1. Coinbase 2. Coinmama 3. BitPanda
coinbase coinmama bitpanda
ZAČAŤ! ZAČAŤ! ZAČAŤ!

Všetko to začalo späť v mesiaci január roku 2009, kedy boli bitcoiny prvýkrát predstavené svetu. Po niekoľkých relatívne nečinných rokoch sa bitcoiny vrátili na scénu, keď doslova prekonali všetky doterajšie rekordy, aby dosiahli také obrovské historické maximum, ktoré si začali všímať investori z celého sveta. Kryptomena čoskoro rozšírila svoje korene všade. Mainstreamové médiá spolu s úžasným dosahom internetu sa postarali o to, aby sa bitcoiny čoskoro stali známymi. Existuje však v kryptomenách niečo viac ako len bitcoiny? Vlastne existuje.

Pochopenie Blockchainu

Aby sme sa ale hlbšie ponorili do zložitého sveta kryptomien, musíme najskôr pochopiť, čo je blockchain. Zjednodušene povedané, technológiou blockchain je digitálna databáza alebo účtovná kniha, ktorá zaznamenáva alebo sleduje všetky transakcie na svete, ktoré zahŕňajú kryptomeny. Týmto spôsobom je eliminovaná potreba centrálnej organizácie, vládnej alebo inej, ktorá môže aktívne monitorovať a regulovať všetky transakcie s kryptomenami. Blockchain je to, čo dáva bitcoinom jednu z jej veľmi integrálnych čŕt decentralizácie, ktorá nie je sústredená do rúk konkrétnej agentúry, vlády alebo organizácie. Bitcoin je teraz možno jednou z najdôležitejších aplikácií blockchainu, ale to neznamená, že je jediný.

Ethereum: Úvod

Ethereum je ďalšia fantastická a pripravovaná aplikácia technológie blockchain, ktorá si v poslednej dobe získava veľa trakcie. Vo svojom jadre funguje Ethereum rovnako ako každá iná kryptomena, s tokenmi zvanými Ether, ktoré sa dajú kúpiť alebo predať podobne ako bitcoiny. Akákoľvek transakcia, ktorá sa uskutoční pomocou týchto tokenov éteru ako meny, sa okamžite nahrá a zaznamená do blockchainu, čo eliminuje potrebu bankovej organizácie, ktorá takéto transakcie overuje. Na povrchovej úrovni, zatiaľ čo bitcoiny a ethereum zdieľajú očividné podobnosti, určite existujú aj niektoré veľmi zdôraznené rozdiely. Zatiaľ čo bitcoiny fungujú takmer výlučne ako digitálna mena, Ethereum je primárne digitálna platforma na spúšťanie aplikácií pomocou éterových tokenov, čo znamená, že čím viac tokenov máte, tým väčší bude rozsah aplikácií, ktoré z nich môžete využiť. . Ako však postupovať pri obstarávaní týchto žetónov? Existujú zmenárenské služby, ktoré sa nimi konkrétne zaoberajú? Tento článok si kladie za cieľ odpovedať na všetky tieto otázky a ďalšie.

Ťažba éteru?

Keď hovoríme o zarábaní nových kryptomien, veľa ľudí sa pozerá na ťažbu. Pre nezainteresovaných je ťažba procesom digitálneho hĺbenia nových mincí riešením zložitých výpočtových algoritmov a matematických problémov. To sa deje pomocou zložitých mechanizmov pripojených k vašim počítačom a tí, ktorí majú to šťastie, že sa dostanú k riešeniu ako prví, získajú vytúženú cenu niekoľkých mincí. Zatiaľ čo táto metóda funguje skvele pre bitcoiny, pre tokeny Etheru celkom neplatí, jednoducho kvôli skutočnosti, že ťažba éteru nie je dostatočne možná kvôli príliš vysokým nákladom, ktoré sú s ňou spojené..

Otázka však stále zostáva; ak nie prostredníctvom ťažby, tak ako a kde môžete uskutočniť nákupy pomocou Etherea? Tu je zoznam najproduktívnejších, najbezpečnejších a najefektívnejších metód nákupu etheru a spôsobov, ako zaň platiť.

Nakúpte ethereum kreditnými kartami alebo debetnými kartami

Kreditné alebo debetné karty môžu prispieť k tomu, aby boli naše každodenné transakcie jednoduchšie a oveľa pohodlnejšie. Eliminujú potrebu mať pri sebe skutočnú hotovosť, čím znižujú všetku prebytočnú batožinu, ktorú musíme nosiť, aby bola naša hotovosť v bezpečí. Tiež sa nosia oveľa bezpečnejšie ako v hotovosti, pretože aj keby ste náhodou stratili kartu, je dosť malá šanca, že vás niekto bude môcť pripraviť o peniaze, pokiaľ náhodou nepoznajú váš bezpečnostný PIN alebo neporušia akékoľvek bezpečnostné protokoly. . S minimálnym poplatkom okolo 3,5% je nákup Etheru kreditnou alebo debetnou kartou jednou z najschodnejších a najbezpečnejších dostupných možností. Z mnohých alternatív uvádzame tri najlepšie burzy Ethereum, ktoré umožňujú používateľovi nakupovať výberom spôsobu platby kreditnou kartou..

1. Coinbase

Recenzia CoinbaseCoinbase je bezpečná online platforma, ktorá umožňuje používateľovi obchodovať v kryptomenách, to znamená nakupovať alebo predávať digitálne mince, a dokonca ich ukladať v bezpečných digitálnych trezoroch. Spoločnosť Coinbase, ktorá aktívne funguje v krajinách ako USA, Kanada, Európa, Singapur a Veľká Británia, vám umožňuje okamžite nakupovať mince Ethereum a účtuje si nominálny poplatok 3,75%. Je však potrebné poznamenať, že Coinbase sa zaoberá iba éterom, a nie ethereom Classic. Ak chcete získať prístup k Ethereum Classis, stačí si kúpiť bitcoiny na Coinbase, ktoré potom môžete vymeniť za Ethereum Classic na Binance.

ZAČÍNAME S COINBASE

2. CoinMama

coinmamaCoinMama je hlavná bezproblémová metóda nákupu a predaja Etherea, hlavne preto, že eliminuje potrebu overovania, ak je vaša transakcia pod hornou hranicou 125 dolárov. Musíte si len vytvoriť účet a prihlásiť sa, čo vám ťažko zaberie veľa času. Po prihlásení musíte uskutočniť nákup, ktorý sa potom za menej ako dvadsať minút objaví vo vašej peňaženke Ethereum. Ak však so službou nie je niečo v poriadku, potom je to príliš vysoký poplatok. V porovnaní s 3,75% spoločnosti Coinbase vám CoinMama účtuje obrovský poplatok vo výške 7% zo všetkých transakcií. Na druhej strane CoinMama podporuje debetné karty zo všetkých krajín a prijíma platby odkiaľkoľvek na svete. Podobne ako Coinbase, aj CoinMama sa zaoberá iba éterom a nie Ethereum Classic. Proces obstarávania Ethereum Classic v skutočnosti zostáva rovnaký, pri ktorom sa vymieňajú bitcoiny nakúpené na CoinMame za Ethereum Classic na Binance.

ZAČNITE S MINCÍM MAMA

3. BitPanda

bitpandaBitPanda začínala ako služba, ktorá sa zaoberala výlučne bitcoinmi a ich nákupmi. Ako však firma rástla, vývojári hľadali nové spôsoby, ako prilákať zákazníkov. Jedným z týchto spôsobov bolo zavedenie nákupov éteru. Táto sprostredkovateľská služba pre digitálne meny vychádza z Rakúska a umožňuje transakcie kreditnými kartami pre Ether. Poplatok je nízky, ako by mal byť, a transakcie sa uskutočnia okamžite bez veľkého oneskorenia. Podobne ako Coinbase a CoinMama, BitPanda nepredáva Ethereum Classic a je potrebné ho získať od Binance výmenou za bitcoiny zakúpené na BitPande.

ZAČÍNAME S BITPANDOU

Nakúpte Ethereum pomocou bankových účtov alebo prevodov

Druhou metódou, s ktorou sa musíte oboznámiť, je metóda priamych prevodov účtu a platieb na účet. Bezpečné a pohodlné prevody účtov sú vynikajúce, keď sa rozhodnete, že so sebou nebudete nosiť hotovosť ani kartu. Majú minimálny poplatok za transakciu a môžu sa pochváliť takmer univerzálnym dosahom. Takmer každá veľká spoločnosť alebo online zmenárenská služba na svete podporuje platby bankovým prevodom, čo z nich robí skvelú alternatívu k platbám kartou.

1. Coinbase

Recenzia CoinbaseCoinbase je možné využiť ako kanál na uskutočňovanie nákupov éteru. Vďaka zdravému zážitku z nakupovania a poplatku za transakciu až 1,49% je to ďalší skvelý spôsob, ako naplniť svoje rezervy Ethereum. Jediným obmedzením, s ktorým sa musíte stretnúť, je to, že k tejto funkcii je v súčasnosti prístup iba v obmedzenom počte krajín. Výhody tejto výmeny môžete využiť iba v prípade, že ste rezidentom v USA, Kanade, Veľkej Británii, Singapure a Európe. Okrem toho možno budú musieť používatelia v USA prekonať trochu väčšie problémy z dôvodu oneskorenej systémovej reakcie bankového systému ACH. Z tohto dôvodu môže spracovanie transakcie trvať až 7 dní. Na druhej strane Kanaďania si môžu vychutnať veľmi rýchle transakcie, ktorých dokončenie trvá kdekoľvek od 1 do 2 dní. Obyvatelia Spojeného kráľovstva, ako aj Európy, môžu tiež využívať rovnaké výhody, ak sa rozhodnú využívať SEPA na vklady na účet.

ZAČÍNAME S COINBASE

2. Kraken

logo krakenKraken je služba kryptomeny založená mimo Európy a funguje ako jeden z vedúcich obchodných trhov pre ethereum a ether. Ak ste obyvateľom Európy a ste ochotní kúpiť si tokeny Etheru, potom je Kraken najlepším riešením z hľadiska skvelých služieb a dôvery. Na rozdiel od mnohých iných portálov vám Kraken navyše poskytuje flexibilitu pri priamom nákupe Ethereum Classic.

ZAČNITE S KRAKENOM

3. Blíženci

logo geminiBlíženci sú podobní Krakenu v tom zmysle, že sú tiež lokalizovaní do jedinečného regiónu. Ak ste rezidentom v USA, najmä v New Yorku, máte nárok na využitie výhod tejto služby kryptomeny. Na uskutočnenie svojich nákupov využite vklad ACH. Gemini teraz navyše slúži aj regiónom ako Kanada, Japonsko, Hongkong, Kórea a niekoľko európskych krajín.

ZAČNITE S Blížencami

4. CEX.IO

cex io recenziaCEX.io so sídlom mimo Veľkej Británie je výmenná služba zameraná výlučne na digitálne meny a kryptomeny. Stáva sa to jedna z najskúsenejších a najstarších služieb výmeny kryptomien online a umožňuje svojim zákazníkom nakupovať tokeny Etheru prostredníctvom ACH, ak ste v Amerike, alebo prostredníctvom SEPA, ak ste v Európe..

ZAČÍNAME S CEX.IO

Používanie ethereových peňaženiek

V ideálnom prípade nikdy nie je bezpečné uložiť svoje tokeny Ethereum alebo Ether na online burze. Sú nebezpečne náchylní na kybernetické útoky a vždy existuje vysoká pravdepodobnosť, že vám hackeri ukradnú vaše mince. Z tohto dôvodu vám odporúčame dať šancu elektronickým peňaženkám. Tieto digitálne peňaženky vyrobené výhradne pre Ethereum sú rýchle, bezpečné a zabezpečené. Majú zavedené všetky potrebné brány firewall a bezpečnostné protokoly, ktoré chránia vaše mince pred akýmkoľvek možným narušením bezpečnosti.

Nakúpte ethereum za bitcoiny

O masívnej popularite a globálnom dosahu bitcoinov už bolo povedané dosť. Vďaka svojej stále vyššej trhovej hodnote a rozšírenému šialenstvu medzi bežnou populáciou vám takmer všetky burzy alebo transakčné portály s kryptomenami umožnia nákup bitcoinov. Najväčším dôvodom je to, že väčšina dnešných používaných digitálnych výmen mien využíva pár ETH / BTC, čo znamená, že zákazníci môžu nakupovať bitcoiny z burzy a potom kúpené bitcoiny ďalej obchodovať za Ethereum Classic. Portály ako Binance a Changelly konkrétne umožňujú zákazníkom nakupovať Ethereum alebo Ethereum Classic za bitcoiny alebo dokonca za iné kryptomeny.

1. Binance

logo binanceBinance, ktorá je označovaná za najpopulárnejšiu a najväčšiu burzu bitcoinov na svete, slúži denne miliónom zákazníkov. Najväčším faktorom, ktorý pre Binance funguje, je jednoduchosť vkladania bitcoinov a ďalšie použitie týchto mincí na nákup ethereum alebo ethereum classic.

ZAČNITE S BINANCIOU

2. GDAX

platforma gdaxGDAX je v Spojených štátoch veľmi populárny a môže sa pochváliť jednou z najväčších spotrebiteľských základní zo všetkých online služieb výmeny kryptomeny. Na ľahkú konverziu svojich bitcoinov na ethereum alebo ethereum classic funguje GDAX ako kúzlo. Pre tých používateľov, ktorí si kúpili svoje bitcoiny buď od Coinbase, alebo od samotného GDAX, je proces ešte jednoduchší, pretože od nich nebude ani potrebné vytvárať nový účet alebo sa registrovať, ale môžu jednoducho začať obchodovať so svojimi bitcoinmi.

ZAČÍNAME S GDAX

Nakúpte Ethereum cez Paypal

Paypal určite poskytuje používateľom na celom svete spôsob nákupu Ethereum alebo Ethereum Classic. Metóda bohužiaľ nie je veľmi jednoduchá. Najprv budete musieť nakupujte bitcoiny od VirWoX cez Paypal. Po dokončení môžete na výmenu BTC za éter alebo éter použiť ktorúkoľvek z vyššie uvedených výmenných služieb, ako sú Binance alebo Changelly..

Nakúpte ethereum za peniaze

Existuje množstvo aplikácií pre bitcoiny, a preto je dnes nepochybne najpopulárnejšou kryptomenou dostupnou na digitálnom trhu. Jednou z mnohých aplikácií, ktoré má, je medzinárodné zasielanie peňazí bez toho, aby vám vznikli značné poplatky za prevody alebo ďalšie poplatky. Na druhej strane je známe, že kupujúci používajúci ethereum nakupujú spravidla iba na špekulatívne účely. Rovnako ako vyššie popísané metódy, musíte najskôr uskutočniť bitcoin nákup v hotovosti. Po dokončení nákupu využite zmenárenskú službu ako Binance alebo Changelly, aby ste vymenili svoje BTC za éter.

Časté otázky o nákupe Ethereum

Všetko povedané a hotové, transakcie s Etherom sa teraz stali super pohodlnými a bezproblémovými. Ich rozsiahla dostupnosť na mnohých platformách, ako je popísané vyššie, spolu s ich rozmanitou, ale jedinečnou značkou aplikácií, čo z nich robí potenciálneho kandidáta na ďalšiu veľkú vec, na ktorú si po bitcoinoch v aréne kryptomien treba dávať pozor. Tento článok bol pokusom vás naviesť na najefektívnejšie a najlepšie miesta na nákup Ethereum a aké spôsoby platby je potrebné použiť. Na záver sa snažíme rozptýliť niektoré populárne mylné predstavy, poskytnúť veľmi vyhľadávané odpovede a poskytnúť užitočné informácie o všeobecnom použití, obstarávaní a ukladaní tokenov éteru a éteru..

Správny čas na nákup

Podobne ako na iných trhoch, aj trh s éterom je zásadne nepredvídateľný. Predpovedať optimálny čas na uskutočnenie nákupu je takmer nemožné, a preto je každá transakcia s tokenmi Ethereum alebo Ether sama osebe rizikom. Hneď po uskutočnení nákupu by ste mohli nakoniec zarobiť značné množstvo peňazí zo zvýšenia cien, alebo by ste mohli prísť o ešte väčšie množstvo peňazí, ak by ceny náhle padli. Existujú určité stratégie, ktoré môžete použiť na minimalizáciu rizika. Jednou z veľmi populárnych a efektívnych metód je priemerovanie dolárových nákladov, ktoré spočíva v rozdelení celkového nákupu do určitého konkrétneho času a viacerých transakcií, takže aj keď cena do istej miery kolíše, straty, ktoré utrpíte, sú minimalizované..

Riziká Príslušného

Keďže Ethereum je relatívne nová forma kryptomeny, najmä keď ju porovnáte s bitcoinmi, je tiež oveľa volatilnejšia a nepredvídateľnejšia. Pre tých, ktorí majú záujem o kúpu Ethereum, je veľmi vhodné vykonať kontrolu pozadia meny, pozrieť sa na najnovšie trendy a čo najviac preskúmať životaschopnosť meny. Ak po celom tomto rozsiahlom výskume stále cítite sklon k nákupu, až potom by ste mali kúpiť a kúpiť si nejaké éterové tokeny.

Nadmerné doby nákupu

Pretože výmeny Ethereum, takmer všetky, sú stále vo vývoji a ešte nedosiahli svoj plný potenciál, sú pri spracovávaní transakcií stále závislé od tradičných bankových systémov. Táto závislosť často vedie k problémom, pretože bankové systémy sú zvyčajne dosť pomalé a na spracovanie jednoduchých transakcií sú potrebné dlhšie časové obdobia. Platby uskutočnené priamo z bankových účtov alebo prostredníctvom kreditných kariet často trvajú aj celý týždeň. Pretože výmena sa nemôže s Eterom rozlúčiť, pokiaľ a kým nebudú všetky platby zúčtované a zaúčtované, v prípade transakcií s éterom často dôjde k zdržaniu..

Ťažba alebo nákup?

Ako bolo uvedené na začiatku článku, ťažba éteru je pomerne komplikovaný a náročný proces na zdroje. Aby ste získali tokeny Etherea alebo Etheru, je lepšie si ich jednoducho kúpiť, pretože sú pre priemerného spotrebiteľa oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie. Tiež množstvo zdrojov, ktoré sa spotrebujú pri ťažbe éteru, vysoko prevyšuje skutočný výstup, ktorý môžete získať.

Najlepší spôsob platby

Pri nákupe ethereum neexistuje jediný a univerzálny najlepší spôsob platby. V skutočnosti to do veľkej miery závisí od vašich preferencií a druhu cieľov, ktoré máte. Napríklad, ak hľadáte lacné transakcie, výber platieb na bankový účet vám urobí dobre. Podobne, ak je ochrana súkromia vaším najdôležitejším záujmom, mali by ste pri nákupe pravdepodobne použiť bitcoiny. Nakoniec, pre tých, ktorí sa trochu ponáhľajú a hľadajú vysokorýchlostné transakcie, sú platby kreditnými kartami tou správnou cestou.

Akcie po zakúpení produktu

Toto je opäť rozhodnutie, ktoré môže najlepšie urobiť sám používateľ vzhľadom na to, čo plánuje so svojimi mincami urobiť. Ak ich plánujete uložiť, najlepšou voľbou je okamžite premiestniť svoje mince do bezpečnej hardvérovej peňaženky, aby zostali v bezpečí a uzamknuté v trezore, kde je ukradnutie alebo prístup k nim pre ľubovoľný oveľa ťažší. tretie strany. Pre malý počet mincí však online peňaženka poskytuje dostatočné zabezpečenie a bude v pohode.

Ethereum alebo Ethereum Classic?

Bez toho, aby sme sa venovali všetkým podrobnostiam, stačí povedať, že blockchain Ethereum nedávno prešiel niektorými zmenami a rozdelil sa na dve odlišné vetvy. Zatiaľ čo Ethereum je náhodou väčšie z týchto dvoch, Ethereum Classic je menšie s hornou hranicou približne 200 miliónov dolárov..

Podpora bitcoinových bankomatov

Častým dotazom, ktorý sa často vynára v povedomí investorov aj kupujúcich, je, či bitcoinové bankomaty podporujú výbery a transakcie z Etherea alebo nie. Odpoveď je nie. Bitcoinové bankomaty v tomto okamihu nepodporujú transakcie uskutočňované pomocou Etherea. Možným dôvodom je skutočnosť, že éterové tokeny sa zvyčajne nepoužívajú tak často ako bitcoiny a v medzinárodných platbách neexistuje skutočný dopyt po éteri. Ether sa nedá použiť ani na online nakupovanie alebo ho nemožno minúť na webových stránkach elektronického obchodu. Preto jednoznačne neexistuje potreba nastavovania podpory Etherea v bitcoinových bankomatoch..

Nákupy v hotovosti a ich výhody

Hlavnou výhodou, ktorú môžete získať z hotovostných transakcií s ethereum, je ochrana osobných údajov. Kedykoľvek platíte za kryptomenu ako Ether alebo Bitcoins hotovosťou, získate príslušnú výhodu v tom, že pri nákupe zostanete v anonymite. V opačnom prípade, ak vás ochrana osobných údajov až tak veľmi nezaujíma, je v skutočnosti vhodné zvoliť si platby kreditnou kartou alebo prevody z bankového účtu. To vám umožní prístup k rýchlejším platbám, nákup vo väčšom množstve a dokonca aj nižšie transakčné poplatky v porovnaní s tým, keď ich po zakúpení v bankomate vymeníte za bitcoiny..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me