1. Coinbase 2. BitPanda 3. BitSquare
coinbase bitpanda logo bitsquare
ZAČAŤ! ZAČAŤ! ZAČAŤ!

Na začiatok pochopíme význam SEPA. SEPA alebo „Jednotná oblasť platieb v eurách“ je spôsob prevodu do bánk v Európe. Ak používatelia nenájdu počas prevodu SWIFT svoju krajinu, je SEPA alternatívnou metódou zameranou na región EÚ.

Pohodlie akceptovania výmen prostredníctvom SEPA

Prevod SEPA uprednostňujú obyvatelia európskych krajín a od júla 2015 ho tvorí 28 členských štátov Európskej únie.

Cieľom správnej rady je zmeniť neefektívnosť cezhraničných platieb a zamerať sa na integráciu rozdrobených trhov s platbami v eurách do domáceho trhu. Zákazníci môžu uskutočňovať platby a dostávať platy pomocou SEPA, pokiaľ majú bankový účet v eurozóne. Bezhotovostné platby je možné v regióne eurozóny uskutočňovať prostredníctvom jedinej sady platobných nástrojov. S cieľom znížiť náklady na presun kapitálových fondov v celom európskom regióne, ktoré tvoria takmer 2% celkového HDP, implementovala SEPA účinné štandardy, finančné štruktúry a nástroje umožňujúce ekonomiku predaja.

Je uvedených niekoľko schém prenosu SEPA:

Kreditný prevod SEPA: Umožňuje prevod finančných prostriedkov z jedného bankového účtu na druhý v regióne EÚ. Platba bude pripísaná na účet príjemcu do jedného dňa od vloženia, pokiaľ zákazník uskutoční platby v uvedenom časovom rámci..

Okamžitý kreditný prevod SEPA: Poskytuje super rýchle a okamžité pripísanie platby príjemcom za menej ako pár sekúnd.

SEPA inkaso: Inkaso ponúka dve samostatné schémy, a to Core SDD a B2B SDD. Core SDD je zameraný na zákazníkov a všetky banky ponúkajúce SEPA prevod sú povinné ich implementovať. B2B SDD je primárne zamerané na podnikových používateľov a vyžaduje, aby banky predložili dokumenty veriteľ aj dlžník. Účasť v tejto schéme je voliteľná.

Čo potrebujete vedieť o SEPA prevode

V celej zóne SEPA budú zavedené bankové identifikačné kódy (BIC) a medzinárodné číslo bankového účtu (IBAN).

Vyššie uvedené kódy sa budú vyžadovať vždy, keď budete potrebovať posielať alebo prijímať peniaze prostredníctvom SEPA. Kódy IBAN a BIC nájdete tak, že sa obrátite na miestnu banku alebo skontrolujete bankový výpis.

Ako môžete vykonať prevod peňazí SEPA s bitcoinom

Získajte bitcoinovú peňaženku: Aby bolo možné prevádzať peniaze na a z bankových účtov, musí byť vytvorená bitcoinová peňaženka. Existuje celý rad možností, ako napríklad Bitcoin Core, Mycelium atď.

Kúpiť bitcoin: Zo všetkých zrejmých dôvodov si musíte na uskutočnenie prevodov kúpiť bitcoin. Bitcoiny môžete nakupovať v miestnych menách, BTC je úplne digitálny a užívateľsky príjemný.

Zadajte podrobnosti o prevode: Zadajte potrebné údaje o účte a sumu, ktorá sa má previesť, ako pri akejkoľvek inej bankovej platbe online.

Platba: Bitcoinový ekvivalent musí byť zaplatený s malým poplatkom za službu.

Prevedené peniaze: Po prijatí sumy uskutočníte SEPA bankový prevod do jedného pracovného dňa. Po úspešnom prevode vám bude zaslaný e-mail s potvrdením.

22 najlepších spôsobov nákupu bitcoinu pomocou SEPA 2021

1. Coinbase

coinbaseBitcoinová burza Coinbase umožňuje ľuďom nakupovať a predávať bitcoiny za nekryté peniaze. Funguje tiež ako bitcoinová burza a poskytovateľ peňaženiek. Spoločnosť Coinbase, ktorú založili Brian Armstrong a Fred Ersham v roku 2012, má svoje sídlo v San Franciscu v Kalifornii a poskytuje služby zákazníkom vo viac ako 33 rôznych krajinách. Tento odhad z nich robí najväčšieho bitcoinového brokera na svete.

Global Digital Asset Exchange (GDAX) je sesterská burza a funguje rovnako ako Coinbase. Zaznamenáva každú transakciu nielen obchodu s bitcoinmi, ale aj ďalších kryptomien, ako sú Litecoin a Ethereum. Výhodou GDAX je, že umožňuje používateľom uskutočňovať viac obchodov bez nutnosti bankového prevodu pre každý obchod, ktorý je časovo náročný a zvyšuje oneskorenie. Medzi možnosti prevodu peňazí patria kreditné, debetné karty a SEPA prevod.

Ako vložiť peniaze do Coinbase

Spoločnosť Coinbase vyžaduje, aby ste do svojej peňaženky Coinbase pridali údaje o bankovom účte alebo kreditnej / debetnej karte, aby ste umožnili transakcie s vyššími limitmi. Pri predaji bitcoinu bude trvať 2 – 4 dni, kým budú peniaze vložené na váš účet. Pri nákupoch s vyšším limitom, ako je napríklad 100 USD za transakciu, 2 500 USD za týždeň, overenie transakcie trvá webovej stránke takmer 4 dni, takže pokiaľ v peňaženke peniaze okamžite nevidíte, neprepadajte panike. Pri transakciách s dolným limitom sa však bitcoin v peňaženke objaví okamžite.

Bezpečnosť

Nedávno zaradenou funkciou je Coinbase Vault, ktorý umožňuje zdieľať účet s 2 – 3 používateľmi. Všetky transakcie budú musieť byť schválené všetkými používateľmi a majú 48-hodinové oneskorenie ako dodatočná ochrana, aby sa zachytili akékoľvek bezprecedentné podvody. Pre úplnú kontrolu je k dispozícii aj multisig peňaženka, ktorá má tri kľúče zdieľané medzi používateľom a Coinbase, vrátane 1 pre používateľa, 1 pre Coinbase a tretieho zdieľaného kľúča. Takže aj keď je web nefunkčný, používateľ má možnosť vybrať si svoje peniaze z 2 z 3 kľúčov.

Pros

 • Jednoduché použitie
 • Skvelé pre začiatočníkov
 • Viaceré spôsoby platby

Zápory

 • Nedostatok súkromia
 • Nákupy s vysokým limitom zaberú veľa času
 • Nedostatok absolútnej kontroly nad bitcoinmi

ZAČÍNAME S COINBASE

(Použite náš odkaz a nakúpte bitcoiny v hodnote najmenej 100 dolárov a získate bitcoiny v hodnote 10 dolárov zadarmo!)

2. BitPanda

bitpandaPre obyvateľov Veľkej Británie a EÚ ponúka BitPanda vynikajúce služby pre výmenu bitcoinov. BitPanda ponúka rôzne možnosti platby, ako napríklad:

 1. SEPA
 2. Uplatniť poukážku
 3. NETELLER
 4. Kreditné / debetné karty

Kreditné / debetné karty sú najbežnejším používaným spôsobom platby. Každá transakcia sa uskutočňuje v eurách a je sprevádzaná niekoľkými poplatkami za transakcie, ktoré sú u kreditných kariet mierne vyššie ako pri iných spôsoboch platby. Chýba transparentnosť, pretože služba nezobrazuje presné percento požadovaných poplatkov a zákazníci môžu očakávať, že za transakciu zaplatia približne 5%. Nákup bitcoinu je jednoduchý proces, pri ktorom si používateľ môže zvoliť bitcoin a ďalšie tri kryptomeny, konkrétne ethereum, dash a litecoin. Bitpanda používa na zabezpečenie účtu 2FA. Zakladatelia BitPandy obmedzili jej dostupnosť iba na územie EÚ a služba je v USA nedostupná, predovšetkým preto, že si uvedomili nedostatok výmenných platforiem pre obyvateľov Európy..

Pros

 • Široká škála možností platby
 • Priateľský pre začiatočníkov
 • Prístupné vo všetkých štátoch EÚ
 • Nízke poplatky za transakcie kreditnou kartou

Zápory

 • Nie je k dispozícii na celom svete
 • Nedostatok transparentnosti

ZAČÍNAME S BITPANDOU

3. BitSquare

logo bitsquareBitSquare je decentralizovaná burza, ktorá ponúka tradičný spôsob prevodu peer-to-peer, kde môžu používatelia bezpečne predávať bitcoiny za kryptomeny a iné meny bez zapojenia sprostredkovateľa. Tento softvér nie je priepustný pre útoky DOS, čo z neho robí bezpečnú platformu pre používateľov na výmenu peňazí bez obáv z podvodov alebo iných podobných hrozieb. Pretože je decentralizovaný, je oveľa súkromnejší a BitSquare vyžaduje iba to, aby ste osobe, s ktorou obchodujete, prezradili informácie, ktoré sú tiež úplne nezistiteľné. Ďalej sú všetky dáta odosielané cez sieť šifrované.

Ako to funguje?

BitSquare neuchováva žiadne z vašich finančných prostriedkov, ale poskytuje vám digitálnu peňaženku uloženú lokálne vo vašom počítači. Ak chcete predať bitcoin, predajca zadá množstvo bitcoinu, ktoré sa má predať, do svojej peňaženky BitSquare a zverejní svoju ponuku. Ak dôjde k podvodnému konaniu, obe strany požadujú malý kolaterál vo výške 0,1 BTC. BitSquare používa peňaženku s dvoma podpismi typu 2 z 3, ktorá zahŕňa viacerých kupujúcich, predávajúcich a tretie strany. Kupujúci môže uskutočniť svoju platbu prostredníctvom bežného účtu alebo SEPA prevodom. Ak predajca prijal platbu, burza transakciu automaticky potvrdí kupujúcemu.

Ak predajca neobdrží platbu alebo nahlási prípad podvodu, rozhodca alebo sprostredkovateľ prevezme dôkazy od oboch strán a na základe dôkladnej kontroly transakciu podpíše osobe s najvyššou dôveryhodnosťou vo svojom vyhlásení. Sprostredkovateľ nie je zamestnancom webových stránok, ale je častým kupujúcim. Pre takéto prípady je vybraný náhodne. Sú povinní sami zložiť veľký vklad, aby vytvorili motiváciu k etickej práci, a sú odhodlaní riešiť problémy, ktoré môžu vzniknúť medzi kupujúcim a predávajúcim..

Klady:

 • Možnosti bezpečného obchodovania a vynikajúca bezpečnosť
 • Úplne decentralizovaný systém
 • Multisig funkcia 2 z 3

Zápory:

 • Nedostatok vedomia a slabý dosah
 • Nedostatočný marketing
 • Neaktívny vývoj

ZAČÍNAME S BITSQUARE

4. BitStamp

BitstampOd svojho založenia v roku 2011 je BitStamp najstaršou a najuznávanejšou platformou na výmenu bitcoinov na celom svete. Najlepšie odporúčané pre niekoho, kto má skúsenosti s výmenou kryptomeny, sľubuje používateľom nákladovo efektívny spôsob obchodovania s digitálnymi peniazmi za veľké sumy. Bitstamp zriadený v Luxemburgu je preto v Európe obzvlášť populárny vďaka svojej renomovanej a spoľahlivej službe. Je to silná európska základňa a efektívna integrácia blockchainu z nich urobila silu, s ktorou treba rátať v priemysle kryptomien.

Napriek tomu, že do oblasti začali včas, sú ich webové stránky veľmi technické a pre začiatočníkov môžu byť mierne prepracované.

Poplatky a platby

Vklady je možné vkladať prostredníctvom bankových prevodov, SEPA, kreditných kariet alebo dokonca medzinárodným prevodom peňazí. BitStamp účtuje nominálny poplatok za každý uskutočnený prevod, obchod alebo výber a je v porovnaní s inými agentúrami dosť lacný a cenovo dostupný. Poplatok za vklad 0,05% sa zdá neuveriteľne lacný v porovnaní s inými burzami, ktoré účtujú používateľom až 4% za jednu burzu. Poplatky za obchodovanie závisia výlučne od sumy, ktorá je k dispozícii na obchodovanie. Najvyššie poplatky za obchodovanie sú 0,25% a sú to prakticky zanedbateľné sumy.

Bezpečnosť

BitStamp drží väčšinu finančných prostriedkov v chladiarenskom úložisku, čo znamená, že nemôžu byť napadnuté hackermi, pretože sú uložené v režime offline.

Všeobecný názor

Ak sa pokúsite rýchle vyhľadávanie Google na BitStamp, mohlo by sa prečítať niekoľko nadpisov „Podvod alebo nie“  čo je s najväčšou pravdepodobnosťou prípad najkonkurencieschopnejších a popredných organizácií, pretože ľudia sú voči výmene kryptomien vždy skeptickí. Ale pri ďalšej kontrole je celá predstava rýchlo zamietnutá, pretože BitStamp je oceňovaný zákazníkmi z celého sveta a má obrovskú základňu nasledovateľov.

Pros

 • Dobrá reputácia
 • Dôstojné rozšírenie v priemysle, čo zvyšuje jeho legitimitu
 • Ľahko použiteľné a rýchle

Zápory

 • Pre prvých používateľov je ťažké ich pochopiť
 • Ak obchodujete s nižšími objemami, implementuje sa 8% poplatok
 • Je známe, že podporuje iba obchodovanie BTC / FIAT.

ZAČÍNAME S BITSTAMPOM

5. Bitcoin.de

logo bitcoin.deRozšírenie the.de naznačuje, že táto služba má sídlo v Nemecku a nejde o tradičnú burzu ako Bitstamp a Bitfinex, ale spája kupujúcich a predávajúcich na otvorenej platforme podobnej eBay. Pomocou Bitcoin.de môžu používatelia obchodovať s bitcoinmi (BTC), bitcoinovými hotovosťami (BCH) a ethereom (ETH). Sú k dispozícii v celej Európe a jedinou podporovanou menou je euro. Vklady je možné vkladať pomocou SEPA prevodu, ktorý je sprevádzaný obchodným poplatkom vo výške 1%, zatiaľ čo expresný obchodný systém má obchodný poplatok vo výške 0,8%. Bitcoin.de si vďaka partnerstvu s Fidor Bank získal veľkú popularitu a dôveryhodnosť a prísne dodržiava všetky nemecké nariadenia.

Pros

 • Ľahko použiteľné rozhranie
 • Použitie služby úschovy je bezpečnou voľbou
 • Priateľský pre začiatočníkov

Zápory

 • Nedostatok spôsobov platby zálohy

ZAČÍNAME S BITCOÍNOM DE

6. Kraken

logo krakenSpoločnosť Kraken, ktorá bola založená v roku 2011 a má sídlo v San Franciscu, je považovaná za jednu z najväčších búrz na svete podľa priemerného objemu obchodovania v amerických a kanadských dolároch, ako aj v britských librách a japonských jenoch. Metódy vkladu a výberu zahŕňajú bankový prevod a kryptomenu. Kraken má širokú škálu FIAT a kryptomien, ktoré si väčšina ľudí môže kúpiť priamo za USD alebo EUR. Vyhnete sa tak problémom s nákupom BTC a následným použitím sekundárnej burzy na konverziu na iné mince. Výbery sú pomerne jednoduchý proces a ich nominálny poplatok je 0,19%..

Rovnako ako väčšina ostatných búrz, aj Kraken používa dvojfaktorovú autentizáciu (2-FA).

Kraken rozdelí svojich používateľov do rôznych úrovní, ktoré rozhodujú o detailoch každého vkladu a transakcie uskutočnenej používateľom. Kraken je veľmi odporúčaný vďaka užívateľsky príjemnému rozhraniu s oficiálnou aplikáciou pre iOS. Aplikácia pre Android existuje, ale je neoficiálna.

Pros

 • Nízke poplatky
 • Dobrá likvidita na trhoch EUR
 • Vysoká bezpečnosť
 • Veľmi nízke poplatky pre výrobcov

Zápory

 • Slabá podpora pre platformu Android
 • Dlhý proces overovania.

ZAČNITE S KRAKENOM

7. LocalBitcoiny

Logo LocalBitcoins.comLocalBitcoins je najvhodnejší na to, aby sa obchodníci stretli a vymieňali si bitcoiny. Veľmi vyhľadávanou funkciou je niekoľko dostupných platobných možností, ako je platba na dobierku, Paypal, burza, Western Union atď. LocalBitcoins účtuje iba 1% províziu od predajcov.

Na zaistenie bezpečného obchodovania používa LocalBitcoins niekoľko metód, ako napríklad:

Podmienená služba – Keď predajca potvrdí úspešnú výmenu, uvoľní sa hotovosť, ktorá sa uchováva pod správou miestnej služby úschovy bitcoinov..

2-FA – dvojfaktorová autentifikácia, ktorá pri každom prihlásení odošle mobilný telefón používateľom navyše, aby sa zabránilo hacknutiu účtu.

Bezpečné prihlásenie – Ak sa používateľ prihlási z iného webového prehliadača, vyžaduje sa autentifikácia e-mailom.

Pros

 • Nákup je možné rýchlo uskutočniť vkladom v hotovosti
 • Rôzne spôsoby platby

Zápory

 • Zlé skúsenosti používateľov
 • Zálohovaná podpora

ZAČNITE S LOKALBITCOINMI

8. Coinfloor

Logo CoinfloorObchodníci v Spojenom kráľovstve môžu obchodovať priamo pomocou burzovej platformy Coinfloor s veľmi prijateľnými obchodnými poplatkami a môžu si vychutnať trh sprostredkovateľov Coinfloors, ktorý sprostredkuje obchod v ich mene tým, že chce klientov za poplatok za sprostredkovanie. Aj keď to používateľom ušetrí problémy s platením peňazí do zahraničia a medzinárodnými bankovými prevodmi, poplatok za sprostredkovanie sa odhaduje na 6%, čo je veľká suma..

Využívajú bezpečné bitcoinové úložisko s názvom Coinfloor Vault.

Pros

 • Sprostredkovateľská služba
 • Burza s najvyššou prioritou iba na trhu na trhu

Zápory

 • Vysoká minimálna výmenná suma
 • Akceptuje iba prevod v GBP

ZAČÍNAME S MINCOVOU PODLAHOU

9. LakeBTC

logo lakebtc.comSpoločnosť LakeBTC, ktorá bola založená v roku 2013, slúžila vo viac ako 162 krajinách a za posledných 5 rokov sa uskutočnili prihlasovacie údaje 10 miliónov účtov. Prijímajú niekoľko platobných možností, ako napríklad Neteller, bankový prevod, Paypal atď. Väčšina používateľov je v Ázii, Európe a Austrálii. LakeBTC používa proces overenia 2FA a zahrnul tiež funkciu overenia textovej správy.

Pros

 • K dispozícii v mnohých krajinách
 • Ponúka veľa možností platby

Zápory

 • Nejednoznačná politika poplatkov
 • Zlá používateľská podpora

ZAČNITE S LAKEBTC

10. Paymium

logo paymiumRovnako ako bitcoinové burzy, Paymium ponúka používateľom nakupovať a predávať bitcoiny a zároveň poskytuje možnosť bezpečnej peňaženky. Spoločnosť Paymium, ktorá bola založená v roku 2011 a má ústredie v Paríži vo Francúzsku, bola zameraná výlučne na prenikanie na európsky trh. Obchodujú iba s bitcoinmi s poplatkom za obchodovanie vo výške 0,59% z výšky objednávky. Ako bezpečnostné opatrenia používajú autentifikáciu 2FA, chladné úložisko a certifikát SSL na šifrovanie údajov.

Pros

 • Prijíma kreditné karty
 • Dobré obchodné možnosti

Zápory

 • Obchoduje sa iba s bitcoinom
 • Neregulované výmeny

ZAČNITE S PAYMOM

11. Safello

logo safelloĎalšia zmenárenská služba so sídlom vo Veľkej Británii, Safello je tiež finančnou inštitúciou. Využívajú niekoľko platobných metód, napríklad – SEPA, Swish, iDEAL, SWISH, predovšetkým pre obyvateľov Európy.

Pros

 • Užívateľsky prívetivé rozhranie
 • K dispozícii v 32 krajinách
 • Niekoľko spôsobov platby

Zápory

 • Vyžaduje sa overenie ID – nedostatok súkromia
 • Iba platby SWISH sú overené rýchlo

ZAČÍNAME SAFELLO

12. Gatecoin

logo brányIde o burzu založenú v Hongkongu a stará sa hlavne o obyvateľov juhovýchodnej Ázie. Majú veľmi nominálny poplatok za obchodovanie s kryptomenami vo výške max 0,35%, zatiaľ čo poplatok za obchodovanie FIAT stúpa až na 20%. Ako bezpečnostné opatrenia tiež používajú 2FA, online a offline úložisko, overenie e-mailu. Bankové prevody sú k dispozícii v menách HKD, EUR a USD.

Pros

 • Sú zaregistrovaní ako operátori peňažných služieb, čo zvyšuje bezpečnosť pred stratou finančných prostriedkov
 • Využívajú funkcie multi-sig
 • Používatelia môžu obchodovať s bitcoinmi a ethereom

Zápory

 • Používateľom sa odporúča, aby neukladali prostriedky na burze

ZAČÍNAME S GATECOINOM

13. Koinfinity

koinfinityNa burze so sídlom v Rakúsku môžu používatelia nakupovať bitcoiny prostredníctvom prevodov SOFORT a SEPA pre rakúskych obchodníkov. Na vytvorenie účtu je potrebné overenie ID a doklad o adrese. Ponúkajú možnosti nákupu prostredníctvom bankomatu a online bankovníctva.

Pros

 • Poskytujú sa veľké obmedzenia
 • Rýchly prevod za BTC

Zápory

 • Dostupné iba v Rakúsku
 • Na výmenu je potrebné overenie ID

ZAČNITE S COINFINITOM

14. Anycoin Direct

priame logo anycoinAnycoin Direct je ďalšia európska burza, ktorá sa zaoberá obchodom s bitcoinmi prostredníctvom rôznych spôsobov nákupu, ako je SEPA prevod pre transakcie v EUR. Na zakúpenie bitcoinu je potrebné overenie. Určité obmedzenia závisia od zaregistrovaných dní, ktoré rastú s dobou platnosti účtu.

Pros

 • Podporovaných je niekoľko altcoinov
 • Obmedzenia založené na dňoch od aktivácie účtu

Zápory

 • Nedostatočná transparentnosť poplatkov
 • Vyžaduje sa rozsiahle overenie

ZAČÍNAME PRIAMO S ANYCOINOM

15. Bity

logo spoločnostiSo sídlom mimo Švajčiarska ponúkajú online obchodovanie ako služba bitcoinových bankomatov. Zatiaľ čo prevody SEPA vyžadujú overenie ID, v záujme ochrany osobných údajov sa musíte uchýliť k nákupu BTC prostredníctvom bankomatu. Ich služby akceptujú bankové a bankové prevody, ako aj SOFORT. Overenie poskytuje denný limit 1 000 EUR.

Pros

 • Ponúka súkromný nákup bankomatov
 • Ľahko nakupovateľné bitcoiny po overení mobilným telefónom

Zápory

 • Poplatky sú skryté v BTC
 • Väčšina prevodov vyžaduje overenie

ZAČNITE S BITY

16. Lokty – brána do bitcoinu

lokte logoSú britským maklérom špecializujúcim sa na obchod s bitcoinmi so širokou škálou akceptovaných mien. Transakcie prostredníctvom SEPA sú väčšinou bezplatné, s výnimkou obchodného poplatku 0,9% za obchodovanie. Obmedzenia nákupu závisia od polohy obchodníka a od procesu overenia pomocou e-mailu, telefónu a identifikácie.

Pros

 • Nízke obchodné poplatky
 • Široká škála možností platby
 • Niekoľko mien akceptovaných

Zápory

 • Nedostupné pre občanov USA

ZAČÍNAME S CUBITS

17. BTC burza itBit

recenzia itbitVýmenná platforma so sídlom v USA nedávno pridala metódy prenosu SEPA pre klientelu so sídlom mimo USA. Prostredníctvom obmedzených spôsobov nákupu bankový prevod nezahŕňa poplatok a očakáva sa nominálny poplatok za transakciu vo výške 0,2%. Zákazníci z Európy potrebujú legitímne overenie totožnosti.

Pros

 • Nízke transakčné poplatky iba 2%
 • K dispozícii obrovské množstvo BTC

Zápory

 • Webovým stránkam chýba užívateľsky prívetivé rozhranie

ZAČÍNAME S ITBITOM

18. Výmena bitcoinov ANXPRO

Logo ANXPROEšte ďalšia bitcoinová burza založená z Hongkongu, ANXPRO pôsobí v niekoľkých krajinách vrátane Európy. Vyhľadáva sa SEPA prevod s poplatkom 0,5%. Obchodník je povinný poskytnúť overenie, aby mohol od sprostredkovateľa kúpiť bitcoin.

Pros

 • Vysoká likvidita BTC v USD a EUR
 • Nízky poplatok za transakciu

Zápory

 • Účtuje sa ďalší poplatok 0,3 – 0,6% od tvorcu a príjemcu

ZAČÍNAME S ANXPRO

19. HappyCoins

logo happycoinovSpoločnosť HappyCoins uspokojuje obyvateľov Európy zahrnutím SEPA prevodu za poplatok 8,5%. Obchodníci môžu mať dobré limity na nákup BTC, v závislosti od poskytnutého overenia. Ponúkajú niekoľko spôsobov okamžitých platieb ako – SOFORT, iDEAL, Interac a myBank.

Pros

 • Príležitostná „šťastná hodina“ zahŕňa 0% poplatky
 • Veľmi ľahko použiteľné rozhranie
 • Dôveryhodná a súkromná výmena

Zápory

 • Nejednoznačnosť poplatkov
 • Prevod SEPA môže trvať až 3 pracovné dni

ZAČÍNAME S HAPPYCOÍNMI

20. GDAX

platforma gdaxGDAX je jednou z najväčších výmenných agentúr v USA. V spojení s Coinbase ponúkajú rôzne spôsoby platby európskym aj americkým klientom. SEPA prevod je k dispozícii za veľmi nízky poplatok 0,25%, ktorý môže ďalej klesnúť na 0,1% v závislosti od objemu obchodovania.

Pros

 • Nízke poplatky v porovnaní s niekoľkými inými zmenárňami
 • Pridruženie k Coinbase vedie k zvýšenej bezpečnosti

Zápory

 • Obtiažne užívateľské rozhranie

ZAČÍNAME S GDAX

21. CoinCorner

logo coinconeraĎalšia britská burza, CoinCorner ponúka rôzne spôsoby platby ako SEPA, kreditná / debetná karta a Neteller. Transakčné poplatky sú vo výške 1% a pri prevodoch SEPA je potrebné úplné overenie.

Pros

 • Populárna a dôveryhodná burza
 • Dobrý zákaznícky servis
 • Využíva sa veľké množstvo spôsobov nákupu

Zápory

 • 5% poplatok za nákup kreditnými kartami
 • Vyžaduje sa overenie ID
 • Ich možnosť mobilnej peňaženky nie je ideálna na ukladanie bitcoinov

ZAČÍNAME S COINCORNEROM

22. CEX.IO

cex io recenziaCEX.IO pridal prevod SEPA pre svojich zákazníkov so sídlom v USA v roku 2014. Pre dokončenie procesu úplného overenia sú ponúkané vysoké obmedzenia. Nákup BTC má poplatok 0,2% a 0,5 EUR za výber BTC. Minimálny nákup je 200 EUR.

Pros

 • Nízke obchodné náklady
 • Dostupnosť BTC a podpora pre všetky krajiny SEPA

Zápory

 • Vyžaduje sa rozsiahle overenie

ZAČÍNAME S CEX.IO

Záver

A máte to, 22 najlepších spôsobov nákupu bitcoinov pomocou SEPA prevodu. Naozaj dúfame, že táto príručka vniesla do tejto témy nejaké svetlo a že máte pocit, že teraz môžete urobiť vzdelané rozhodnutie. Veľa štastia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me