במאמר זה נבחן שניים מהשחקנים הגדולים ביותר המעוניינים להשיג שליטה על שטח התשלומים; כוכבים לעומת אדווה.

החל משנת 2019, עולם הקריפטו הוליד כמה מיזמים שמגובים על ידי אנשי הון וטכנולוגיה רציניים. לפי סדר הרעיונות הזה, מיזמים המתמקדים בנישה ספציפית שצריך להגיש ולא במטבעות קריפטוגרפיים לכל מטרה (כמו הביטקוין ol) צוברים תאוצה ותאוצה.

כוכבים לעומת אדווה

ראוי להזכיר שחלק מהמיזמים החדשים בעולם הקריפטו משלבים יותר מסתם טכנולוגיית קריפטו / בלוקצ’יין. במילים פשוטות, הם מפתחים ומציעים שירות, לרוב פיננסי, אך מנצלים את טכנולוגיית הבלוקצ’יין או טכנולוגיות קריפטו אחרות, פעמים רבות רק לצורך ההייפ ולא הצדקה אמיתית להשתמש בטכנולוגיה..

אבל מחזירים את הנושא. כוכבים לעומת אדווה, נכון, ראשית עלינו לחפור קצת יותר בשניהם ולראות מה גורם להם להיות דומים ולא כל כך דומים.

  • Stellar הוא פרוטוקול קוד פתוח הכולל המרה של נכסים דיגיטליים לכסף פיאטי המאפשר העברות והעברות גלובליות במסגרת רב מטבעית. הפרוטוקול מתנהל על ידי הקרן לפיתוח כוכבים ללא מטרות רווח. רשת הכוכבים משתמשת במטבע קריפטוגרפי בשם Lumens (XLM) כדי לטפל בעסקאות ברשת. ראה כאן רשימה של הארנקים הטובים ביותר לאחסון ה- XLM שלך.

Lightyear.io זו הזרוע המסחרית של Stellar וכרגע מבקשת לאמץ ולהטמיע את טכנולוגיית Stellar באופן מסחרי. ראוי להזכיר שג’ד מק’לב מייסד שותף ב- Ripple הוא גם מייסד המיזם Stellar.

  • Ripple פועלת כפלטפורמה בזמן אמת בשידור חי ברוטו המספקת גם שירותי המרת מט”ח והעברת כספים בבעלות ויצרה Ripple Labs, חברה אמריקאית. Ripple שואפת “לאבטח, עסקאות פיננסיות גלובליות מיידיות וכמעט בחינם בכל גודל וללא חיובים חוזרים.”

XRP הוא המטבע המקורי של Ripple והוא בין 5 המטבעות המובילים לפי שווי שוק. יתר על כן, נראה כי אימוץ מוגבר על ידי מוסדות פיננסיים ומתכוון להגדיל את האימוץ בעתיד הנראה לעין.

כוכבים לעומת אדווה: מה עדיף?

בשתי המערכות יש את המטבעות הקריפטוגרפיים שלהם המוחזקים על ידי משקיעי הזרע שלהם, המשקיעים הפרטיים והמשתמשים הכלליים. כמו כן, הן נסחרות בגלוי על ידי בורסות קריפטוגרפיות ומשמשות כאמצעי לאחסון ערך או להשקעה ספקולטיבית. לכן, XLM לעומת XRP במונחים של ערך סמלי ותחלפה דומים למדי בהתחשב בכך שגם הערך שלהם צף וגם משתנה בהתאם לתנאי השוק..

הצצה מהירה לטבלת מחירים של XRP לעומת XLM …

גם XLM וגם XRP סובלים מאותן תנודות שעושות כל שווקי הקריפטו העיקריים, נכון שלעתים הם יכולים לבצע ביצועים טובים יותר מבקנה הקריפטו, ביטקוין, אך הם עדיין מסובכים ומתנהגים כשווקי קריפטו גדולים אחרים. כך שלא ניתן להחליט על פיוד הכוכבים נגד אדוות רק על ידי בחינת תרשימי שוק / מחירים.

XLM, המטבע הקריפטוגרפי של Stellar חולק קווי דמיון בטכנולוגיה ובתפעול עם XRP. זו תוצאה צפויה מכיוון שהם חולקים מייסד ושואפים לספק אלטרנטיבה קלה וזולה יותר להעברת כסף חוצה גבולות. אבל אבוי, ההבדל נעוץ ביעד שלהם, אדווה מכוונת לבנקים ולמוסדות פיננסיים ואילו סטלר, למרות שעדיין יכולה לשמש את הבנקים, מתמקדת באנשים ממוצעים ובלא בנק..

אז עלי להשקיע XRP או XLM?

הכל מסתכם בהעדפה אישית, איזה חזון מתאים יותר לשלך? עם זאת, יש שאלה טובה שיוצאת משני הפרויקטים. האם שני המיזמים יכולים להתקיים יחד? או שמא אחד צריך לצאת מהעסק השני? 

שני המטבעות הקריפטוגרפיים חולקים כל כך הרבה קווי דמיון עד שאחד מהם מוביל להאמין שיש צורך רק באחד. עם זאת, ההבדל המובהק ביותר הוא קהל היעד שלהם, XRP שם כדי לפנות לבנקים ולמוסדות פיננסיים ואילו XLM מתמקדת בסיוע ללא בנקים ולזקוקים לגישה טובה יותר..

מבחינה כלכלית, XRP הגדילה את הקליטה העסקית שלה והשוק שלה נמצא במקום בו הכסף נמצא, XLM תלויה בכוח משיכה רב יותר של משתמשים כדי להשיג קיימות. בנוסף, XRP הוא מטבע מטח דפלציוני בעוד ש- XLM עוברת בדרך האינפלציונית. XRP צברה יותר מימון, אך ניתן לצפות מכיוון שהם מכוונים לבנקים ובעלי הון.

בחלק הטכנולוגי של הדיון Stellar Vs Ripple, אנו מתחילים לשים לב שהאלגוריתמים שלהם שונים. XRP משתמש בהוכחת נכונות וקונצנזוס ייחודי ל- XLM. ה- XRP של Ripple מרוכז יותר מה- XLM של Stellar, אך שניהם סטנדרטיים, מבוזרים. ראוי לציין ששניהם שואפים לשמור על עמלות נמוכות יותר ועסקאות מהירות.

העתיד של לומן כוכבי (XLM) 

זה הצליח עד כה, XLM אומצה על ידי בורסות גדולות והיא מסכימה עם הרעיון הראשוני של מטבעות קריפטוגרפיים. הרעיון קובע כי מטבעות קריפטוגרפיים נועדו לספק גישה לשירותים פיננסיים עבור בנקים שאינם בנקים או תת בנקאיים, XLM מבוזרת יותר גם מ- XRP, נקודה נוספת לטובת הרכיבה על המגמה..

אין שום סיבה להאמין ששני המיזמים אינם יכולים להתקיים יחד. ל- Ripple יש יותר שותפים מפורסמים הכוללים בנקים גדולים ומוסדות פיננסיים, בנק אוף אמריקה הוא אחד מהם. מצד שני, שותפויות כוכביות מתמקדות בעיקר בטכנולוגיה שלהם ולא כשירות (זכור שזה התחיל כמיזם ללא כוונת רווח). כתוצאה מכך, שותפויות עם יבמ ודלויט הן מהבולטים ביותר ומראות את הדרך היציבה של סטלר להצלחה..

ואז, האם זה אומר שכוכבי הלומנס ישרדו? אם נסתכל על טבלת מחירים של כוכבים, כמו זו שהוזכרה קודם, נוכל לראות את נפח השוק וההתפתחות שלהם דומים למטבעות קריפטוגרפיים גדולים אחרים. כתוצאה מכך, אנו יכולים להניח כי כוכבים נמצאים בה לטווח הרחוק, אך מטבעות קריפטוגרפיים הם תנודתיים ועדיין טכנולוגיה ושוק צעיר מאוד..

כוכבים לעומת אדווה: מסקנה

Lumens Stellar (XLM) ו- Ripple (XRP) חולקים הרבה קווי דמיון אך שונים בקהל היעד שלהם. Ripple מקושר עם שותפים בעלי פרופיל גבוה ואילו Stellar נשמע יותר כמו טכנולוגיה ללא כוונת רווח שמטרתה להגיע ליחידים ותחת בנק.

Stellar Lumens אינה משתמשת בהוכחת עבודה (PoW) וגם לא בהוכחת יתד (PoS) כדי להפעיל ולהבטיח את הבלוקצ’יין שלה. היא נשענת על מערכת הסכמים ביזנטית. למטבע האינפלציוני של המערכת שיעור עלייה קבוע של 1% בשנה.

אלגוריתם הקונצנזוס של Ripple Protocol (RPCA), מופעל אחת לכמה שניות בכל צומת. זה נעשה כדי לשמור על תקינות וסדר ברשת. כאשר מושגת הסכמה, ספר זה נחשב “סגור” והוא נחשב האחרון. בדרך כלל האלגוריתם מצליח והסיבוב הבא מתחיל. אחרת, מזלג יתרחש אבל זה מאוד לא סביר.

כמו בכל מטבע קריפטוגרפי שנמצא במחזור, קשה לנבא תחזיות מדויקות של כוכבים. הצמיחה של שוק הקריפטו נראית בלתי נמנעת, ל- Stellar יש כמה תכונות שהופכות אותה למועמדת טובה להשקעה לטווח הארוך..

  • ג’ד מק’לב, ממייסדי ריפל יחד עם צוות מצוין.
  • מוצר עבודה מוכח.
  • שותפויות טובות ואינטגרציות כמו Wirex, Stripe, Microsoft, IBM.

המחיר הנוכחי נראה מעט מוערך בהשוואה לביטקוין, אולי זה זמן טוב לשקול כניסה לשוק.

Ripple חולקת את היתרונות הללו עם Stellar אך ראוי להזכיר כי יש הרבה יותר השקעות הון ב- Ripple בשל השותפויות הגבוהות שלה וקהל היעד שלה. אדווה הייתה בכל החדשות בשנת 2018 בגלל השותפויות שלה עם שמות גדולים והיא גרמה לזינוק במחיר ה- XRP. 

איזה מהם, אם כן? קשה לדעת, ולצערנו, כדור הבדולח שלנו לא נותן לנו תמונה ברורה. אבל בהתחשב בכל מה שניתחנו לפני כן לא מטורף לומר ששני הנכסים די טובים ומחפשים השקעה אפשרית.

נראה כי הקרב הכוכבי נגד אדווה הסתיים בשוויון טכני, שניהם יכולים להתקיים יחד מכיוון שיש להם יעדים שונים. כן, יש להם קווי דמיון אבל ששניהם מבוססים על מודל מצליח ואינם בהכרח דבר רע. שניהם מבטיחים, קיימים ובסיסם איתן.

כמו תמיד, השקיעו רק את מה שאתם יכולים להרשות לעצמכם להפסיד ועשו בדיקת נאותות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me