Pre tých, ktorí s kryptotrhom začínajú, môže byť pri pokuse o kúpu vašej prvej kryptomeny trochu ohromujúci; nielenže je celé rozhranie výmeny úplne nové, ale pokiaľ už nemáte nejaké skúsenosti na akciovom trhu, môže to byť ešte viac mätúce, keď token, ktorý chcete kúpiť, je z nejakého dôvodu spárovaný s cenou inej kryptomeny ako je bitcoin , alebo na stabilnú mincu ako Tether. Znamená to, že si musíte najskôr kúpiť kryptomenu, s ktorou je spárovaná? Frustrujúco áno.

Našťastie tento článok môže pomôcť zmierniť niektoré z týchto stresov tým, že načrtne podrobného sprievodcu, ako kúpiť svoju prvú kryptomenu. Tento článok je špeciálne určený pre tých, ktorí si chcú kúpiť token VET spoločnosti VeChain. Sprievodca však môže byť ľahko prenosný na nákup ďalších kryptomien.

RÝCHLY SPRIEVODCA: Ako nakupovať VeChain

1. Prejdite na webovú stránku Binance

2. Zaregistrujte sa a nechajte si overiť svoj účet

3. Nastavte svoje 2FA

4. Kliknite na kartu Výmena

5. Vyberte pár, ktorý chcete vymeniť pomocou VET

6. Kliknite na „Kúpiť objednávku“ a na karte Objednávka počkajte, kým sa objednávka vyplní

7. Teraz ste hrdým vlastníkom niektorého odborného vzdelávania a prípravy

Choďte na Binance

Kde kúpiť VeChain – 5 najvýznamnejších búrz

Metóda NameDepositKúpiť
Binance

výmena binance

 • Bankový prevod (ACH)
 • bankový prevod
 • Kryptomena
 • Debetná karta
 • Drôtový prenos
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Crypto.com

 • Kreditná karta
 • PayPal
 • TransferWise
 • Krypto
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Changelly

 • Krypto
 • Kreditná karta
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

KuCoin

 • Krypto
 • Kreditná karta
 • Debetná karta
 • Paypal
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

Atómová peňaženka

 • Krypto
 • Kreditná karta
Hodnotenie: 5

Prejsť na nákup

1. Binance

Binance so sídlom na Malte je považovaná za najväčšiu burzu kryptomien v dennom objeme obchodovania. V neposlednom rade preto, že obchodníci môžu nájsť až 540 druhov kryptomien vrátane VeChain.

Aj keď je to pôvodne čisto kryptoburza, môže teraz uľahčiť obmedzený počet vkladov a výberov fiat meny, či už prostredníctvom bankových prevodov alebo vízových kreditných kariet..

Vďaka čomu je Binance obzvlášť atraktívny, sú jeho nízke obchodné poplatky (0,01%). Ak zakúpite a držíte jeho natívny token, BNB, budete musieť platiť menej poplatkov. Okrem toho sa nevyžaduje žiadny KYC (Know-your-customer), pokiaľ vložíte kryptomenu na svoj účet. Stačí si otvoriť účet, nastaviť dvojfaktorové overenie, financovať účet vkladom mincí alebo nákupom mincí pomocou kreditnej karty Visa alebo bankovým prevodom, ak platforma na výmenu podporuje miestnu menu.

Pre používateľov s americkými pasmi platforma oznámil obmedzilo by to takýchto obchodníkov. Hlavným dôvodom je to, že spoločnosť Binance spustila špecializovanú burzu pre občanov USA, ktorá spĺňa všetky regulačné požiadavky, tzv Binance.US.

2. Changelly

Changelly so sídlom na Malte je anonymná burza, ktorá umožňuje používateľom nakupovať a obchodovať s kryptomenami bez toho, aby prešli KYC. K burze máte prístup prostredníctvom ich webových stránok, mobilných aplikácií (iba pre Android) alebo prostredníctvom rôznych peňaženiek tretích strán, ako sú Trezor, Ledger, Exodus, Jaxx, Coinomi a Edge..

VeChain môžete kúpiť buď pomocou inej kryptomeny, alebo pomocou kreditnej alebo debetnej karty. Je však dôležité poznamenať, že poplatky spojené s kreditnými alebo debetnými kartami sú podstatne vyššie. Je to tak preto, lebo keď systém prijme vašu kartu, musí previesť vašu fiat menu na BTC a z BTC na VET.

Poplatky za obchodovanie sú 0,5%

Pri nákupe kryptomeny do kryptomeny neexistujú žiadne limity nákupu. Pri nákupe kryptomeny s fiatom však jeho limity, v závislosti od regiónu, v ktorom žijete.

3. Atómová peňaženka

Atomová peňaženka je známa tým, že sa veľmi ľahko používa. Dodáva sa v stolných aj mobilných funkciách. Je zaujímavé, že táto peňaženka dokáže uložiť stovky rôznych druhov kryptomien, a to aj tých z rôznych blockchainových ekosystémov. Okrem toho prichádza s vlastnou výmennou burzou. To znamená, že môžete zameniť jednu kryptomenu za druhú bez toho, aby ste museli niečo z nich prevádzať na burzu.

A čo viac, svoju kreditnú kartu môžete použiť na nákup kryptomeny, opäť v rámci peňaženky. Budete však musieť platiť poplatky.

Pokiaľ ide o VeChain, peňaženka to podporuje, môžete si zarobiť Vtho iba tak, že ho budete držať.

4. Crypto.com

Crypto.com je platforma pre kryptomeny. Skladá sa z mnohých prepojených produktov a služieb, ktoré majú v podstate svoj vlastný ekosystém. Má svoju vlastnú aplikáciu, zmenáreň, výmenu a peňaženku Defi, stávkovanie, požičiavanie a oveľa viac. Najdôležitejšie je, že predáva tokeny VET.

Má tiež svoje vlastné dva natívne tokeny, MCO a CRO, ktoré poskytujú používateľovi zľavy a ponuky.

Každý, kto sa chce veľa zúčastniť, absolvuje KYC. Poplatky za obchodovanie sú pre tvorcov 0,04-0,20% a príjemcov 0,10-0,20%. Pri nákupe kryptomeny debetnou alebo kreditnou kartou sa účtuje poplatok 3,5% + 10 dolárov. Vklady a výbery sú zadarmo.

Budete si musieť stiahnuť aplikáciu z crypto.com webovú stránku. Prejdite na odkaz na obchod s aplikáciami alebo naskenujte QR kód na domovskej stránke. Potom si stiahnite aplikáciu z telefónu.

Po stiahnutí spustite aplikáciu a podľa postupu overte svoju totožnosť.

5. KuCoin

KuCoin je hongkonská burza kryptomien známa svojou širokou škálou kryptomien. Používatelia môžu držať jeho natívny token KCS, aby mohli dostávať zľavy a ďalšie ponuky. Napriek tomu sú jeho poplatky aj bez zliav pomerne konkurenčné.

Na rozdiel od iných búrz sa nevyžaduje žiadne overenie KYC ani iné ID. Okrem toho budete musieť používať dvojfaktorovú autentifikáciu.

Používatelia môžu na financovanie svojho účtu používať kryptomenu, elektronický prevod Interac, debetnú alebo kreditnú kartu, Paypal alebo bankový prevod.

Podrobný návod, ako nakupovať VeChain na Binance

Kvôli jednoduchosti použijeme burzu Binance na ilustráciu toho, ako nakupovať OVP alebo inú kryptomenu.

Krok 1: Vytvorte si účet na Binance

Prejdite ďalej na domovskú stránku výmennej platformy. Až tam budete, vyplňte požadované informácie. Ak sa chystáte vkladať iba kryptomeny na obchodovanie, musíte uviesť iba svoju e-mailovú adresu.

Krok 2: Nastavte dvojfaktorové overenie

V tomto kroku vás Binance požiada o nastavenie dvojfaktorovej autentifikácie alebo 2FA. Pomáha to zvýšiť bezpečnosť vášho účtu. Do telefónu si budete musieť stiahnuť aplikáciu Google Authenticator. Dôsledkom toho je, že kedykoľvek sa prihlásite alebo vykonáte funkciu výberu alebo iné kľúčové funkcie, z vášho telefónu sa objaví jedinečný kód, ktorý budete musieť zadať ako overenie.

Krok 3: Vložte mince

Táto časť je určená iba pre tých, ktorí vložia kryptomenu, aby mohli začať obchodovať alebo kupovať ďalší token.

Po nastavení účtu prejdite do hornej časti obrazovky a kliknite na položku Market. Až tam budete, uvidíte, s ktorou mincou alebo žetónom je VeChain spárovaný. V súčasnosti je odborné vzdelávanie a príprava väčšinou spárované s BTC, USDT, ETH a BNB.

Keď si vyberiete, ktorý spárovaný žetón použijete, preskočte na časť peňaženky, ako ukazuje nasledujúci diagram. Posúvajte sa nadol po minciach, ktoré Binance podporuje, kým nenájdete typ mince, ktorú chcete vložiť. Túto adresu môžete tiež použiť na zasielanie svojich prostriedkov na iné burzové platformy.

Skopírujte jedinečnú adresu konkrétnej mince, aby ste mohli previesť prostriedky zo svojej súkromnej peňaženky.

Krok 4: Vymieňajte svoje mince za VeChain

Po bezpečnom uložení mince na váš účet môžete prejsť do hornej časti obrazovky a kliknúť na „Výmena“. Až tu budete, môžete najlepšie používať obchodnú platformu „Basic“ alebo „Advanced“. Ak ste nový, odporúča sa začať s tým prvým.

Akonáhle nájdete spárovaný žetón s OVP a kúpite ho, uvidíte, že sa vaša nová minca objaví na vašom účte Binance.

Aj keď sa burzy ako Binance pokúšajú zaistiť platformu pre vaše mince, VYSOKO sa odporúča, aby ste ich, pokiaľ nemáte v pláne použiť svoj novo získaný fond na ďalšie obchodovanie, presunuli do súkromnej peňaženky, aby ste nehrozili stratou. Binance niekedy utrpel útok alebo z akýchkoľvek dôvodov burzy bránia používateľom vo výbere vašich finančných prostriedkov. Ako hovorí staré príslovie: „nie vaše kľúče, nie vaše kryptomena“.

Krok 5: Výber vašich VeChain tokenov

Naskočte späť do svojej peňaženky a kliknite na „Vybrať“. Ako je znázornené na nasledujúcom diagrame, zadajte skratku alebo celý názov VeChain.

Skopírujte verejnú adresu z vašej súkromnej peňaženky a vložte ju do adresy VeChain príjemcu. Upozorňujeme, že budete musieť vybrať minimálne 200 žetónov OVP. Poplatok za výber je 100 žetónov VET.

Potom zadajte čiastku na výber. Systém automaticky vypočíta manipulačný poplatok a dá skutočnú sumu príchodu: skutočná suma príchodu = suma výberu – poplatok za výber. Potom stačí stlačiť tlačidlo „odoslať“.

Najlepšie peňaženky na uloženie VeChain VET

NameTypeGet
Ledger Nano X

 • Hardware
Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Ledger Nano S

 • Hardware
Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Peňaženka Exodus

 • Mobilné
Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Atómová peňaženka

 • Desktopový klient
 • Mobilné
Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

Dôverujte Peňaženke

 • Mobilné
Hodnotenie: 5

Získajte peňaženku

1. Mobilná peňaženka VeChainThor

Mobilná peňaženka VeChainThor je oficiálna neväzobná peňaženka VeChainThor – kompatibilná s ukladaním VET, Vtho alebo iných tokenov (VIP-180) a NFT (VIP-181), ktoré bežia na blockchaine VeChain. To znamená, že nemôžete ukladať žiadne ďalšie tokeny, ktoré nie sú štandardnými tokenmi – t. J. Ethereum, Algorand atď..

Má robustný systém bezpečnostnej ochrany a veľmi jednoduché použitie. Nehovoriac o tom, že jeho estetické vlastnosti pôsobia profesionálne a elegantne. Je kompatibilný s mobilnými telefónmi IOS a Android. Je však potrebné zdôrazniť, že ide o horúcu peňaženku. To znamená, že na správu kryptomeny potrebujete internet, pokiaľ nepoužívate funkciu pozorovania peňaženky.

V súčasnosti je k dispozícii iba ako mobilná funkcia, ale funkcia pre stolné počítače je vo vývoji. Rovnako ako väčšina peňaženiek je súkromná, čo znamená, že nie je potrebný žiadny zákazník typu Know-Your-Customer (KYC). A áno, pri podržaní pri OVP sa generujú tokeny Vtho priamo do vašej peňaženky. Odmeny Vtho môžete získať aj zo samotnej peňaženky z súťaží v našom uzlovom programe.

Je jedinečný, pretože má službu výmeny, ktorá umožňuje používateľom zameniť akýkoľvek starý VEN (ERC20) za tokeny VET (VIP-180). Má tiež program Uzol, ktorý umožňuje používateľom viazať uzol za predpokladu, že majú požadované množstvo OVP. Pred prevodom akýchkoľvek tokenov sa navyše vždy objaví varovné oznámenie, ktoré informuje používateľov, aby nikdy neprenášali žiadne štandardné tokeny VIP-180 na žiadny iný blockchain okrem jeho vlastného. Stratíte ich! Disponuje tiež funkciou „Pozorovať peňaženku“, ktorá vám umožní prezerať si svoje prostriedky OVP, ktoré sú uložené v inej peňaženke!

Ďalšou skvelou vecou je, že vám umožňuje vytvoriť viac účtov peňaženky, každý s vlastnými súkromnými kľúčmi. Má tiež prehliadač dapps, ktorý umožňuje zadávať všetky VeChain dappy zo samotnej peňaženky.

Môžete tiež uložiť adresu príjemcu používateľa, podobne ako v zozname kontaktov.

2. Atómová peňaženka

Atomová peňaženka je neväzobná, viacmenová peňaženka, ktorá umožňuje podporu stoviek mincí a žetónov. Bolo známe tým, že sa tak ľahko používa. Má tiež dobré bezpečnostné prvky, ako je zabezpečenie pomocou odtlačkov prstov. Je to však horúca úložná peňaženka, čo znamená, že na správu vašich kryptomien budete potrebovať internet. Je však súkromný, takže nie je potrebný žiadny zákazník typu Know-Your-Customer (KYC).

Keďže je to peňaženka s viacerými menami, umožňuje vám ukladať najrôznejšie tokeny, a to tokeny ERC20 aj non-ERC20 z iných ekosystémov, ako sú bitcoiny, litecoiny, ethereum, VeChain, Algorand atď. Nemôže však ukladať ERC-721 žetóny (nezastupiteľné žetóny).

Na tejto peňaženke je super to, že má vlastnú výmenu swapov, ktorá umožňuje flexibilné atómové výmeny medzi tokenmi. Je integrovaný s cenovými informáciami spoločnosti Changelly, takže je citlivý na akékoľvek cenové sklzy, ktoré sa môžu na Changelly vyskytnúť.

Rovnako ako mobilná peňaženka VeChainThor, môžete v peňaženke generovať Vtho, ak tam máte uložené tokeny VET. Ale na rozdiel od oficiálnej peňaženky VeChain, peňaženka Atomic má možnosť mobilnej aj stolnej peňaženky a je k dispozícii pre telefóny IOS aj Android. Funkcia peňaženky na pracovnej ploche je kompatibilná so systémami Windows, macOS, Ubuntu, Debian a Fedora.

Ďalšou super vecou je, že peňaženka Atomic má svoj vlastný natívny token, token AWC, ktorý vám umožňuje vkladať a zarábať viac tokenov AWC a tiež dostávať ďalšie odmeny / zľavy. Poskytuje nepretržitú podporu zákazníkom, čo je veľká úľava, pretože teraz máte istotu, že môžete získať takmer okamžitú pomoc. Môžete chatovať so zástupcom online alebo poslať e-mail.

Jednou z mála nevýhod je, že nemá funkciu viacerých peňaženiek.

3. Dôverujte peňaženke

Peňaženka Trust nie je uschovávateľská, viacmenová. Môže podporovať až 15 hlavných kryptomien a 20 000 podporovaných tokenov. Patria sem nezastupiteľné tokeny (NFT). Rovnako ako ostatné peňaženky uvedené vyššie, ľahko sa používa. Rovnako ako ostatné je to horúca úložná peňaženka, takže na správu svojich kryptomien budete potrebovať internet.

Má vlastnú zabudovanú decentralizovanú výmenu swapov, je však obmedzená počtom žetónov, ktoré môžete zameniť za iné. Je prinajmenšom súkromný, takže sa nevyžaduje žiadny zákazník typu Know-Your-Customer (KYC). Má tiež dobré bezpečnostné prvky.

Rovnako ako peňaženka Atomic, aj peňaženka Trust umožňuje ukladať viac kryptomien z viacerých blockchainových ekosystémov, ako sú Bitcoin, Litecoin, Tezos, Ethereum a VeChain. Ak držíte token VET, automaticky vám vygeneruje Vtho priamo do vašej peňaženky.

Má tiež svoj vlastný prehliadač Dapp, takže k dapps máte prístup cez peňaženku Trust bez toho, aby ste ju opustili. Podporuje tiež viac peňaženiek, vďaka čomu môžete svoje prostriedky ukladať do viacerých peňaženiek v rámci jednej aplikácie! Je to tiež dobrá funkcia pripojenia k peňaženke, ktorá vám umožní pripojiť sa k oveľa väčšiemu počtu dapps ako k iným peňaženkám.

Jeho kód je open-source a umožňuje komukoľvek skontrolovať chyby a nabádať k neustálemu zlepšovaniu. Chýba mu však živá podpora zákazníkom. Ak máte problémy, budete musieť s niekým hovoriť pomocou telegramu alebo sváru.

4. Peňaženka Exodus

Ďalšou dobrou peňaženkou je Exodus, ďalšia neväzobná peňaženka s rôznymi menami. Môže podporovať viac ako 125 aktív kryptomeny. Patrí sem VET, ktorým môžete získať tokeny Vtho priamo vo svojej peňaženke. Je k dispozícii pre stolné aj mobilné telefóny. Vďaka mobilnej funkcii ju možno podporiť v systéme IOS alebo Android.

Našťastie má nepretržitú podporu služieb zákazníkom a má tiež zabudovanú kryptoburzu. Pri jeho používaní však musíte zaplatiť splátku vo výške 2% – 5%.

Ďalšou výhodou je, že sa ľahko používa. Je to ale horúca úložná peňaženka, takže na správu svojich kryptomien budete potrebovať internet.

Peňaženka Exodus má iba vlastné transakčné poplatky za bitcoiny. Pre Ethereum a ďalšie pre vás automaticky stanoví cenu, ktorá môže byť v prípade preťaženia konkrétnej siete drahá. Je však súkromný, takže nie je potrebný žiadny zákazník typu Know-Your-Customer (KYC).

Pre väčšie zabezpečenie je Exodus integrovaný so studenou hardvérovou peňaženkou Trezor. Má tiež prehľadávač aplikácií, ktorý vám umožní prejsť na akýkoľvek web dapp bez toho, aby ste opustili svoju peňaženku.

5. Ledger Nano S a X

Ledger Nano S a X sú chladiarenské, neväzobné peňaženky s rôznymi menami. Tokeny sú bezpečne uložené a je možné ich spravovať offline. Na rozdiel od mobilnej alebo stolnej peňaženky je Ledger z hľadiska bezpečnosti vynikajúci. Jedná sa o technologicky vysoko pokročilé zariadenie na zaistenie bezpečnosti mincí, ktoré podporuje viac ako 1 100 mincí. Cena za Ledger Nano S je 59 dolárov, zatiaľ čo Ledger Nano X je 119 dolárov, obe v amerických dolároch.

Super je, že si žetóny môžete zamieňať na samotnom softvéri Ledger Life. Okrem toho vám Ledger Nano S aj X umožňujú ukladať tokeny VET a Vtho. Nemôžete však priamo ukladať tokeny VET do hlavnej knihy. Budete si musieť stiahnuť prehliadač Sync Desktop, pripojiť ho k vášmu účtu Ledger Nano a potom uložiť tokeny VET na samotnú plochu Sync Desktop..

Ledger je integrovaný do iných peňaženiek Web3, ako je napríklad metamask, čo vám umožní bezpečne pripojiť vašu knihu k niektorým defi protokolom..

Napriek tomu, že je možné podporiť viac ako 1 000 mincí, Ledger Nano S umožňuje uložiť iba niekoľko žetónov. To závisí od pamäťového priestoru pre každú mincu. Napríklad potrebný pamäťový priestor na stiahnutie aplikácie na uloženie Etherea a všetkých tokenov ERC-20 a 721 sú veľké.

Ale vzhľadom na to, že veľa tokenov je ERC-20, môžete byť schopní uložiť toľko ERC-20 tokenov, koľko len chcete. Je to len to, že môže podporovať iba niekoľko blockchainových ekosystémov. Na druhej strane vám Ledger Nano X umožňuje uložiť oveľa viac mincí a žetónov. Má tiež zabudovanú funkciu Bluetooth. S je však lacnejšie ako X.

Napriek svojej skvelej reputácii bolo o oboch zariadeniach známe, že ich nastavenie je neprehľadné a časovo náročné. Pretože je to navyše studená peňaženka, obmedzuje cestovanie. K finančným prostriedkom by ste nemali prístup odkiaľkoľvek, pokiaľ si svoju účtovnú knihu nevezmete kamkoľvek, a preto je riskantné, že o ňu prídete..

Časté sú navyše aj podvodné e-maily s vlastným logom spoločnosti, ktoré používateľov presviedčajú, aby si stiahli alebo inovovali softvér, ktorý predstavuje iba malware. Každú skutočnú aktualizáciu možno nájsť v softvéri Ledger Live, ktorý upozorní používateľov na ich prihlásenie. Používatelia si nikdy nemajú nič sťahovať zo žiadneho e-mailu, ktorý dostanú. Používateľom sa odporúča, aby predtým, ako pokračujú, kontaktovali spoločnosť, len aby si overili, či e-mail od nich legitímne pochádza.

Viac informácií o VeChain

Čo je VeChain?

VeChain je blockchain ako spoločnosť poskytujúca služby, ktorá má pre podniky riešenia pre riadenie dodávateľského reťazca. Využíva internet vecí (IoT) a technológiu blockchain na vývoj nástrojov na sledovanie a poskytnutie dôkazu o autentifikácii tovaru a výrobkov, s ktorými sa obchoduje. Snaží sa eliminovať každoročne stratené miliardy dolárov v dôsledku falšovania.

Stručne povedané, hlavným cieľom spoločnosti VeChain je označiť všetok tovar a produkty vlastným jedinečným kódom, aby bolo možné ich sledovať na blockchaine. Od chvíle, keď je produkt prvýkrát vyrobený, až do okamihu, keď je v rukách spotrebiteľov, bude blockchain VeChainThor schopný sledovať celú životnosť produktu s každým jednotlivým detailom o tom, kde, ako a kedy bol vyrobený dobrý, ako bol prepravovaný, kto alebo ktorý podnik bol zodpovedný, kedy dorazil na miesto určenia atď. Všetko je v zásade úplne transparentné. VeChain však nie je len pomocníkom pri zefektívňovaní dodávateľského reťazca.

Blockchain VeChainThor je možné využiť aj z mnohých ďalších dôvodov. Podobne ako Ethereum, aj blockchain VeChainThor bol špeciálne postavený tak, aby vývojárom a používateľom umožňoval na nich stavať svoje vlastné dappy a ekosystém..

Pozri tiež: Recenzia VeChain

Je VeChain dobrá investícia?

Áno, je. VeChain má obrovský potenciál uspieť vo všetkých smeroch. Od svojho rebrandingu v roku 2018 získala partnerstvá s mnohými známymi podnikmi, ako sú Walmart China, Shanghai Gas, BMV Group, Mediterranean Hospital of Cyprus, H&M, aby som vymenoval aspoň niektoré.

Okrem toho ďalšie organizácie, ako napríklad Vulcanverse, virtuálna online hra z doby rímsko-gréckej, Vimworld, platforma inteligentných zbierkových predmetov využívajúcich blockchain (Non-fungible tokens or NFT), ekosystém a Jur, legálna decentralizovaná platforma, ktorá ponúka ľahký prístup a transparentné riešenie právnych sporov umožnilo podnikom urobiť si z ekosystému eVeChainThor domov.

Je však potrebné poznamenať, že napriek mnohým partnerstvám, ktoré získala, ešte stále nemusí úplne dozrieť úplné využitie jeho ekosystému. Aj keď niektoré z produktov týchto podnikov, napríklad Walmart China, už sú sledované na blockchaine, je možné ešte vykonať veľa práce, aby sa dali úplne integrovať a sledovať.

Napríklad hoci je BMW Group partnerom od roku 2018, ešte musí integrovať svoje služby v oblasti automobilových súčiastok a emisií uhlíka do blockchainu. Jeho pilotný program stále pokračuje. Z tohto dôvodu by sa investícia do VeChain mala považovať za dlhodobú investíciu.

Pozri tiež: Predikcia cien VeChain

Hlavné inovácie

Pokiaľ ide o vylepšenie a vývoj, VeChain nečinne nečinný. Za posledný rok VeChain tvrdo pracoval na dvoch hlavných a významných upgradoch svojho ekosystému. Prvá aktualizácia je na svojom konsenzuálnom algoritme s názvom PoA 2.0. Druhou aktualizáciou je funkcia Fee-Delegation as a Service (DaaS).

S PoA 2.0-Surface je to skratka pre Proof-of-Authority (Secure Use-case-adaptive Relatively Fork-free Approach of Chain Extension). Jedná sa o nový a vylepšený konsenzusný algoritmus, od ktorého sa očakáva, že urobí celý transakčný proces rýchlejším, nákladovo efektívnejším a bezpečnejším. Očakáva sa, že bude uvedený na trh začiatkom roka 2021. Podrobnejšie vysvetlenie nájdete tu PoA 2.0.

Jedným z hlavných dôvodov pre PoA 2.0 musí byť spolupráca s budúcim hlavným partnerom, od ktorého sa očakáva, že čoskoro využije svoj blockchain. V tweete ďalej Twitter, generálny riaditeľ spoločnosti VeChain, Sunny Lu, hovoril o novom podniku, ktorý je pripravený byť na palube. Očakáva sa, že samotný tento podnik má generovať milióny transakcií za deň!

Pri písaní tohto článku sa denne vygeneruje iba niekoľko stotisíc transakcií. Podľa tweetovaného videa súčasná škálovateľnosť VeChain nie je dostatočná na splnenie potrieb tohto podniku. To je pravdepodobne hlavný dôvod, prečo sa algoritmus konsenzu PoA VeChain vylepšuje na PoA 2.0.

Druhou aktualizáciou je nadchádzajúca funkcia VeChain Fee-Delegation as a Service (DaaS), ktorej vydanie sa tiež očakáva v roku 2021. V článok zverejnený vedúcim tejto novej aktualizácie, technickým riaditeľom Dr. Petrom Zhouom, používatelia používajúci decentralizovanú aplikáciu alebo dapp, si už nebudú musieť kupovať svoj token Vtho, aby mohli vygenerovať inteligentnú zmluvu alebo transakciu.

Namiesto toho bude poskytovateľ DaaS vybavovať všetko využitie plynu, ktoré potom bude fakturovať výdavky na plyn samotnému dapp na platbu. Zákazník využívajúci dapp si teraz bude môcť naplno vychutnať používanie akejkoľvek platformy bez obáv z transakčných poplatkov!

Boj proti COVID-19

VeChain využila svoje rozsiahle zapojenie do sektoru dodávateľského reťazca a vyvinula iniciatívu na začatie boja proti COVID-19. V máji 2020 sa spoločnosť VeChain spolu s I-Dante spojili a vytvorili E-HCart, aplikáciu lekárskych záznamov založenú na blockchaine, ktorá slúži na zaznamenávanie všetkých lekárskych záznamov a testov vrátane testovania COVID-19 a očkovania pacienta priamo na blockchain.

Po prvom testovaní na Cyperskej stredomorskej nemocnici by mali pacienti všetky informácie o svojej anamnéze priamo v telefóne. To nielenže výrazne uľahčuje prenos lekárskych informácií z jednej nemocnice do druhej, ale umožňuje iba pacientovi priamu kontrolu nad nimi. Lekári ich nebudú môcť prehliadnuť, pokiaľ to nepovolí pacient.

V januári 2021 bola aplikácia E-HCart rozšírená, aby ju mohla využívať cyperská nemocnica Aretaeio.

Záver

Takže áno, VeChain bol posledných pár rokov veľmi zaneprázdnený a nejaví známky zastavenia. Zatiaľ čo pandémia zastavila podnikanie a rozvoj mnohých podnikov, VeChain vyrazil ďalej a dokonca krízu (v dobrom slova zmysle) odstránil tým, že ukázal, čo je schopný urobiť. A podnik si to skutočne všimol.

Keďže záujem o blockchain je čoraz náročnejší, spoločnosť VeChain sa umiestnila vo veľmi dobrej pozícii na to, aby konečne zastavila falšovanie a dokonca pomohla zdravotníckemu priemyslu v oblasti ľahkého prístupu k lekárskym záznamom bez toho, aby to ohrozilo súkromie pacienta..

Zatiaľ čo je projekt stále v plienkach a vývojári ťažko využívajú jeho blockchain v porovnaní s inými blockchainovými ekosystémami ako Ethereum, budúcnosť vyzerá veľmi jasne, aby tento projekt mohol mať obrovský dopad na celom svete.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me