Siacoin je poskytovateľ úložiska založeného na blockchaine. Boli jedným z prvých cloudových riešení blockchainového úložiska. Platforma je v predvolenom nastavení šifrovaná na ochranu osobných údajov, používatelia ovládajú šifrovanie a dešifrovacie kľúče.

Žiadna tretia strana nemá prístup k uloženým údajom v Sia, na rozdiel od tradičných poskytovateľov cloudových úložísk.

Platforma je decentralizovaná na zlyhanie redundantného ukladania súborov vo viacerých uzloch po celom svete. Prevádzková doba je rovnako dobrá, ak nie lepšia ako konkurenční poskytovatelia úložiska.

Ich dlhodobou víziou je stať sa chrbticovou úložnou vrstvou celého internetu. Tím Siacoin verí, že dáta by mali byť zadarmo pre všetkých.

V tomto Predpoveď siacoinovej ryže, ideme analyzovať všetko o projekte, aby sme vám pomohli určiť, či je to pre vás dobrá investícia alebo nie.

Predikcia ceny siacoinu

Historická analýza cien siacoinu (SC) 

Siacoin (SC) je na trhu s kryptomenami od roku 2015 a má spravodlivý podiel na pumpách a skládkach počas rokov svojej existencie.

Jeho historické minimum prišlo niekoľko mesiacov po tom, čo ho predstavila spoločnosť Nebulous, Inc, ktorej cena klesala až na 0,00001262 dolárov dňa 28.12.2015.

SC sa obchodoval horizontálne v prvej polovici roku 2016, keď náhle jeho cena zaznamenala významné pozitívne cenové akcie, ktoré možno pripísať blížiacej sa udalosti bitcoinov na polovicu v roku 2016.

Rovnako ako mnoho altcoinov v priemysle, aj náklady na SC vždy boli v priamej korelácii s cenami BTC.

Pohľad na grafy predchádzajúcich rokov potvrdzuje toto pozorovanie, pretože väčšina významných cenových pohybov SC sa synchronizuje s niekoľkými značnými cenovými akciami bitcoinu..

Najvýraznejšie je to viditeľné počas neskorého behu kryptopriemyslu na konci rokov 2017 – 2018 a jeho následného a predĺženého medvedieho trhu.

Na výške býka sa cena siacoinu prudko zvýšila až na 0,092868 USD dňa 6. januára 2018. Len čo však dosiahol tento cenový bod, začal postupne klesať na svoju súčasnú cenu, s výnimkou mája 2018, tesne predtým, ako bude uvedený v zozname Binance.. 

Aktuálna cena, trhová kap, & Podrobnosti o dodávke

siacoinSiacoin (SC)

Poradie: 105$ 0,010802Cena (BTC) Ƀ 0,00000000Marketcap$ 512,13 M Objem$ 19,10 Zmena M24h 1,93% Celková dodávka 0,00 SC

Predpovede vývoja budúcich cien siacoinu (SC)

Nie je istý spôsob, ako predpovedať budúce ceny akýchkoľvek aktív; je to ešte komplikovanejšie, keď sa pokúšate predpovedať ceny kryptomien, ako je Siacoin.

Rýchle vyhľadávanie na internete vám ukáže, že mnoho analytikov má rôzne názory na to, aké môžu byť ceny siacoinu v rôznych časových rámcoch.

Jediná vec, ktorá je tu istá, je skutočnosť, že nikto si nie je istý svojou predpoveďou. Môžeme robiť iba pozorovania z minulých cenových akcií, korelácie cien identity a robiť informované predpoklady v našej snahe vypracovať životaschopný cenový trajektóriu pre projekt.

Ceny kryptomien častejšie korelujú s cenovou akciou bitcoinu, o ktorej sa mnohí odborníci domnievajú, že sa pohybuje v pravidelných cenových cykloch..

Tieto cykly sa zvyčajne vyskytujú po výraznom vývoji bitcoinu, ako sú napríklad udalosti odmeny za bitcoin na polovicu, zmena regulačného prostredia, upgrady protokolu a forky.

Cenový pohyb BTC sa javí ako najdôležitejší faktor pri určovaní ceny mnohých altcoinov v priemysle a Siacoin sa nijako nelíši..

Veríme, že s nedávnou udalosťou rozdelenia bitcoinov na polovicu, nepretržitý rozvoj infraštruktúry Siacoinu, ako aj zámer budovania obchodných partnerstiev so spojeneckými priemyselnými odvetviami, poslúžia ako katalyzátory nového býčieho cyklu pre Siacoin..

Z týchto dôvodov sme do krátkodobého a dlhodobého hľadiska vykreslili relatívne optimistickú predpoveď cien tohto digitálneho majetku, ako je uvedené v nasledujúcej časti.. 

Krátkodobá predpoveď

AfterPriceChange
1 deň 0,0021 USD 5%
1 týždeň 0,0023 USD 15%
1 mesiac 0,0024 USD 20%
6 mesiacov 0,0100 dolárov 500%
1 rok 0,1 000 dolárov 5 000%

Dlhodobá predpoveď

AfterPriceChange
1 rok 0,1 000 dolárov 5 000%
2 roky 0,0916 dolárov 4578%
3 roky 0,765 USD 3825%
4 roky 0,1163 USD 5815%
5 rokov 0,5105 dolárov 25525%

Predikcia ceny siacoinu na rok 2020

Veríme, že nedávna udalosť znižovania odmeny za bitcoin (BTC) na polovicu znamená pre odvetvie kryptomien začiatok nového býčieho cyklu..

Tento predpoklad podporujú aj pozorovania získané z predchádzajúcich bitcoinových udalostí na polovicu. V krátkodobom horizonte môže Siacoin naraziť na vzostupnú cenovú akciu, ktorá bude mať vyššiu cenu 0,01 USD do konca roka.

Táto predpoveď vychádza z predpokladu, že BTC bude naďalej získavať hodnotu počas celého tohto roka a bude túto dynamiku niesť v priebehu budúceho roka..

Predikcia ceny siacoinu na rok 2022

Predpokladáme, že do tejto doby by Siacoin dosiahol nové historické maximum at 0,10 USD, čo je zhruba 50-násobok jeho trhovej hodnoty v súčasných cenách.

Aj keď to môže byť príliš optimistická predpoveď, nie je to ani nemožné. To by sa pravdepodobne stalo v roku 2021 s určitým ziskom krátko nato, čo zníži cenu na približne 0,0916 USD do roku 2022.

Bude to 7. rok od predstavenia Siacoinu a očakávame, že by bolo uvoľnených veľa z jeho základných funkcií a získavanie partnerstiev.

Predikcia ceny siacoinu na rok 2025

O päť rokov by došlo k ďalšej udalosti delenia bitcoinov na polovicu, ktorá opäť bude signalizovať začiatok nového býčieho krypto cyklu.

Rok 2025 bude rokom po udalosti štvrtej na polovicu a pravdepodobným časom, kedy by pravdepodobne došlo k výrazne pozitívnemu pohybu cien bitcoinov.

To tiež znamená prvé desaťročie existencie Siacoinu a veľká časť jeho infraštruktúry by bola dovtedy uvoľnená. Partnerstvá so spojeneckými priemyselnými odvetviami by dospeli, čo by poukazovalo na ideálnu situáciu, keď by Siacoin mohol zažiť ďalší obrovský nárast cien.

Vzhľadom na predpokladaný trh cloudového trhu v roku 2025 bude cena vo výške 0,5105 USD alebo viac za siacoin je pravdepodobné.

Je Siacoin dobrá investícia?

SC je v tomto okamihu dlhodobá investícia. Predpokladaná hodnota globálneho cloud computingu do roku 2025 bude 712,83 miliárd dolárov. Ak SC zaujme 1 – 2% tohto trhu, každý token môže byť ohodnotený na 0,17 – 0,34 USD.

Tieto odhady sú veľmi konzervatívne násobky základov a neberú do úvahy beh kryptokolov, ktorý by mohol vidieť, že cenová raketa oveľa viac porazí svoje historické vysoké ceny a posunie sa na 1,00 USD.

Projekt Sia je stabilný a pri ďalšom vývoji by mohol priniesť vynikajúce zisky.

Ako nakupovať siacoin?

Zainteresovaní kupujúci, ktorí si chcú kúpiť siacoin, budú radi, že existuje množstvo spôsobov, ako si zaobstarať toto digitálne aktívum. V súčasnosti je uvedená na mnohých popredných burzách kryptomien v dnešnom priemysle.

Tie obsahujú Binance, Kraken, Poloniex, Bittrex, Huobi, a OKEx.

Upozorňujeme, že kupujúci nemusia byť schopní kúpiť siacoiny (SC) fiatom priamo prostredníctvom týchto búrz.

Budú musieť najskôr kúpiť bitcoiny alebo ethereum a potom ich vymeniť za siacoiny, potom môžu vybrať svoj token do svojej preferovanej siacoinovej peňaženky.

Tí, ktorí si chcú kúpiť siacoiny priamo u fiat, môžu chcieť využiť Instant Cryptocurrency Exchange, ChangeNow. Ponúka jednoduché, ale výkonné rozhranie, ktoré umožňuje používateľom nakupovať siacoiny pomocou kreditných alebo debetných kariet prostredníctvom partnerstva so spoločnosťou Simplex.

Peňaženky siacoin

 Majte na pamäti, koľko SC necháte na svojich horúcich peňaženkách. Pri nastavovaní pominuteľných účtov buďte mimoriadne zámerní.

Pominuteľné účty vždy financujte s najmenšou sumou, ktorá vám vyhovuje. Ak máte skúsenosti s kódom, môžete použiť Sia chladiarenský sklad.

Pri všetkých ostatných úložiskách by ste mali vždy používať hardvérovú peňaženku, našimi preferovanými voľbami sú Ledger alebo Trezor.

So Sia môžete používať iba Ledger a vyžaduje to zručnosti príkazového riadku.

Viac informácií o Siacoine

Čo je to siacoin?

Projekt Siacoin je open-source, decentralizované úložné riešenie založené na blockchaine. Podobné cloudovým službám, ktoré ponúkajú Dropbox, Google Drive, Microsoft Onedrive, iCloud a Amazon Cloud.

To, čo odlišuje Siacoin, je to, ako riadia výpadky prostredníctvom rozdelenia údajov, zabezpečenia pomocou súkromných kľúčov (Google to nemôže urobiť, pretože to priamo ovplyvňuje ich schopnosť uvádzať na trh, tretie strany budú mať vždy prístup k vašim údajom) a ich lacnejšia ako konkurencia.

Siacoin funguje tak, že umožňuje hostiteľom / majiteľom pevných diskov prenajať ich nevyužitý priestor na pevnom disku prenajímateľom za poplatok. Platforma Siacoin používa inteligentné zmluvy na uzamknutie SC mincí.

To zaisťuje, že nájomcovia platia hostiteľom podľa dohody a hostitelia tiež musia predložiť SC ako záruku. Zaisťuje tiež dobu prevádzkyschopnosti, pretože hostiteľovi možno účtovať poplatok za výpadok.

Víziou spoločnosti Siacoins je sprístupnenie dát pre všetkých a plánujú na vytvorenie najväčšej úložnej databázy na svete použiť nepoužívané pevné disky z celého sveta..

Tím

Za spoločnosťou SiaCoin je Nebulous, Inc. Spoločnosť začala v roku 2014. V novembri 2014 biely papier bol prepustený.

Predikcia ceny siacoinu SC

Siacoin nezískal počiatočné prostriedky pomocou ICO. Sia získala prostriedky od nezávislých investorov. Počiatočné kolo financovania získalo 1,25 milióna dolárov.

Nebulas Labs dostali tieto prostriedky na vývoj Sia. Siafondy sú ďalším tokenom v sieti.

Jedná sa o tokenizované cenné papiere, ktoré vyplácajú držiteľom určité množstvo Sia pri uzavretí každej zmluvy. V druhom kole financovania vyzbierali 3 250 000 dolárov

Sia získala druhé kolo finančných prostriedkov kvôli svojim monumentálnym úspechom. V čase financovania mali uložené viac ako 4 PB údajov, ktoré boli rozdelené medzi 925 000 inteligentných zmlúv o ukladaní.

Sieť Sia potom mala ďalšie 2 PB dostupnej úložnej kapacity. Softvér Sia bol potom stiahnutý viac ako miliónkrát.

Sia cestovná mapa je podrobne vysvetlený jednoducho pochopiteľnými cieľmi a je k dispozícii aj v reálnom čase.

To ich odlišuje od väčšiny blockchainov. Ich aktualizácie komunity sú časté a poučné, ak neradi čítate, majú stránka youtube ktorá poskytuje 1 – 2 minútové video so všetkými relevantnými aktualizáciami.

Tím Nebulous / Sia je spolu už dlho od roku 2014. Vypracovali skupinovú víziu. Medzi ich investorov patria A_Capital, Bain Capital Ventures, Bessemer Venture Partners, Collaborative Fund, Dragonfly Capital Partners, Fenbushi Capital, First Star Ventures, Hack VC, INBlockchain, Raptor Capital Management a SV Angel.

Predikcia ceny siacoinu SC

Vývoj projektu

Špeciálny softvér Siacoin pred rozdelením súbory rozdelí do samostatných segmentov. 30 hostiteľov dostane každý 1 časť dát.

Toto nevytvára žiadny signálny bod redundancie zlyhania.

Siacoin vytvára tieto segmenty súborov pomocou Reed-Solomonovho vymazávacieho kódovania. Táto technológia pochádza z toho, ako boli disky CD / DVD kódované, aby sa stále prehrávali, aj keď sú poškodené.

Ak 20 z 30 hostiteľov zlyhá, prenajímateľ / koncový používateľ má stále prístup k svojim údajom a môže si ich stiahnuť. Ak jeden z hostiteľov spadne, platforma automaticky priradí nového hostiteľa k údajom prenajímateľov.

Každý segment je tiež šifrovaný predtým, ako opustí počítač prenajímateľa. Hostitelia ukladajú na platforme Sia iba šifrované súbory. Tradiční poskytovatelia cloudových úložísk predvolene nešifrujú vaše údaje.

Segmentované úložisko pridáva vrstvu zabezpečenia. Fragmentované súbory sa čítajú neuveriteľne ťažko. Súbory je potrebné znovu zostaviť, aby boli čitateľné.

Tento decentralizovaný prístup robí z technológie blockchain perfektné riešenie pre cloudové služby.

Nájomcovia na platforme Sia vytvárajú súborové zmluvy, tieto zmluvy určujú záväzky týkajúce sa doby prevádzky, ceny, ďalšie kritériá, ktoré hostiteľ a používateľ chcú zahrnúť..

Spoločnosť Sia nedávno dodala nájomcovi ochranu pred drážkovaním cien, aby chránila službu pred zneužitím hostiteľom.

Kvôli urýchleniu procesu sťahovania boli tiež vytvorené prchavé účty. Vďaka prístupu hostiteľov k predfinancovanému účtu môžu hostitelia rýchlejšie získať prístup k finančným prostriedkom a urýchliť proces sťahovania..

Hostitelia, bohužiaľ, môžu tieto prostriedky kedykoľvek ukradnúť a prenajímateľ sa nemôže odvolať. Siacoin radí nájomcom, aby financovali efemérne účty z malého množstva SC.

Spisové zmluvy sú takmer ako inteligentné zmluvy; vytvárajú dohody o úrovni služieb (SLA). Tieto dohody sa potom po dokončení transakcií uložia do blockchainu spoločnosti Sia.

Hostiteľ poskytol primeranú dobu prevádzky a prenajímateľ uložil ich údaje na plánovaný čas. Tieto inteligentné zmluvy sú vynútené na používanie siete a do procesu nie sú zapojené žiadne tretie strany.

Nájomníci používajú Siacoin na nákup úložiska, ale hostitelia tiež musia vložiť Siacoin do každej inteligentnej zmluvy ako zábezpeku.

Malé transakcie prebiehajú medzi hostiteľom a prenajímateľom. Tento proces je pomalý a trvá až 2,5 sekundy. Toto je jeden z problémov so škálovateľnosťou, ktorým čelí sieť.

Efemérne účty tento problém zatiaľ vyriešia, ale hostitelia ich nakoniec prehrajú. Zábezpeka vložená hostiteľmi poskytuje finančnú prekážku, aby ste neboli online.

Nájomcovia musia za svoju zmluvu zaplatiť vopred, SC je vyčlenená na prevod a zmluvy o skladovaní zvyčajne trvajú 90 dní, zmluvy sa automaticky obnovujú. Ak dôjde k zrušeniu dohody, všetok nepoužitý SC sa vráti späť nájomcovi.

Po skončení zmlúv musí hostiteľ poskytnúť dôkaz, že na základe zmluvy uložil dokument nájomcu. Sia nazýva toto úložisko ako dôkaz. Tento dôkaz o úložisku sa musí na blockchaine Sia objaviť do určitého času.

Ak sa na blockchaine objaví dôkaz o úložisku, je hostiteľ zaplatený; ak sa tak nestane, je hostiteľ potrestaný.

Využitie siacoinu Merkle stromy pre jeho dôkazy o skladovaní. Stromy Merkle umožňujú sieti potvrdiť, že malý kúsok údajov (hash) je súčasťou širšej sady nahraných údajov.

Tieto dôkazy sú malé a mimoriadne bezpečné; v konečnom dôsledku znížia nafukovanie blockchainu.

Blockchain bloat je pre túto platformu toxický, pretože synchronizácia nájomcu alebo hostiteľa s blockchainom Sia môže trvať niekoľko dní. Lite Wallet od Siacoins by to mohol vyriešiť, stále sú však v beta testovaní.

Siacoin oficiálne zahájil zdieľanie a distribúciu obsahu. Skynet predstavuje okamih „technológie sú pripravené“ na intenzívny marketing.

Streamovanie videa a SiaStream sú priekopnícke blockchainové služby umožňujúce streamovanie médií cez decentralizovanú sieť, SiaStream je momentálne v beta verzii, ich alfa verzia bude čoskoro dostupná pre verejnosť.

Ich služby môžu tiež plynulo streamovať 4k video obsah, čo je síce pôsobivé, ale zatiaľ sa nemôže streamovať do vašej inteligentnej televízie.

Nebulous Github je nabitý záväzkami, ktoré posúvajú blockchain siacoinov vpred.

Sia zostáva na špici toho, čo by mohlo byť cloudové cloudové úložisko. Aktívne sa zapájajú do činnosti koncových používateľov, snažia sa optimalizovať dodávku produktu a vytvárajú použiteľnejší produkt.

Predikcia ceny siacoinu SC

Ťažba siacoinu

Siacoin je ťažiteľný. Používa hashový algoritmus Blake 2B. SC bola minca vyťažená z GPU, kým Bitmain neuvoľnil ASIC baníka schopného ťažiť Blake 2B.

Bitmains ‘Antminer A3 bol mimoriadne výnosný, a to hralo rolu pri výbere Siacoins rozvetviť blockchain. To chránilo ich skutočný záujem o obelisk a obeliskový baník SC1, ktorý bol o polovicu taký silný ako antminer A3.

Predikcia ceny siacoinu SC

Siacoin to urobil tak, že do Obelisku SC1 navrhol bezpečnostný algoritmus, takže Bitmain nekonal transparentne a spravodlivo. Toto je naratívny tlak Sia. Bitmain skutočne nekonal v najlepšom záujme banskej komunity Sia. Sia podnikla kroky na ochranu siete, pretože centralizácia môže spôsobiť smrť decentralizovaného blockchainu. Bitmain v podstate zaútočil sieť Sia a ťažobná komunita Sia. Podľa nášho názoru Sia konala správne, ale ťažobný projekt Obelisk je jednoducho menšie zlo a chytenie peňazí.

Poplatky za siacoin

O 90% lacnejšie 1 – 2 doláre na TB mesačne. V porovnaní s tým bude 100 GB úložiska na Disku Google stáť 2 doláre mesačne. Sia bohužiaľ nie je taká intuitívna ako Disk Google. Ziskovosť tu nie je ani pre jednotlivých majiteľov pevných diskov. Na tomto trhu budú dominovať masívne dátové centrá, čo je skvelé pre spotrebiteľské ceny, ale nie pre decentralizáciu.

Konkurencia na trhu siacoinov

Hlavnými hráčmi na súčasnom trhu cloud computingu sú:

 • Amazon
 • Microsoft
 • IBM
 • Aliyun
 • Google
 • Salesforce
 • Rackspace
 • SAP
 • Oracle
 • Vmware
 • DELL
 • EMC

Poskytovanie rôznych služieb:

 • Infraštruktúra ako služba (IaaS)
 • Platforma ako služba (PaaS)
 • Softvér ako služba (SaaS)

Hlavným problémom spoločnosti Siacoin je konkurencia spoločnostiam, ktoré poskytujú celý rad riešení integrovaných do ich služieb. Vďaka tomu sú atraktívnejšie pre podniky, ktoré chcú jediné riešenie na vyriešenie všetkých svojich problémov. Siacoin sa zameriava iba na ukladanie dát a čaká ho ešte dlhá cesta, kým bude môcť konkurovať. Ich cenový bod ich môže zatiaľ dostať iba vtedy, ak sa ich služby nedajú integrovať s inými poskytovateľmi služieb.

Siacoin Onramp

Integrácia uhlíka a siacoinu umožňuje používateľom nakupovať siacoiny pomocou svojej kreditnej alebo debetnej karty. Oneskorenie spôsobené výmenami je smiešne, od KYC (Know Your Customer), cez obdobia údržby až po problémy s likviditou, ktoré by mohli používateľa prinútiť zaregistrovať sa na inej burze a znova spustiť KYC, alebo byť finančne penalizovaný za svoju okamžitú potrebu. Vzťah Carbon Siacoin tieto problémy rieši a vytvára alternatívnu kryptomenu v prospech celej krypto komunity.

Záverečný verdikt 

Cloudové úložisko je budúcnosťou úložiska dát. Pretože ľudstvo ukladá dáta čoraz viac obsahu online, sú hackerské útoky cloudových služieb nevyhnutné. Nakoľko bezpečné sú vaše dáta na serveroch Amazoniek alebo Googlov nezašifrovaných? Hlavní poskytovatelia cloudových služieb majú jedných z najlepších technikov pracujúcich na ich bezpečnosti. V niektorých prípadoch je stále na vine chyba používateľa. Prístup k šifrovaným údajom je bez dešifrovacieho kľúča zbytočný.

Siacoin stále nie je pojmom pre cloudové úložiská, ale s uvedením Skynetu by sa to mohlo zmeniť. Mohli začať agresívnejšiu marketingovú kampaň a premeniť svoj blockchain na popredného poskytovateľa cloudových služieb. Čaká ich ešte veľa rozvoja, aby sa to stalo skutočnosťou, pretože poskytovatelia cloudových služieb ponúkajú rôzne možnosti a blokujú používateľov pomocou ďalších služieb, ktoré im sťažujú odchod..

Dodatočné náklady na výmenu poskytovateľov cloudových služieb môžu byť astronomické, pretože každý hostiteľský počítač musí byť integrovaný do nového systému. Je potrebné prideliť nespočet pracovných hodín a používateľov je potrebné preškoliť v používaní systémov. Sia má síce nákladovú výhodu, ale v súčasnom stave nemôže konkurovať hlavným poskytovateľom cloudových služieb. Môžu však ponúknuť riešenia blockchainovým vývojárom a domácim používateľom. Vzťah uhlíkových siacoinov uľahčuje ich používanie. Hlavní poskytovatelia cloudových služieb majú tieto platobné systémy zavedené od svojho vzniku a spoločnosti Sia trvalo pol roka desať rokov, kým sa dosiahla rovnaká jednoduchosť použitia.

Ako jednoduché a lacné riešenie zálohovania sú míľovými krokmi pred svojou konkurenciou. Ich sieť je v rozsahu PB, čo nie je maličkosť a teraz ponúkajú streamovacie služby, ktoré otvárajú ďalší medzeru na trhu, domácu zábavu..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me