Keď nováčik vstúpi na kryptový trh prvýkrát, prekvapí ho množstvo obchodov, ktoré ponúkajú používateľovi nákup, predaj a obchodovanie s kryptomenami, z ktorých každá má svoje vlastné jedinečné vlastnosti a výhody. Popri nich sa tiež objavovali futures burzy, aby uspokojili rastúci dopyt a poskytli rastúcemu počtu obchodníkov vstupujúcich do krypto priestoru potrebné užívateľsky prívetivé platformy, nástroje a informácie.

Jeden z nich, FTX, vstúpil do skupiny Frey späť v polovici roku 2019 a odvtedy si robí celkom dobre. Má natívny token s názvom FTT, ktorý si môžu obchodníci kúpiť a získať výhody pri uskutočňovaní svojich obchodov.

Tento článok o predpovedi cien tokenov FTX sa ponorí a preskúma FTX, jeho token a aké vlastnosti má, čo ho robí atraktívnym pre obchodníkov. V podstate je to zásadné. Tento článok tiež analyzuje a predpovedá predikciu ceny tokenu FTT a ilustruje, kam smeruje jeho pohyb v krátkodobom aj dlhodobom horizonte.

predikcia ceny tokenu ftx

Token FTX Historická cenová analýza 

Od svojho uvedenia na trh 31. júla 2019 je FTX jednou z mála kryptomien, ktorá doposiaľ nezažila výrazný pokles cien. Práve naopak. Od svojho vzniku zažíva stály rast. Začalo to s cenou 1,73 USD v polovici roku 2019 podľa CoinMarketCap. Asi mesiac potom cena mierne poklesla, ale jej účinky boli iba v centoch, nie v dolároch. Čoskoro nato sa začal stabilne znova zvyšovať, nakoniec do polovice decembra 2019 prekonal svoju pôvodnú cenu 1,73 USD.

Rok 2020 bol dobrým rokom pre každého hodlára FTT. Aj keď pandémia COVID-19 zasiahla a spôsobila pokles takmer celého trhu (cena bitcoinu do polovice marca dokonca klesla na niečo viac ako 5 000 dolárov!), FTX pokračovala vo svojom pomalom, ale stabilnom stúpajúcom trende cena, akoby to nebol zlý obchod. Myslím, že preteky vyhrávajú pomaly a rovnomerne.

Do januára 2021 cena prakticky explodovala, v čase napísania tohto článku sa takmer zdvojnásobila.

Aktuálna cena, trhová kap, & Podrobnosti o dodávke

V čase písania tohto článku bude token FTT stáť 10,17 USD. Jeho cena sa za posledných 24 hodín zvýšila o +3,46%, ale za posledných 7 dní zaznamenala pokles o -6,96%.

V súčasnosti má trhový strop 958 823 154 dolárov, čo ho radí na 44. miesto na celom kryptotrhu. Jeho cirkulujúca dodávka je 94 346 958 s celkovou dodávkou 345 219 294. Nemá však maximálny trhový strop.

ftx-tokenToken FTX (FTT)

Poradie: 35$ 30,08Cena (BTC) Ƀ0,00059600Marketcap$ 2,68 BV objem$ 27,07 M24h zmena 2,8% celková ponuka 339,63 M FTT

FTX Token (FTT) Predpovede predpovede budúcej ceny

Aj keď je vždy ťažké poskytnúť presnú predpoveď toho, kam bude cena konkrétnej mince pravdepodobne smerovať, po preskúmaní jej základov vrátane rastúcej popularity využívania termínových búrz môžete mať veľmi dobrý nápad..

Po tomto preskúmaní niekoľkých zdrojov a preskúmaní toho, čo poskytuje termínová burza, sa cena jeho tokenu FFT javí z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska ako veľmi pozitívna. Wallet Investor zmenšil FTT na veľmi býčie. Dokonca predpovedal nárast ceny o + 82,52% už za rok. To je cena 18,56 USD zo súčasnej ceny 10,17 USD! Do piatich rokov by cena mohla byť až 50,06 USD!

Digitalcoin takisto poskytol veľmi pozitívnu predpoveď cien. Do roka predpovedá cenu od 15,05 do 36,60 dolárov na jeden a päť rokov. Aj keď je trochu konzervatívny ako Wallet Investor, stále to predstavuje nárast o +32% a 359% z vašej investície.

Cenová analýza spoločnosti Tradingbeast je ešte konzervatívnejšia. V skutočnosti predpovedá pokles ceny na rok 2021. To je však iba krátkodobé, pretože potom očakáva, že cena v nasledujúcich rokoch stúpne. Do konca roku 2024 vypočítal cenový priemer 16,80 dolárov.

Krátkodobá predpoveď

AfterPriceChange
1 mesiac 14,65 45,18%
2 mesiace 16,56 64,04%
3 mesiace 14.15 40,17%
6 mesiacov 15,74 55,92%
1 rok 15.14 49,98%

Dlhodobá predpoveď

AfterPriceChange
1 rok 19,96 97,78%
2 roky 18.2 80,35%
3 roky 29,82 195,44%
5 rokov 25,75 155,06%

Predikcia ceny tokenov FTX na rok 2021

Na základe vyššie uvedeného grafu možno očakávať, že cena bude pokračovať vo svojom prudkom raste. Očakáva sa priemerná percentuálna miera rastu +45,01%, pričom cena sa vyrovná medzi 14 až 15,50 dolárov.

Predikcia ceny tokenov FTX na rok 2025

Predpokladá sa, že rok 2022 bude ďalším pozitívnym rokom pre všetkých hodnotiteľov DFT. Zhruba v tomto období sa odhadovalo, že cena DFT sa takmer zdvojnásobí. Investori môžu očakávať, že cena sa bude pohybovať medzi nízkymi 15 až 19,50 dolárov.

Predikcia ceny tokenov FTX na rok 2025

Rok 2025 môže byť rokom, v ktorom bude mať ktorýkoľvek investor DFT právo na to, aby mu americký dolár ($) praskol z očí. V tomto roku bude cena tokenu FTT kdekoľvek od 25,75 do 34,36 dolárov. To je priemerný nárast takmer + 200%!

Je token FTX dobrou investíciou?

Po analýze niekoľkých grafov a zvážení, že sme práve vstúpili na býčí trh, existujú vážne pochybnosti, ktoré naznačujú, že investovanie do FTX nie je dobrou investíciou. V skutočnosti iba držanie sa svojich tokenov FTT bez využitia ich výhod pre obchodovanie takmer zaručí zisk. Pre tých, ktorí sa zaoberajú futures a využívajú obchodovanie s pákovým efektom, môže byť generované bohatstvo obrovské, hoci to nie je bez vážnych rizík.

Ako kúpiť token FTX?

Jednou z potenciálnych nevýhod FTX je, že existuje iba obmedzený počet búrz, ktoré obsahujú zoznam FTT tokenov s obmedzeným objemom. Prvá, ktorá ma napadne, je samotná futures burza FTX. Medzi ďalšie známe spoločnosti patria Binance, BitMax, Bitfinex, CoinEx a Huobi Global. Kompletný zoznam výmen nájdete na adrese CoinMarkCap alebo CoinGecko.

Viac informácií o tokene FTX

Čo je to FTX?

FTX je platforma na obchodovanie s futures, ktorá bola založená v máji 2019. Je vo vlastníctve spoločnosti FTX Trading LTD, spoločnosti registrovanej v Antigui a Barbude, ale s kanceláriami v Hongkongu. Ich natívnym tokenom je FTT.

Tím & Partneri

Zakladateľom a generálnym riaditeľom FTX nie je nikto iný ako Sam Bankman-Fried aka, SBF. Pre tých, ktorí to nepoznajú, je SBF rovnaká osoba, ktorá prevzala kontrolu nad decentralizovanou platformou Sushiswap a pomohla jej zachrániť po tom, čo jej zakladateľ Chef Nomi stiahol únikový podvod, ktorý hrozil, že projekt zruší. SBF má dlhoročné skúsenosti ako obchodníci, aj so zakladaním ďalších spoločností, konkrétne Alameda Research, rovnakej spoločnosti, ktorá inkubovala FTX. Vyštudoval MIT a fyziku.

CTO a spoluzakladateľom FTX je Gary Wang, softvérový inžinier z Google, ktorý tiež založil Alameda Research. Ďalší absolvent MIT, Gary, má diplom z matematiky s informatikou.

Zvyšok členov tímu tvoria uznávaní odborníci z rôznych oblastí.

FTX je tiež dobre podporovaný partnermi z mnohých známych externých zariadení. Podniky ako Binance, Circle, Bitfinex, Paxos Pax atď. Poskytli FTX až 8 miliónov dolárov vo fondoch.

Bezpečnosť

Aby mal každý obchodník FTX pokoj na duši, poskytuje FTX niekoľko vrstiev bezpečnostné prvky.  Patria sem účet s heslom a dvojfaktorové overenie pre vstup do vášho účtu, ako aj výber finančných prostriedkov. FTX tiež poskytuje zabezpečenie podúčtu. To je miesto, kde môžu používatelia nastaviť svoje vlastné vlastné prihlasovacie údaje, ak chcú umožniť iným ľuďom používať ich účet s konfigurovateľnými oprávneniami.

Používatelia môžu navyše nastaviť, aby si pridali na bielu listinu svoje adresy IP a adresy peňaženky. Pre tých, ktorí nie sú oboznámení, je pridanie na bielu listinu stratégiou kybernetickej bezpečnosti, v rámci ktorej môže používateľ na svojom počítači vykonávať iba akcie, ktoré vopred výslovne povolil správca..

Okrem pridania ďalších bezpečnostných opatrení sa podľa ich webových stránok spoločnosť FTX nedávno spojila so spoločnosťou Chainalysis s cieľom monitorovať akékoľvek podozrivé transakčné aktivity..

Ako posledné opatrenie bezpečnosti poskytuje FTX poistný fond. Vzhľadom na to, že FTX je platforma na obchodovanie s pákovým efektom, musia obchodníci s hlavnými rizikami zápasiť s trhovými rizikami. Pre tých, ktorí prešli likvidáciou bez toho, aby dostali dostatočné varovanie, bol tento poisťovací fond zriadený, aby pomohol získať späť časť, ak nie celý jej majetok. V čase písania tohto článku drží spoločnosť FTX v USA približne 21,5 milióna dolárov.

Poplatky

Na rozdiel od iných termínových búrz, ktoré majú štandardizované poplatky, sú FTX trochu špecializovanejšie. Majú štandardné poplatky pre tvorcu a príjemcu, okrem toho, že ich výška závisí od objemu. Tí, ktorí majú väčší objem, dostávajú nižšie poplatky.

Ďalším spôsobom, ako znížiť tieto poplatky, je zadržať FTT tokeny. Môžete sa pozrieť na nasledujúcu tabuľku a zistiť, akú veľkú zľavu môže získať držiteľ dane z finančných transakcií.

FTX tiež účtuje poplatky vo výške 0,02% za obchody s 50-násobnou pákou pre všetky trhy okrem párov BTC-PERP a ETH-PERP.

Hlavným dôvodom úspechu obchodnej platformy sú rôzne obchodné produkty a nástroje.

Produkty

FTX poskytuje širokú škálu produktov. Poskytuje futures (trvalé aj bežné futures), spotové, akciové, tokeny s pákovým efektom, hodnotenie volatility, OTC (over counter) služby, predikčné nástroje a obchodovanie s Fiatom. S cieľom uľahčiť obchodovanie poskytuje FTX široké možnosti párovania medzi kryptomenami a stabilnými coinmi.

Token FTT

A nakoniec ma to privádza k ich rodnému znaku, FTT, chrbticu ekosystému platformy. Ako už bolo uvedené, obchodníci, ktorí sú držiteľmi tokenov FTT, môžu získať zľavu z poplatkov. Môžu však získať aj ďalšie výhody. To zahŕňa vkladanie vašich FTT tokenov, vrátane vyšších sadzieb odporúčaní, rabatov za poplatok tvorcov, bonusových hlasov a zvýšených odmien za výsadok.

Okrem toho majú služby nákupu a vypaľovania, kde FTX spätne odkúpi a vypáli tokeny rovnajúce sa:

  • 33% z poplatkov generovaných na trhoch FTX
  • 10% z čistého prírastku do poistného fondu („Socialized Gains“)
  • 5% z poplatkov získaných z iného použitia platformy FTX

Záver

Pri preskúmaní mnohých prospešných funkcií, ktoré FTX ponúka, sa nemožno čudovať, prečo je jeho pôvodný token od svojho uvedenia na vzostupe, a to aj počas medvedieho trhu v roku 2020. Pretože sa čoraz viac retailových investorov, obchodníkov a inštitúcií stále viac rozlieva na kryptotrh, možno očakávať, že cena za FTT bude pokračovať s jeho meteorickým rastom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me