Geçen yılın sonunda yaklaşan dünyanın dört bir yanındaki kripto para birimleri en yüksek noktalarına ulaştı. Bitcoin yaklaşık 19.000 dolardı ve değeri altcoinlerde de bir artışa neden oldu. Bu süre zarfında en yüksek seviyesine çıkan ve şu anda mücadele eden kripto para birimlerinden biri, bu yılın Ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,65 $ ‘a ulaşan Ripple (ticker: XRP)..

Yılın sonuna yaklaşırken, analistler, Bitcoin fiyatının daha yüksek değilse 25.000 $ ‘a kadar çıkacağını tahmin ettiler. Bu, birçok insanın Ripple’ın fiyatının geçen yıl olduğundan daha yükseğe çıkıp çıkmayacağını merak etmesine neden oldu..

Bitcoin fiyatına ilişkin tahmin doğruysa, Ripple’ın 2018 sonunda 10 dolara kadar çıkacağı kolayca tahmin edilebilir. Eğilim devam ederse, fiyat 2022’ye kadar 20 doların üzerine çıkabilir. Fundstrat Global Advisors’ın Yönetici Ortağı ve Araştırma Başkanı Thomas Lee’nin tahminlerine göre. Lee, kripto para birimi söz konusu olduğunda en tanınmış analistlerden biridir.

Bununla birlikte, piyasadaki mevcut gelişmelerle birlikte, Bitcoin fiyatı 6500 $ sınırını aşmak için mücadele ediyor gibi görünüyor. Dikkate alınması gereken bir diğer husus da, BTC’nin fiyatının XRP’nin fiyatını etkilemeyeceğidir. Bunun nedeni, Ripple platformunun hala birçok sorun ve zorlukla karşı karşıya olmasıdır..

Yeni başlayanlar için, kripto para geçtiğimiz günlerde ABD Güvenlik ve Borsa Komisyonu’nun gözetimine girdi ve madeni paranın menkul kıymetler kategorisine girdiğine karar verdi. Bu, madeni parayla ilgili düzenlemeleri sıkılaştırmalarını sağladı. İnsanların uzun süredir itiraz ettiği bir başka şey de, şu anda piyasada bulunan merkezi olmayan para birimlerine kıyasla madalyonun merkezileştirilmiş doğasıdır..

XRP Fiyat Tahmini 2021: XRP bu seviyelere ulaşabilir mi??

Yukarıda belirtildiği gibi XRP ile ilgili bazı sorunlar varken, 2018 yılına kadar ve hatta 2020’nin başlarında olumlu gelişmelerden adil bir pay aldı. Bu, XRP’nin finansal sektörü özellikle basitleştirme söz konusu olduğunda şekillendirebilecek potansiyel bir teknoloji olarak görüldüğünü gösteriyor. ödemelerin.

JP Morgan ile Olası Ortaklık

Ortaklıklarda istikrarlı bir büyüme olsa da, J.P Morgan’ın Ripple ile ortaklık kurması konusunda spekülasyonlar olmuştur, bu, şirketlerden herhangi biri tarafından resmi bir açıklama yapılmadığı için spekülasyon yapmaya devam etmektedir. Ancak J.P Morgon hazine sitesinde bir güncelleme olduğu için söylentiler gün yüzüne çıktı. Güncelleme, J.P Morgans’ın daha hızlı işlemler sağlamak için yeni bir gerçek zamanlı ödeme sistemi üzerinde çalıştığını söyledi..

Aksine, J.P Morgon ayrıca ‘Quorum’ adlı kendi blok zincirini başlattı. Bu, şirket içi çözümleri için kullanılabilirken, sınır ötesi ve bankalar arası ödeme çözümleri için hala Ripple ile ortaklık yapmaları gerekebileceğine inanılıyor..

Xrapid’in Lansmanı

Bu, Ripple tarafından Xrapid’in piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra geliyor. Ripple, sınır ötesi ödemeler söz konusu olduğunda likidite, zaman ve ücret sorunlarını azaltabilecek nihai bir bankacılık çözümü olarak öne çıkıyor..

Sınır ötesi ödemeler çoğu banka için önemli bir sorun olmuştur ve Xrapid bu sorunu çözebilirse, bunun çoğu banka tarafından benimsenmesi için hiçbir neden yoktur. Ripple tarafından sunulan çoğu ürün / teknolojinin XRP kullanımını zorunlu kılmadığı unutulmamalıdır. Bu ürünler jetondan bağımsız olarak kullanılabilir, bu Xrapid ile değişecek şekilde ayarlanır.

Xrapid ile Ripple, iki değişim para birimi arasında aracı olarak kullanılacak. Bankaların karşılaştığı temel sorun, sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak için bir fon havuzuna ihtiyaç duymalarıdır. Bu, işlemlerin işlenmesinde bir gecikmeye ve nihayetinde tüketicilere yansıyan bankaya ek maliyetlere neden oldu. XRP, işlemi gerçekleştirmek için aracı olarak kullanılabileceğinden ve yerel para birimlerine herhangi bir gecikme olmaksızın dönüştürmeler yapılabildiğinden, Xrapid bu soruna bir çözüm sunar..

Bu, XRP için büyük önem taşıyabilir, çünkü XRP’nin bir hizmetin işleyişinin hayati bir parçası haline geldiği ilk zamandır. Xrapid kullanımında bir artış gördüğümüz için, bunun XRP fiyatını olumlu yönde etkileme ihtimali yüksek. Bu, birçok kişinin 2020’de 10 $ ‘lık XRP tahmininin ulaşılabilir olduğuna inanmasının nedenlerinden biridir..

XRP: Bankaların Arkadaşı

Herkes blockchain teknolojisinin yeniliğini selamlarken, birçok ülke ve kurum birçok nedenden dolayı kripto para birimi fikrine karşı çıkıyor. Çoğu hükümetin ademi merkeziyetçilik fikrine katılmayacağı bir gerçektir. Konuşurken, hepsinin kurumların ademi merkeziyetçiliği için olduğunu söyleyebilirler, prensipte bu fikre karşıdırlar. Sebepler basit – Hükümetler varlıkların çoğu üzerindeki kontrolünü kaybedecek ve yavaş yavaş alakasız hale gelecektir..

Ripple’ın diğer kripto para birimleri arasında öne çıktığı yer burasıdır, bankalar tarafından bir tehdit olarak görülmemektedir. Aslında, yüzlerce finans kurumu, finansal işlemleri kolaylaştırmak için Ripple ile ortaklık kurdu. Ripple, banka fikrinin yerini almak istemediğini, tek amacının daha kolay, daha hızlı ve sağlam işlemleri kolaylaştırmak olduğunu açıkça belirtti..

XRP ile ilgili Önceki Tahminler

Gelecekteki fiyatı tahmin etmek için mevcut gelişmelere erişirken, XRP fiyatı hakkında yapılan önceki tahminlerin bazılarını kontrol etmek çok önemlidir. 2018’de XRP’nin fiyatı ile ilgili birçok tahmin yapıldı, hiçbiri gerçekleşmedi. 2018’in hiçbir kripto para birimi için harika bir yıl olmadığı unutulmamalıdır..

Hindistan gibi bazı ülkeler kripto para birimlerini yasaklayacak kadar dünya çapında düzenleyici engellerle karşılaştılar. Ayrıca, büyük miktarda para kaybına yol açan büyük borsaların saldırıya uğradığı veya ihlal edildiği çok sayıda örnek olmuştur. Tüm bunlar, kripto para birimleri hakkında olumsuz bir duyarlılığa yol açıyor ve dolayısıyla fiyatlar düşmeye devam ediyor..

SEC Davası

SEC tarafından Ripple ile ilgili son vaka, şirketi bir sarsıntı gibi vurdu. Ripple’ın geleceği tamamen davanın sonucuna bağlıdır. Bu nedenle, jetonun fiyatlandırması da aynı şekilde olacaktır. Ücretler ödenirse boğa koşusuna devam edebilir veya davanın gidişatına bağlı olarak değer gelecekte değer kaybına uğrayabilir..

Ripple Nereden Alınır

Coinbase ve Binance gibi büyük kripto ticaret platformlarının çoğunda Ripple satın alabilirsiniz..

CEX.IO_buy dalgalanmasıXRP’nin güvenli ve güvenli bir şekilde satın alınması söz konusu olduğunda, CEX.io kesintiyi yapar. Sağlam bir doğrulama sistemine sahipler ve değişim platformu kullanıcı dostudur. XRP satın almak için birden fazla seçenek, doğrulandıktan sonra yeni kullanıcıların işini kolaylaştırır. Bu borsanın büyük likiditesi var ve deneyimli bir ekip tarafından destekleniyor.

Uygulamaları, herkesin platforma başlamasını kolaylaştırır ve bu aynı zamanda jetonların güvenli bir şekilde depolanması anlamına gelir. Bununla birlikte, XRP’yi uzun vadede tutmayı planlıyorsanız, aşağıdaki gibi bir donanım cüzdanında saklamanızı öneririz. Defter.

CEX.IO’DA XRP SATIN ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

  • Binance

Binance, Coinbase ile birlikte bir başka büyük kripto ticaret platformudur. Bitcoin, Ethereum, Chainlink, 1 inç, Ripple vb. Gibi çok sayıda para birimiyle ticaret yapabilirsiniz. Bitcoin milyonlarca kullanıcı tarafından güvenilmektedir ve kullanımı güvenli kabul edilmektedir..

Binance ayrıca mobil cihazlar için hem Android hem de IOS uygulamalarına ve masaüstü bilgisayarlar için hem Windows hem de Mac sürümlerine sahiptir. Binance API’yi web sitenize entegre etmek için de kullanabilirsiniz. Kripto ticareti dünyasına yeni giriyorsanız, Binance Blogları her zaman başlamak için harika bir yerdir.

BINANCE’DE RIPPLE SATIN ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

  • Coinbase [Halihazırda Askıya Alınmış XRP]

Coinbase, günlük aktif kullanıcı sayısı en fazla olan, belki de dünyanın en büyük kripto ticaret platformudur. Diğer birçok kripto para ile birlikte Coinbase’de Ripple alıp satabilirsiniz. Bu platformda Ripple için diğer kripto para birimlerini de takas edebilirsiniz..

Fiyata ve diğer birkaç faktöre bağlı olarak birden fazla kripto para birimine yatırım yapmayı seviyorsanız Coinbase sizin için ideal platform olacaktır. Yatırımı her zaman nakite çevirebilir ve bunlardan biri iyi durumda olmasa bile diğer kripto para birimlerine yeniden yatırım yapabilirsiniz..

COINBASE ÜZERİNE RIPPLE SATIN ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

Ripple’ı Güvenle Depolayın

Ripple satın almak bir şeydir, ancak bunları mümkün olan en güvenli yerde saklamanız gerekir. Kripto para birimleri sahibi tanıyamadığı için, erişim kodlarınıza sahip olan herkes Ripple’ınızı kullanabilir. Bundan kaçınmak için onları güvenli bir kasada saklamalısınız..

  • Defter

Ledger, tüm kripto para birimlerinizi saklamak için harika bir güvenlik kasasıdır. Hem donanım cüzdanı hem de canlı bir cüzdanı var. Donanım cüzdanı, yalnızca fiziksel erişimi olan kişiler bilgileri alabileceğinden daha güvenlidir..

Ledger donanım cüzdanları, çok çeşitli özelliklerle çeşitli boyutlarda gelir. Ledger cüzdan ile bitcoin, Ethereum, Ripple ve daha birçok kripto para birimini yönetebilirsiniz..

LEDGER’DA SIKIŞTIR!

  • Trezor

Trezor, donanım cüzdanı endüstrisindeki bir başka büyük isim. Bir Trevor cüzdanına sahip olmanın avantajı, onu yalnızca fiziksel olarak korumanız gerektiğidir. İnternete erişmek için bir düğüm olarak kullanılamaz ve bilinen fidye yazılımı saldırılarının çoğuna karşı bağışıktır.

Trezor, Ripple, bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere çok sayıda kripto para birimini destekler. Ledger’ın aksine, Trezor yalnızca iki model halinde gelir. Bununla birlikte, her iki model de eşit derecede yetkin ve sektördeki en iyi donanım cüzdanlarından bazıları..

TREZOR’DA YIRTMA SAKLA!

2021 XRP Tahmini Gerçekleşecek mi?

Fiyat tahminleri söz konusu olduğunda iki faktör çok önemli hale geliyor. Biri şirketin performansı, bu durumda Ripple ve ikincisi genel piyasa duyarlılığı. Ripple yukarıda açıklandığı gibi tüm doğru notları alırken, genel kripto piyasası hala toparlanıyor gibi görünmüyor. Ancak Ripple CEO’su Garlinghouse, 2021’in kripto para birimi ve blok zinciri için iyi bir yıl olacağını öngörüyor..

Bitcoin için bunun çok zor olacağını belirten bir fiyat tahmini vermedi. Bununla birlikte, kripto ile ilgili projelerde artan şeffaflıkla ve kripto para birimlerinin kitlesel adaptasyonuyla başa çıkmak için düzenlemeleri oluşturan birçok ülkede, 2021’in XRP de dahil olmak üzere tüm büyük kripto para birimleri için iyi bir yıl olacağını düşünüyor. Bununla birlikte, SEC’in Ripple’daki ani vakası, tüm dalgalanma fiyat tahminlerini güvenilmez hale getiriyor.

Bitcongress olarak biz, XRP için kesin bir fiyat tahmin etmekten kaçınırız. Bununla birlikte, temellere bakıldığında, XRP iyi bir noktada görünüyor. Bankaların sayısız ortaklığı ve benimsemesi ile yıllar içinde büyük ilerleme kaydetmiştir. Ripple inovasyon yapmayı bırakmadı ve sürekli olarak yeni ürünler geliştiriyor, bu da yine harika bir işaret. Bu faktörler göz önüne alındığında, SEC davası olumlu bir notla sonuçlanırsa XRP iyi bir yatırım gibi görünüyor..

XRP’nin 2021’in sonunda 1 dolara ulaşmasını sevsek de, bakalım o dik dağa tırmanmayı başarabilecek mi?.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me