Napriek tomu, že bitcoiny existujú od roku 2009, trh s kryptomenami je nový. V skutočnosti také nové, že bolo treba vymyslieť a používať veľa nových terminológií a názvov. Pojmy ako hodling, tokenomika, FOMO sa dnes stávajú bežnými.

Známe sú tiež mená mnohých kryptomien ako Ethereum, Polkadot, Litecoin, VeChain, Uniswap atď. S tým už niekedy vývojári alebo vynálezcovia nových projektov a protokolov prichádzajú s pomerne chytľavými alebo dokonca roztomilými menami.

Tento článok o predpovedi cien v SUSHI sa zameria na vlastnosti Sushiswap a na to, čo ho robí takým jedinečným a kontroverzným. Z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska sa tiež pozrie na predpoveď ceny jeho tokenu SUSHI (opäť s potravinami nemá nič spoločné), aby zistil, či je tento token skutočne čerstvý a dobrý pre zdravie vášho portfólia..

SUSHI Predikcia cien

Ostatné názvy projektov sú však dosť zvláštne, ak nie mätúce. Takéto názvy niekedy skutočne nemajú nič spoločné s kryptomenou alebo decentralizovaným financovaním (defi).

Čo ak teda existuje projekt platformy decentralizovanej výmeny (dex), ktorý je nielen nový, ale má aj jedno také čudné meno? Ešte viac, tento dex okrem svojho názvu vyvolal aj vážnu polemiku okolo svojho zrodu a proti komu súťaží. Tento dex nie je nikto iný ako Sushiswap a nie, nemá to nič spoločné s pochúťkou japonskej kuchyne, ako si tento spisovateľ pôvodne myslel.

Sushiswap Historická cenová analýza 

Sushiswap nie je tu ani rok. Vzhľadom na nedostatok histórie môže byť trochu ťažké analyzovať ho na základe prediktívnej predpovede. Čo sa však dá povedať, je to, kde bola cena.

Token SUSHI bol uvedený na trh 28. augusta 2020. Začínal sa na cene 3,44 USD. Krátko nato zaznamenala okamžitý prudký nárast cien aj trhového stropu. Cena sa podľa CoinMarketcap zvýšila do 1. septembra na 10,19 USD.

Potom začala cena za SUSHI v nasledujúcich mesiacoch pomaly, ale ustavične klesať (o niečo viac). K ďalšiemu zvyšovaniu cien došlo až niekedy v polovici novembra. Pokiaľ ide o účinky býčieho trhu, cena spoločnosti SUSHI sa naďalej zvyšovala a rok 2020 skončil s cenou 2,687 USD.

Cena sa tým však nezastavila. Keď sme vstupovali do nového roka, cena sa naďalej zvyšovala. 9. januára zaznamenala rýchly pokles zo 4,62 USD v ten deň na zhruba 3,40 USD do 11. januára, len aby sa opäť rýchlo zvýšila na 7,37 USD do 16. januára 2021. Vzhľadom na to, že cena bitcoinu neustále klesá, začala cena aj za jeden SUSHI ísť stabilne dole.

Aktuálna cena, trhová kap, & Podrobnosti o dodávke

V čase písania tohto článku bola cena za jedno SUSHI 6,13 dolárov. Podľa CoinMarketCap je na celom kryptotrhu zaradený na 47. miesto. Má trhovú kapitalizáciu vo výške 787 456 067 dolárov, s obežnou zásobou 127 244 443 SUSHI. Jeho maximálna dodávka je 250 000 000.

Spoločnosť SUSHI za posledných 24 hodín zaznamenala -5,18% ceny. Za posledných 7 dní však zaznamenal nárast o 12,85%.

sushiSushi (SUSHI)

Poradie: 43$ 16,92 Cena (BTC) Ƀ 0,00033500$ 2,17 BV objem$ Zmena 722,04 M24h 2,37% Celková ponuka 202,59 M SUSHI

Sushiswap (SUSHI) Predikcie predpovede budúcej ceny

Po analýze niekoľkých zdrojov a ich základov sa zdá, že token SUSHI má veľmi pozitívny výhľad. Napríklad Wallet Investor nielenže označil Sushiswap za veľmi býčieho, ale tiež predpovedal zvýšenie ceny o 86,61% za jediný rok, čo je cena 11,44 USD..

Na druhej strane Tradingbeast predpovedal, že do konca roku 2024 bude priemerná cena tokenu SUSHI 14,08 USD.

Krátkodobá predpoveď

AfterPriceChange
1 mesiac 9,72 dolárov 61,98%
2 mesiace 8,42 dolárov 40,34%
3 mesiace 7,97 dolárov 32,88%
6 mesiacov 8,44 dolárov 40,75%
1 rok 11,57 dolárov 92,92%

Dlhodobá predpoveď

AfterPriceChange
2022 11,57 dolárov 92,92%
2023 13,7 dolárov 128,4%
2024 17,65 dolárov 194,26%
2025 15,17 dolárov 152,9%

SushiSwap Predikcia ceny 2021

Očakáva sa, že rok 2021 bude pre kryptomeny veľmi, VEĽMI vzrušujúcim rokom. Nielen so súčasným býčím trhom, ale aj s počtom inštitúcií, podnikov a retailových investorov, ktorí vstupujú na trh, niet pochýb o tom, že cena Sushiswapu bude pokračovať v stúpajúcom trende.

Predpokladá sa, že rok 2021 bude s cenou pozitívny, s priemerným nárastom o 45,53%. Ak vezmeme do úvahy, že je to iba jeden rok, nie je to príliš ošúchané.

SushiSwap Predikcia ceny 2022

Rok 2022 bude mať tiež kladné percentuálne zvýšenie, hoci sa zdá, že cena zostane viac-menej tam, kde dosiahla v roku 2021, medzi hranicou 9,00 – 10,50 dolárov. Pre každého, kto má záujem o kúpu ďalších tokenov SUSHI, sa rok 2022 javí ako vhodný čas pred skutočným odchodom vlaku zo stanice..

SushiSwap Predikcia ceny 2025

Keď sa dostaneme do roku 2025, predpovedala sa cena viac ako dvojnásobne. Pri ohromnom percentnom náraste v priemere + 185,32% môže investor, ktorý drží v taške značné množstvo sushi (opäť nie jedlo), očakávať vysoko uprataný zisk.

Je Sushiswap dobrá investícia?

S takými silnými prognózami cien a s neustále rastúcim sektorom decentralizovaného financovania (defi) nemôže byť pochýb o tom, že investovanie časti vašich portfóliových prostriedkov do tokenov SUSHI je dobrá investícia. S pribúdajúcimi rokmi môžu investori očakávať, že sa časť ich prostriedkov zdvojnásobí. Nielen to, ale môže očakávať, že každý hodler sushi tokenov bude mať slovo pri riadení platformy Sushiswap.

Zdá sa teda, že sa zdá, že projekt Sushiswap dex má dobrý vzhľad. Jeho známka sa považuje za finančne veľmi pozitívnu. Ľudia sa rútia do defi priestoru, aby zarobili svoje šťastie. Všetko je super, nie? No nie celkom. Ak sa Sushiswap javí ako dobrá investícia, prečo má potom povestnú povesť? To je miesto, kde sa ponoríme ďalej.

Ako nakupovať Sushiswap?

Token SUSHI môžete tokenovať zo širokej škály búrz. Najväčší objem majú Binance, OKEx, Huobi Global, Sushiswap, Bitfinex a BKEX. Môžete ísť na CoinMarketCap alebo CoinGecko získať úplný zoznam búrz.

Viac informácií o Sushiswap

Čo je to Sushiswap?

Sushiswap je vidlica spoločnosti Uniswap s vlastným tokenom riadenia, SUSHI. Automatizovaný tvorca trhu, ktorý bol uvedený na trh 28. augusta 2020 (AMM) sa rýchlo stal populárnym spolu s nadradeným jazykom Uniswap. Na rozdiel od Uniswap však poskytuje ďalšie funkcie, ako napríklad vyššie odmeny pre poskytovateľov likvidity.

Vďaka kódu Uniswap sa vyvinul do úplne novej platformy. Ponúkali stimuly, ktorých bolo viac orientovaný na komunitu ako Uniswap, čo umožňuje ľubovoľnému hodlerovi tokenov SUSHI mať viac slova pri správe projektu ako to, čo poskytoval Uniswap.

Aby motivovali používateľov k využívaniu platformy a aby bola viac zameraná na komunitu, upravili funkcie odmien. Uniswap poskytuje 0,30% poplatkov generovaných zo výmeny za poskytovateľov likvidity (LP) podľa toho, koľko likvidity každý používateľ poskytol. Ako vidíte, vyhovovalo to veľkým LP dobre, ale nie tým, ktoré boli schopné poskytnúť iba malé sumy.

On Sushiswap, poskytovatelia likvidity dostanú 0,25% z týchto poplatkov, zatiaľ čo zvyšných 0,05% sa prevedie späť na SUSHI a distribuuje sa držiteľom tokenov Sushi. To znamenalo, že poskytovatelia predčasnej likvidity, bez ohľadu na to, koľko prispeli do spoločného fondu, dostanú zaplatené úroky z poplatkov a budú môcť stať sa prvými členmi riadenia platformy..

Nielen to, ak by sa používateľ rozhodol vybrať svoje prostriedky z fondu, stále by mohol získať časť tohto 0,05% poplatku v SUSHI, pretože bol predtým držiteľom tokenov SUSHI. Ako vidíte, táto schéma bola veľmi atraktívna a počet zablokovaných finančných prostriedkov explodoval! Ako sa však spoločnosti Sushiswap podarilo získať za dva týždne 1 miliardu dolárov, bolo mimoriadne kontroverzné.

Sushiswapov prístup bol v podstate upírskym útokom na Uniswap. Čo je to? Sushi vytvoril, aby používatelia migrovali na svoju platformu tým, že vezmú svoje tokeny likvidity a umiestnia ich na Sushiswap. vysoko motivačné odmeny pre tých prvých migrantov. Tieto odmeny spočívali v tom, že sa týmto migrantom poskytovalo vysoké množstvo tokienov SUSHI. Urobili to tak, že prvé dva týždne po uvedení na trh vyťažili 1 000 SUSHI na blok. Týmto sa v podstate vyčerpal život Uniswapu v oboch používateľoch, skupinách likvidity a objeme obchodovania. Odhadovalo sa, že viac ako 90% používateľov získalo svoje tokeny a migrovalo na Sushiswap.

To ďalej motivovať používateľom používať platformu, sa tieto skoré odmeny za tokeny znížili na 100 tokenov za blok pre neskorších migrantov. Tiež tí, ktorí vsadili svoje SUSHI tokeny, dostali ďalšie poplatky.

Pre tých, ktorí chcú zabezpečiť likviditu, majú dve možnosti. Akonáhle skočíte na web sushiswap, si môžete zvoliť zabezpečenie likvidity buď v sekcii farmy, alebo v ich novej ponuke Onsen. Farmárska časť predstavuje pravidelné združenie likvidity. Ponuka Onsen je systém rotačných odmien. To znamená, že tí, ktorí sú vo vláde, hlasujú o tom, ktoré páry sa predstavia, ktoré zostanú rovnaké a ktoré nie.

Pokiaľ ide o tokenomiku SUSHI, pôvodne token nemal mať maximálnu zásobu. Po jeho dvojtýždňovom uvedení na trh bol počet produkovaných SUSHI na blok 100. Bolo to však neskôr rozhodol mať skutočný pevný limit na počet razených SUSHI a niektoré ďalšie zmeny. Táto maximálna ponuka je 250 000 000 a očakáva sa, že bude dosiahnutá do novembra 2023.

Okrem toho sa mal znížiť počet tokenov SUSHI razených na blok. V súčasnosti sa ťaží iba 60 SUSHI / blok a do 1. februára 2021 sa opäť zníži na 50. To nepochybne pomôže cene odvrátiť infláciu, čo bol pravdepodobne hlavný dôvod týchto zmien.

Čo sa týka riadenia ekosystému Sushiswap, každý SUSHI hodler je oprávnený byť jeho súčasťou riadenie.  V súčasnej podobe komunita odhlasuje akékoľvek zásadné štrukturálne zmeny a použitie devfondu (skratka pre fond vývojárov), zatiaľ čo o menších zmenách rozhodne OxMaki a hlavný tím. Počkaj. Kto je sakra OxMaki?

Tím

Kontroverzie okolo Sushiswapu sa nekončia útokom upírov. Zatiaľ čo iné defi protokoly ako Aave, Compound a Uniswap mali známych zakladateľov, zakladatelia Sushiswap neboli. Ich presná totožnosť v skutočnosti stále nie je známa. Niekto s pseudonymom Chef Nomi založil Sushiswap. Ďalší dvaja spoluzakladatelia boli sushiswap a OxMaki. Všetci ľudia o nich vedeli, že sú to ich kľučky na Twitteri.

Zatiaľ čo šéfkuchárka Nomi pôvodne nechala poslať svoje správcovské kľúče k migračnej zmluve na zmluvu s časovým blokovaním, čo mu bránilo v plnom prístupe k akejkoľvek skupine, a vyzvala ktorúkoľvek organizáciu, aby vykonala audit protokolu, aby sa zabezpečilo jeho overenie a zabezpečenie, skutočný strach sa chystal prijať miesto.

Ukončiť podvod

Ako by zjedla kúsok sushi s prilepeným veľkým kúskom wasabi, šéfkuchár Nomi sa potom pokúsil iniciovať niečo, čo vyzeralo ako výstupný podvod. Zatiaľ čo šéfkuchár Nomi nemal prístup k fondom fondu, mal prístup k devfondu, ktorý pridelil 10% všetkých distribuovaných tokenov SUSHI. 5. septembra odstránil všetku svoju likviditu z Uniswapu a zrazu predal všetky tokeny SUSHI v devfunde za 70 000 ETH, v tom čase v hodnote 30 miliónov dolárov!

Šéfkuchárka Nomi sa pokúsila svoje konanie ospravedlniť, komunita sa však bála, že neznáma osoba má príliš veľkú moc a stratila dôveru. Žetóny vo vnútri devfondu mali slúžiť na financovanie ďalšieho vývoja a výskumu projektu. Neboli to osobné žetóny. Dokonca spoluzakladateľ OxMaki vyjadril šok a sklamanie nad činmi šéfkuchára Nomi. Nie je prekvapením, že tento rozruch spôsobil, že cena pre SUSHI sa zvýšila.

Našťastie sa do projektu zapojil Sam Bankman-Freid (SBF), výkonný riaditeľ spoločnosti Ameida Research, ktorý mal tiež jednu z najväčších tašiek spoločnosti SUSHI, a projekt prakticky zachránil. Ponúkol kontrolu nad projektom, aby sa umožnila plynulá a úspešná stále prebiehajúca migrácia používateľov do projektu. Šéfkuchár Nomi schválil a odovzdal mu kľúče. SBF potom vytvorila peňaženku s viacerými podpismi, aby bola decentralizovaná.

Krátko nato šéfkuchár Nomi potom prekvapivo vrátil prostriedky, ktoré vzal! Vo svojom vlastnom tweete mal text „F **** up“. Či konal z viny alebo zo strachu pred úradmi, že je hľadaným mužom, nie je známe.

Všetko sa to stalo do mesiaca od spustenia projektu!

Záver

Sushiswap má jeden z najkontroverznejších a najprchavejších príbehov o pôvode vôbec. Uprostred deficitu, ktorý explodoval a stále exploduje, incident s šéfkuchárom Nomi dokázal, že kontroly a vyváženie a decentralizovaná autorita sú silným predpokladom každého decentralizovaného protokolu. Táto príhoda bezpochyby zanechala v ústach mnohých ľudí nepríjemnú, okázalú chuť a mohla byť pre projekt smrteľnou ranou.

Napriek všetkému Sushiswap vyšiel z tejto chaotickej neistoty silnejší ako kedykoľvek predtým. Teraz je viac zameraná na komunitu, pričom používateľom je dovolené predkladať návrhy a hlasovať o nich, ako aj mnoho kontrol a vyvážení, ktoré sa teraz umiestňujú, aby sa takáto nehoda už nikdy nezopakovala..

Z pohľadu investora by skutočnosť, že projekt mohol vzniknúť z tak závažného incidentu, mala slúžiť ako dôkaz silnej odolnosti projektu a komunity k zabezpečeniu jeho prežitia. Napriek vydeseniu, ktoré vyvolalo, sa domnieva, že na túto lekciu je potrebné pozerať s pozitívnym výhľadom.

Napriek všetkému projekt prežil a teraz sa mu darí. Jej komunita preukázala svoju silu mobilizovať sa proti akejkoľvek hrozbe pre ich finančné záujmy aj záujmy decentralizovaného financovania ako celku, aj keď takmer vyčerpala život iného defi projektu..

Bez ohľadu na to, ako by sa dalo na projekt pozerať, existuje veľká konkurencia medzi mnohými protokolmi cryptos a defi, z ktorých každý má svoj vlastný spôsob, ako zabezpečiť, aby bol ich projekt naďalej relevantný na takom mladom trhu. Vďaka tomu by mal každý investor, ktorý chce mať zdravé investičné portfólio, zvážiť pridanie trochu sushi do svojej stravy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me