Kripto ticareti yeni vızıltı. Bitcoin’in nasıl hiçbir değersizlikten 27.000 doların üzerine çıktığını gördükten sonra, birçok insan fazla bir şey yapmadan kar elde etmek için bir sonraki kripto parayı arıyor. Yapmanız gereken tek şeyin doğru jetonu seçmek, biraz kripto para birimi satın almak, birkaç yıl elinde tutmak ve milyonlarca para kazanmak olduğunu söylüyorlar..

Pek çok insan Ethereum’a bir sonraki büyük şey olarak bakıyor ve “2025’te Ethereum’un değeri ne olacak?” Veya “10 yılda Ethereum’un değeri ne olabilir?” Diye merak ediyor. Öyleyse bakalım Ethereum fiyat tahmini 2025.

Elbette, hiç kimse doğru bir Ethereum fiyat tahmini yapabilir. Ne de olsa 2009’da hiç kimse Bitcoin’in 10 yıl sonra 10.000 dolar değerinde olacağını tahmin edemezdi. Öyleyse sahip değilseniz çok Özel olarak özelleştirilmiş DeLorean, bir zaman döndürücü veya uzay-zaman sürekliliği üzerinde tam bir ustalığa sahip, Ethereum’un ne kadar yükseleceğini kesin olarak bilmenin bir yolu yok. Bazı iktisatçılar fiyat tahminleri vermeyi kesinlikle reddediyorlar çünkü bu tahminlerin geri gelip onları rahatsız etmesinden korkuyorlar. Ama bazı uzmanlar vardır konuşup ne söylediklerine bir bakabiliriz.

Ethereum hakkında bu kadar iyi olan ne?

Ethereum fiyat tahmini 2025

Ethereum basit bir altcoin’den daha fazlasıdır. Bir işletim sistemini çalıştıran tam, merkezi olmayan bir sanal makine sağlar. Ethereum platformu, 2015’teki lansmanından bu yana kripto dünyasına akıllı sözleşmeler getirdi. Bu akıllı sözleşmeler, işlemlerin üçüncü şahısların dahil edilmesine gerek kalmadan gerçekleştirilmesine ve doğrulanmasına izin verir. Akıllı sözleşmeler kullanarak şirketler ve bireysel kullanıcılar güvenli, verimli ödemeleri programlayabilir ve planlayabilir.

Pek çok yeni şirket akıllı sözleşmelere güveniyor ve bunlar, Ether’in şu anda dünyanın iki numaralı kripto para birimi olmasının ana nedeni ve değerinin yakın gelecekte büyük bir düşüş yaşaması beklenmiyor..

Ethereum ne kadar yükseğe çıkacak?

Yukarıda belirtildiği gibi, hiç kimse bu sorunun cevabını gerçekten bilmiyor. Geçmişte bazı çok büyük fiyat değişiklikleri oldu. Eter Ocak 2017’de yaklaşık 8 USD değerindeydi ve sadece bir yıl sonra yaklaşık 1.450 USD ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ocak 2018’den sonra daha fazla artış ve düşüş oldu. 2019’da en yüksek fiyat Haziran 2019’daydı (yaklaşık 310 USD) ve ETH yazılırken 200 USD’nin biraz altında değerlendi..

Ethereum ne kadar yükseğe çıkacak

Dolayısıyla, Ether’in fiyatı çılgınca değişti ve uzman görüşleri de çılgınca çeşitlilik gösteriyor. Örneğin, Bill Gates, Bitcoin’in sonunda hiçbir değere sahip olmayacağını belirtti ve diğerleri tüm kripto para birimleri için aynı şeyi söyledi. Öte yandan, Ark Capital LLC’den Brian Schuster, Ether fiyatının 100.000 USD’ye kadar çıkacağını ve hatta bir değer deposu olarak altının yerini alacağını söylüyor..

En uç tahminleri – hem düşük hem de yüksek – göz ardı edersek çoğu uzman, Ether’in sonunda yaklaşık 3.000 ila 5.000 ABD Doları değerinde olacağına inanıyor, bu da değerinde mevcut fiyatından yaklaşık% 2.500 artış anlamına geliyor..

Elbette bu rakamların hiçbiri özel olarak 2025 için bir Ethereum fiyat tahmini değildir. Bazıları Ether’in fiyatının 2025’ten önce zirveye çıkacağını ve diğerleri bu zirveyi bir süre sonra gerçekleştireceğini söylüyor..

Ethereum uzun vadeli iyi bir yatırım mı?

Çok farklı fiyat tahminlerinin yanı sıra çoğu uzman, Ether’in fiyatının kademeli olarak artacağını göreceğini kabul ediyor. Değerdeki artış, Ethereum’un algılanan en büyük gücünden kaynaklanacak: akıllı sözleşme platformu.

Ethereum’un ERC-20 standardı, blok zincirinde akıllı sözleşmeler ve diğer birçok token oluşturmaya izin verdi. Bu makaleyi yazarken, Ethereum blok zincirinde 200.000’den fazla token var. Ayrıca bazı harika dApp’ler (merkezi olmayan uygulamalar) var. 

Ethereum uzun vadeli iyi bir yatırım mı

Şu anda Ethereum blok zincirinde 3.000’den fazla dApp var. Sevimli kedi oyunlarından çevrimiçi kumarhanelerden finansal tahminlere kadar. Geliştiriciler sürekli olarak Ethereum akıllı sözleşmelerine dayalı yeni uygulamalar yaratıyorlar ve bu gelişme, uzmanların blockchain’in en büyük varlığı olarak gördüğü ve Ethereum’un değerinin artmaya devam edeceğini garanti eden şeydir..

Dolayısıyla, platformunun gücüne ve dApp geliştiricileri arasında ne kadar popüler olduğuna bağlı olarak, Ethereum’un uzun vadede kesinlikle iyi bir yatırım olduğunu söylemek oldukça güvenlidir..

Peki 2025’teki Ethereum fiyat tahmini nedir?

Daha önce de belirtildiği gibi, kimse emin olamaz. Kripto fiyatları, diğer herhangi bir varlığın fiyatlarından bile daha fazla dalgalanır ve birkaç gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyesinden tüm zamanların en düşük seviyesine inebilir. Bununla birlikte, daha fazla insan gemiye bindikçe, kripto para birimi tekne fiyatları daha istikrarlı olma ve token fiyatları yükselme eğilimindedir. Daha iyimser tahminlerden bazıları, Ether’in 2025 fiyatını yaklaşık 1.400-1.500 USD’ye yerleştiriyor. Daha mütevazı tahminler doğru çıksa bile, makul bir şekilde 2025’in sonlarına kadar 800-900 USD’lik bir fiyat görmeyi bekleyebiliriz..

Sonuç olarak…

Ethereum şu anda 21 milyar ABD dolarının üzerinde bir piyasa değeri ile dünyanın iki numaralı kripto para birimidir ve sadece Bitcoin’den sonra ikinci sırada yer almaktadır. Ether’in şu anki fiyatı 180 USD civarında ve muhafazakar tahminlerin çoğu, 2025’e kadar en az 800 ve hatta 1500 dolar olacağını söylüyor. Ether, uzun vadeli bir yatırım için gerçekten iyi görünüyor.

Şu anda herhangi bir Ethereum’a sahip misiniz? Ethereum’un geleceği hakkındaki fikriniz nedir? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Devamını Oku: Bir kuruşun altındaki en iyi kripto para birimi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me