzenleme yeteneğini içeren ve kullanıcılara daha hızlı işlemlerin gerçekleşmesi için daha fazla satın alma seçeneği sunan son güncellemeler yapıldı..

Bir kullanıcı, ekmek uygulaması aracılığıyla bir Bitcoin satın aldığında, banka tarafından ve / veya hesapta kullanılan üçüncü taraf bir hizmet tarafından belirlenen cüzdan üzerinden tahsil edilen belirli bir miktar ücrete tabi olabilir..

Artıları:

 • Kullanımı kolay
 • Ücretsiz
 • İmzalamak veya kaydolmak için gerekli bir gereklilik yok
 • Cüzdan doğrudan Bitcoin ağına bağlanır
 • Touch-ID girişi sağlar
 • Yerleşik müşteri desteği
 • Kullanıcılarla ilgili hiçbir bilgi alınmamaktadır.
 • Doğrudan ekmek uygulaması aracılığıyla Bitcoin satın alma yeteneği
 • Bitcoin adresi otomatik olarak oluşturulduğundan gizlilik ve güvenlik ileri düzeydedir

Eksileri:

 • Altcoinler için destek yok
 • Kullanılan bazı özellikler üçüncü taraf hizmetlerin yetkisine ihtiyaç duyar.
 • Çoklu imzaları desteklemez
 • İki faktörlü yetkilendirmeyi desteklemiyor
 • Uygulamanın donması nedeniyle çok sayıda şikayet duyuldu.
 • Başlangıçta bitcoin ağına senkronize etmek için zaman alıcı

Bread için yaklaşan haberler:

 • Android için güncelleme: İOS uygulamalarına yapılan son güncellemenin takibinin ardından, Bread’in yakın gelecekte Android için yeni bir sürüm yeni sürümünü yayınlaması planlandı. Android kullanıcılarının, belirli bir önem / önceliğe göre işlem ücretlerini iyileştirme yeteneği, bakiye için ekranı görüntüleme tercihi ayarları ve her birine “Notlar” ekleme yeteneği gibi bazı heyecan verici yeni özelliklere bakmaları beklenmektedir. işlem.
 • Diğer kripto varlıklarını desteklemek: Breadwallet şu anda yalnızca bitcoin’i desteklediğinden, şirketin kendisi gelecekte diğer kripto para birimleri için destek sağlayacağını açıkladı..
 • Diğer finansal hizmetler: Bread şirketi, bitcoin alma ve gönderme gibi normal veya geleneksel cüzdan işlevlerinin ötesinde, kullanıcılarına daha fazla genişletmeyi ve ek hizmetler sunmayı planladığını ve aradığını belirtti..

EKMEK İLE BAŞLAYIN

3. Airbitz

airbitz logosuHem Android hem de Apple’da mevcuttur; kullanıcıların bitcoin kullanması için rahat bir deneyim sağlar. Dahası, otomatik yedekleme yapmak için ilginç bir özellik sunar. Kullanıcıların bitcoinleri cep telefonu üzerinden satın almalarını, satmalarını ve güvenli bir şekilde saklamalarını sağlayan bir cüzdan. Ayrıca, HD ve iki faktörlü kimlik doğrulama özelliklerinin ötesinde Airbitz, kullanıcıların fonlarını ve üçüncü taraf kullanıcılardan gelen farklı veri işlemlerini korumayı sağlar..

Bu, hiçbir kullanıcının Airbitz cüzdanındaki verilere erişemeyeceği anlamına gelir. Kullanıcı deneyimi, akılda tutulan temel amaçlardan biriydi. QR kodlarının taranması açısından, cüzdan, para transferi için Bluetooth Düşük Enerji (BLE) sağlar. Bir hesaba kaydolmak, güvenlikle ilgili önemli özelliklerden ödün verme ihtiyacını riske atmadan basit ve hızlıdır.

Airbitz’i tamamen benzersiz kılan şey, yakınınızdaki tüm bitcoin kabul eden kuruluşların bir haritasını destekleyen İş Rehberi’nde yer almasıdır. Bu, Airbitz’i etrafındaki benzersiz bitcoinlerden biri olarak popüler bir kamu düzeyine yükseltir.

Ücretler

Airbitz uygulaması çevrimiçi olarak mevcuttur ve akıllı telefon kullanılarak ücretsiz olarak indirilebilir. Bu işlem ücretleri, veri baytları olarak işlemin boyutu ve bastırma gibi şeylerden de ilham alan bitcoin ağı tarafından belirlenir..

Artıları:

 • Açık kaynak
 • Hızlı bitcoin teslimatına erişim
 • İki faktörlü yetkilendirme gibi güvenli özellikler
 • Sunucular kapalı olmasına rağmen cüzdanın çalıştığı merkezi olmayan sunucular.

Eksileri:

 • Kullanıcı ve web arayüzü eksikliği
 • Marka henüz çevrimiçi olarak iyi kurulmadı

Airbitz’in son görüntülemeleri:

Hızlı işlemler için kullanımı kolay bir uygulama olan Airbitz, aslında bitcoin alım satımına dalmadan önce iyi bir test konusu olduğu yerlerde kullanmak için ücretsiz bir uygulamadır. Uygulama, kullanıcıların fikirlerini anladığı için yenilikçi ve içgüdüseldir.

Bitcoin’de teknik olarak gelişmiş kullanıcılar, aktif dizini takdir edeceklerdir. Yani, bitcoin ticareti söz konusu olduğunda, bu özellik tek başına bir fark yaratır.

AIRBITZ İLE BAŞLAYIN

4. GreenBits

logo-yeşiladresiTREZOR ve Ledger Nano S gibi donanım cüzdanlarına yardımcı olan çok imzalı bir cüzdan olan Green Address’in eski bir sürümü.

Ücretler:

Greenbits cüzdanı için fiyatlandırma KB başına 50 uBTC’dir, ancak genel bilgiler açıklanmamaktadır..

Artıları:

 • Böyle bir uygulamanın benzersiz özelliklerinden biri, Ledger adı verilen en köklü ve güvenilir güvenlik uygulaması ile güvenliği sağlamasıdır, bu nedenle hiçbir kullanıcı tamamen cüzdana güvenemez. Hızlı, ince ve kullanım kolaylığı özelliklerini birleştiren uygulamanın yaratıcıları, müşteri için kaynak kodunu yayınladı..

Eksileri:

 • İOS ve masaüstü sürümleri henüz yayınlanmadı.

Diğerleri incelemeleri:

SPV doğrulaması ve bir güvenlik ortağı kombinasyonu kullanır. Yeni başlayanlar için, bu uygulama, kolay kullanıcı dostu arayüzü nedeniyle popüler gibi görünüyor..

GREENBITS KULLANMAYA BAŞLAYIN

5. Zebpay

zebpay logosuZebpay, Hindistan’da yolculuğunun 2014’te başladığı ilk cüzdandı. Ayrıca, bitcoin ticareti için hızlı ve güvenli bir platform sağlıyor. Dahası, bitcoin ticareti yaparken kullanıcılara en iyi fiyatların sunulmasını sağlarlar..

Artıları:

 • Kullanıcıların nakitsiz hızlı işlemlerin avantajlarından yararlanmasını sağlayan kullanıcı dostu bir uygulama.

Eksileri:

 • Bazı nakit işlemlerin aksine, bitcoin miktarı saniyeler içinde başka herhangi bir kullanıcıyla takas edilebilir..
 • Bitcoin fiyatı, diğer bitcoin değişim sitelerine kıyasla nispeten yüksek.
 • Bu platformu kullanarak kullanıcılar, bitcoin fiyatı analiz edilebildiği için kârdan yararlanabilirler..
 • Bitcoin fiyatlarında bir değişiklik olduğunda kullanıcıları yeni bildirimlerde günceller.
 • Bitcoin ve ağı merkezi olmayan bir yapıya sahip olsa da, kullanıcıların yine de BT hükümeti tarafından sağlanan kurallara uyması gerekecektir..
 • Bitcoin fiyatında her zaman bir düşüş oranı olduğu için yeni kullanıcıların yatırım yapma konusunda risk alması gerekecek..

Kısıtlamalar:

 1. Cüzdanı kullanmak için, kullanıcının bir PAN kartı ve hem PAN kartının hem de banka hesap numarasının eşleşmesi gereken bir banka hesabı kullanması önemlidir..
 2. Tek bir işlem yapılmazsa, kullanıcıların üç ay sonra hesapta rupi depolamasına izin verilmez. Bu nedenle, bundan kaçınmak için kullanıcıların otomatik yapılan gereksiz işlemlerden kaçınmak için buna göre plan yapmaları gerekir..
 3. Diğer platformların aksine, kullanıcılar yıllık günlük ve aylık olarak bir işlem limiti ile karşı karşıya kalacaklar. Kullanıcılar yalnızca işlem başına minimum 1000 rupi ve ayda maksimum 10000000 rupi ile yatırım yapabilir veya satın alabilir..

ZEBPAY’E BAŞLAYIN

6. Copay

copay logosuBitpay tarafından oluşturulan açık bir multisig kaynağı olduğu bir android uygulaması. Bu, fonların ancak belirli sayıda insan, paylaşılan bir cüzdana benzeyen, gerçekleştirilmeden / yürütülmeden önce bir işlemin gerçekleşmesine izin verirse serbest bırakılacağı yerdir. Bu, güvenlik için harika bir yöntemdir, ancak bazı durumlarda sorun olacaktır..

Özellikleri:

 • Çoklu platformlar: Mobil (iOS, Android, Windows) ve masaüstü (Mac, Linux, Windows) için mevcuttur.
 • Birden çok hesap: Kullanıcıların aynı cüzdan altında farklı amaçlar için farklı hesaplar kullanabilecekleri farklı hesaplar oluşturmalarına izin verir, örn: iş ve kişisel.
 • Açık kaynak: Cüzdan ve sunucu kodu kamuoyuna duyurulur. Bu, üçüncü tarafların kodu iyileştirmek için izleme, inceleme, inceleme ve yöntemler bulmasını sağlar, bu da kapalı kaynaklı cüzdanlardan daha güvenli ve güvenilir bir cüzdan sağlar..
 • Temiz ve kolay kullanıcı arayüzü: Kullanıcılar, 150 para birimini gösteren ve birçok dili destekleyen sorunsuz kullanıcı arayüzü ve akıllı sistemden yararlanabilir..

Eksileri:

Tasarım açısından Copay doğru seçim gibi görünüyor. Bununla birlikte, Copay’ın Bitcoin politikasına olan talihsiz baskısı gibi bazı politikalar nedeniyle, cüzdan ile ilgili güvene büyük bir zarar verdi. Copay, BTC1 hard forkunu “gerçek Bitcoin” olarak desteklediği için Bitcoin.org’un güvenilir cüzdanlar listesinden çıkarıldı. Bununla birlikte, BTC1 hard fork kısa süre sonra siyasi ve teknik nedenlerle başarısız oldu. BitPay, kullanıcılarına sonuçta başarısızlığa yol açan daha aceleye getirilmiş, kanıtlanmamış bir koda geçmelerini söylemişti..

Başkalarının yorumları:

Özelliklere sadece dikkate alınsaydı, Copay harika bir seçim olurdu. Ancak benzer özelliklerin kirli siyasetin eli olmadan sağlandığı alternatifler de var; Eksik fon / yatırım durumu çözülene kadar, kullanıcının Copay’i kullanması tavsiye edilmez..

Bu sorunlar yakın gelecekte çözülecektir ancak o zamana kadar riskten kaçınmak için Copay küçük miktarlarda kullanılmaktadır..

COPAY İLE BAŞLAYIN

Size ne tür cüzdanlar uygundur?

Tüm bu bilgileri okuduktan sonra, zihnimiz bir bedel ödemiş olmalı, ancak hangi tür cüzdanları seçiyoruz? İşte dikkate alınması gereken bazı faktörler:

 • Eşler arası: Kullanıcı ödemeleri şahsen yapmaya karar verirse, Mycelium, Copay veya hatta Breadwallet gibi çevrimiçi bir cüzdan değil, bir mobil cüzdan kullanılması önerilir..
 • Ödemelerin düzenliliği: Kullanıcı sonunda düzenli ödeme yaparsa, hızlı erişilebilen ve basit cüzdanları kullanmak daha uygun olacağı için bir masaüstü cüzdanı veya mobil cüzdan uygundur..
 • Yatırılan / iade edilen miktarlar: Büyük miktarlarda bitcoin ile uğraşan kullanıcıların çevrimiçi saldırılardan kaçınmak için daha güvenli bir cüzdana sahip olmaları gerekir. Bu nedenle, cephanelik gibi güvenli olduğu kadar güvenli olan çevrimdışı cüzdanları saklamak ve güvenceye almak veya hatta kullanmak için tasarlanmış donanım cüzdanlarının kullanılması önerilir..
 • Çoklu kullanım ve erişilebilirlik: Farklı avantajlar sağlamak için farklı cüzdanlar kullanmak aynı anda hem güvenlik hem de kullanım kolaylığı sağlayabilir ancak kullanıcılar kullanılan cüzdanlara karar verirken dikkatli olmalı ve kafaları karışmamalıdır. Bu gibi durumlarda, donanım cüzdanları tasarruf hesapları için kullanılırken, çek hesapları olarak mobil cüzdanlar kullanılır..

Çevrimiçi olarak listelenen birden fazla güvenli cüzdan var. Ancak mükemmel bir cüzdana sahip olmak, işlemlere (BTC’den BTC’ye işlemlere) ve ihlal edilmeyen güvenliğe bağlı olarak daha az ücrete bağlı olacaktır..

En güvenli cüzdan türü hangisidir??

Güvenlik açısından, hangisinin daha iyi olduğunu öğrenmek için aşağıdakileri okuyun:

 • Sıcak Cüzdanlar: Bunlar, cep cüzdanı konseptine dayalı cüzdan türleridir. Dahası, bu cüzdanlar, hırsızlık riskinin daha yüksek olduğu bilgisayar / tablet / telefon gibi internete bağlı cihazlarda çalışır. Cep cüzdanı konseptine dönersek, insanlar tüm birikimlerini ceplerine koymazlar ve yürürler.
 • Soğuk Depo Cüzdanları: Bir tasarruf hesabıyla karşılaştırıldığında, bu tür cüzdanlar, çalınma riskinin olmadığı ve dolayısıyla güvenli olduğu yerlerde güvenlik sunar. Soğuk depolama, Bitcoin anahtarları – özel oluşturulduğunda ve ağdan çevrimdışı olarak saklandığında elde edilebilir. Bilgisayar korsanları, tüm anahtarlar çevrimdışı olarak saklandığı için özel anahtarları ihlal edemez.

Bitcoinlerinizi korumak için en iyi uygulamalar:

 • Özel anahtarları kontrol etme: Kendi bitcoin’lerinize dikkat etmeniz önerilir. Fonların tam kontrolünü yönetmek ve üçüncü bir kişiye veya partiye bağımlı olmamak daha güvenli bir yaklaşım yaratacaktır..
 • Gizliliği korumak: Cüzdanınızdan blockchain verilerini her talep ettiğinizde, sunucu IP adresini istenen adrese bağlayabilir, böylece bu bize her cüzdanın birbirinden farklı verileri nasıl talep ettiğini gösterir. Bitcoin Core veya Armory gibi tüm blok zincirini indirebilen bir cüzdan kullanmak, kullanıcılar için gizlilik sağlayacaktır..
 • Adresleri tekrarlamaktan / yeniden kullanmaktan kaçının: Güvenli sistemler güncellendiğinde, her işlemin adresi her seferinde otomatik olarak değişecektir. Bitcoin işlemleri halka açık olarak görüntülendiğinden, işlemlerin tanımlanabilir bir kullanıcıya bağlı olup olmadığını farklı kullanıcıların kolayca anlayabileceği tüm işlemleri gruplandırır..
 • Miktarlara bağlı olarak farklı cüzdanlar kullanın: Kaydedilen veya aktarılan farklı miktarlara bağlı olarak farklı bitcoin cüzdanları kullanılabilir. Belirtildiği gibi, donanım cüzdanları veya kağıt cüzdanlar dijital olarak “tasarruf cüzdanı” olarak saklamak için kullanılabilirken, mobil, masaüstü cüzdanlar “harcama cüzdanı” olarak kullanılabilir..
 • Birden çok yedeklemenin güvenliğini sağlayın: Kullanıcıların cüzdanlarını yedeklemeleri ve verilere zarar vermeyecek güvenli, güvenli fiziksel konumlarda tutmaları şiddetle tavsiye edilir. Örnek: Zararı önlemek için kağıt cüzdanlar lamine edilebilir.

Depolama ve güvenlik:

4 farklı cüzdan türü, farklı güvenlik türlerine ve depolamalara daha da basitleştirilmiştir.

 • Sıcak cüzdanlar: Bu tür cüzdanlar çevrimiçi bağlı cihazlarda çalışır, bu nedenle siber saldırı veya hırsızlık riski artar. Bu tür cüzdanlar günlük küçük harcamalar için önerilir ve geri kalan miktarlar soğuk bir depoda kilitlenecektir..
 • Saklama hizmetleri: Kullanıcıların özel anahtarları ve dijital paraları harici taraflarca tutulur, bu nedenle paraları üzerinde herhangi bir kontrol yoktur. Bu ilk bakışta güvenli görünebilir, ancak diğer kişinin kontrolünde nakit depolamak her zaman bunu yapma riskini artırabilir.
 • Soğuk depo: Özel anahtarlar çevrimdışı olarak güvence altına alınır, böylece bilgisayar korsanlarının izinsiz girme riskini ve olasılığını azaltır. Bunlar, harcama yapmayan ve bitcoinleri güvence altına alan kullanıcılar için etkili görünecek..
 • Çok imzalı cüzdanlar: Çevrimdışı güvenlik ve soğuk depolama özelliklerini ekleyen multisig cüzdanlar, farklı taraflar arasında eşit olarak paylaşılan bitcoinlere sahiptir. Fonların serbest bırakılması için tarafların, serbest bırakmadan önce işlemleri kabul etmesi ve imzalaması gerekir. Üç ortak imzalayandan 2’sinin fonları serbest bırakmadan önce imzalaması gereken 2-2 cüzdan veya 2-3 cüzdan gibi örnekler var. Bu, 9 imzadan 5 imzanın bulunduğu 5-9 imzaya kadar kolayca genişletilebilir.
 • Armory Multisig: Benzersiz bir özellik sunan: Lockbox özelliği, 7 ortak imzalayana kadar herhangi bir sayıda kişinin imzalaması ve fonların serbest bırakılmasına izin vermesini gerektirir. Temel olarak, bu özelliği kullanarak, belirli bir taraf, ortak imzalayan olarak farklı genel anahtarlara sahip ortak ortaklar atayacaktır. Kişisel kullanım için veya farklı şirketler için bir güvenlik ve esneklik kombinasyonu sağlar.Armory Multisig cüzdanının bir başka özelliği de, tek bir ilişki için birden fazla imza elde etmek yerine, yalnızca yedeklemeler için kullanılacağı bir yedekleme sağlamasıdır. Cephanelik cüzdanı için bir yedek parçaya sahip olmak, bitcoin cüzdanlarında sorun çıkma olasılığını azaltacaktır. Bunun işe yaraması için, tam ve eksiksiz bir yedekleme elde etmek için konumların tartışılması gerekir..

Cüzdanlar ve güvenlik:

Bitcoin zorlukları:

 1. Kötü amaçlı yazılımlara yatkın. Kullanılan yazılım, sırayla özel anahtarları tarayabilen kötü amaçlı yazılım içerebilir ve birkaç dakika sonra tüm bitcoin’ler kaybolur..
 2. Kullanıcılar, telefonlarını veya dizüstü bilgisayarlarını kaybetme konusunda daha savunmasızdır, bu nedenle, onlara yatırılan tüm cüzdanları kaybederler..
 3. Dosyaları şifrelemek için “Truva atı” kullanılabilir. M-cüzdandaki para miktarını bulduktan sonra, bozuk program dosyaları deşifre etmek için aynı miktarda bitcoin komutunu verecek / talep edecektir..
 4. Sanal takas, her zaman diğer kullanıcıların / bilgisayar korsanlarının bitcoin çalma gerçekleştirebileceği hileli sorunlara yol açabilir..

TLDR; güvenlik tavsiyesi üzerine

 1. İnternete bağlı cihazlar kullanmak yerine soğuk depolama yöntemlerinin kullanılması tercih edilir..
 2. Dolandırıcılığa hazırlanın ve doğru kaynaktan geldiğinden emin olmak için her zaman iki veya daha fazla düzeltme yapın. Yanlış bir kaynakta yetkilendirilirse, tüm bitcoinler dağıtılır.

Sonuç

Genel olarak, ele alınan miktarlara ve depolamaya bağlı olarak hangi cüzdanların kullanılacağını bilmek gerekir. Kullanıcıların her biri için avantaj sağlamak için farklı cüzdan türleri kullanması daha etkilidir, ancak aynı zamanda, bazı durumlarda oldukça pahalı ve alakasız olabilir..

Kullanıcılar, bitcoinleri geri almayı zorlaştıran farklı kötü amaçlı yazılımlar kullanarak kullanıcılardan dolandırmaya ve dolandırmaya çalışabilecek bazı şirketler hakkında uyarılmalıdır. Yedeklerin oluşturulması tavsiye edilir. Güvenli bir yerde saklanan kripto para cüzdanı, kullanıcıları birden fazla donanım arızasından ve birçok insan hatasından kurtarabilir..

Ayrıca, kişisel bir bilgisayar veya telefon çalınırsa veya hasar görürse cüzdanı geri yükleyecektir. Verilerin şifrelenmesine izin vermek, bilgisayar korsanlarının şifreleri ve bitcoin’leri elde etmesini kısıtlayacaktır. Bilgisayar korsanlarını kısıtlamak güvenli görünse de, tuş kaydedicilerden gelen kötü amaçlı yazılım saldırılarına tam bir son veremez, bu nedenle önde gelen antivirüs ve kötü amaçlı yazılımdan koruma sonuçlarını yüklemek ve güncellemek gerekir..

Merkezi olmayan farklı borsaları analiz etmeyi düşünün. Merkezi olmayan ve merkezi bir değişim arasındaki fark, fonları güvence altına almaması ve saklamamasıdır. Sizden başka hiç kimse paranızı talep etme veya alma yetkisine sahip değildir.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me