PayPal kullanarak Bitcoin (BTC) satın alabileceğiniz yollar mı arıyorsunuz? O zaman tam olarak doğru yere geldiniz çünkü burada PayPal ile BTC satın almak için yaygın olarak kullanılan en iyi yöntemleri anlatacağım. Dünyanın ilk merkezi olmayan kripto para birimi olan Bitcoin’i satın almaya gelince, kullanıcılar çoğunlukla PayPal’ı BTC satın almak için ödeme yöntemi olarak kullanmayı tercih ediyor. Bunun nedeni, onu uygun ve kullanımı kolay bulmalarıdır. Üstelik bunlar, doğrulama olmadan bitcoin satın almak için anında ödeme yöntemleridir..

Ancak sorun şu ki, bitcoin takas platformlarının birçoğu PayPal’ı ödeme yöntemi olarak desteklemiyor ve PayPal ile BTC almak isteyenler için zorluk yaratıyor. Onlar için PayPal kullanarak bitcoin satın almak için kullanabilecekleri bazı popüler yolları listeledim. Bunlar aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

PayPal ile Doğrulamasız (Kimlik) Bitcoin (BTC) Satın Alın

1. LocalCryptos

Localcryptos, 130 ülkede 100.000’den fazla kullanıcısı olan ve PayPal ile Bitcoin (BTC) satın almanıza izin veren, eşler arası (P2P) bir BTC pazar yeridir. Localcryptos’ta, platformdaki başka bir kullanıcıyla takas yaparak bitcoin satın alırsınız..

PayPal ile yaptığınız işlemlerinizi korumak için güvenli bir emanet hizmeti kullanır. Localcryptos’ta bir PayPal işlemini tamamlamak yalnızca on beş dakikadan az sürer. Tüm PayPal transferleri anında ve hızlıdır.

PayPal Kimlik Doğrulamasını Kullanmadan Localcryptos’ta BTC Nasıl Satın Alınır

PayPal kullanarak Localcryptos’ta nasıl bitcoin satın alabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Localcryptos’a kaydolun

İlk önce Localcryptos’a kaydolun ve hesabınızı oluşturun. Localcryptos’ta hesap oluşturmayı tamamladığınızda, ticaretinize başlayabileceksiniz..

PayPal Satıcısı Bulun

Bir sonraki adımda, mevcut PayPal satıcıları listesinden gereksinimlerinizi karşılayan uygun bir PayPal satıcısı bulun.

** Lütfen satıcı profilini ve itibarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Satın almak istediğiniz BTC miktarını seçin

Üçüncü adımda satın almanız gereken Bitcoin (BTC) miktarını seçmeniz gerekiyor..

PayPal Kullanarak Para Transferi Yapın

Son adımda, ödeme yönteminiz olarak PayPal’ı kullanarak para aktarmanız gerekir. Satıcı, Bitcoin’leri emanet cüzdanına koyacak ve size PayPal transfer detaylarını sağlayacaktır. Bundan sonra, satıcıya PayPal ile para göndermelisiniz. Ödeme silindikten hemen sonra, Bitcoin miktarı emanet cüzdanınızdan cüzdanınıza aktarılacaktır. Ayrıca Chainlink Fiyat Tahminini Okuyun 2021 – 2025

2. Paxful

Paxful, PayPal ile bitcoin satın alabileceğiniz başka bir popüler yoldur. Paxful, temelde 2015 yılında bir grup geliştirici tarafından kurulan ve kullanıcıların BTC alıp satmalarına olanak tanıyan eşler arası (P2P) bir kripto para borsasıdır..

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası, kullanıcılara PayPal ile Bitcoin satın almak için harika bir pazar yeri sunuyor, güvenli ve anında bir yoldur.

Herhangi bir doğrulama olmadan Paxful’da PayPal ile BTC nasıl satın alınır?

Paxful’da PayPal ile BTC satın almak oldukça basit ve kolaydır. Paxful kripto para borsasında PayPal’ı kullanarak BTC’yi şu şekilde satın alabilirsiniz:

Aşama 1 – Paxful’a kaydolun ve aşağıdaki formu doldurarak hesabınızı oluşturun:

Adım 2 – Hesabınızı oluşturduktan sonra, web sitesinde bulunan Bitcoin Satın Al bölümüne gidin..

Aşama 3 – Bundan sonra, ödeme yönteminiz olarak PayPal’ı seçmeniz ve ardından satın almak istediğiniz BTC miktarını seçmeniz ve USD gibi ödeyeceğiniz para birimini seçmeniz gerekir..

Adım 4 – Ardından, platformda bulunan tekliflerin listesine göz atın ve ihtiyacınıza göre sizi tatmin eden uygun olanı seçin..

Adım 5 – Ardından ticaretinize başlayın ve satıcıyla anlaşmanızı kesinleştirin.

Adım 6 – Satıcının talimatlarını izleyerek ödemenizi temizleyin.

7. Adım – Ödemeniz onaylandıktan sonra, satıcıdan Bitcoin alabileceksiniz..

Paxful dünya çapında desteklenmesine rağmen, kullanılamadığı bazı ülkeler vardır. Bunlara Libya, Yemen, Sudan, Irak, Suriye, Kuzey Kore ve diğerleri dahildir..

3. eToro

PayPal ile Bitcoin (BTC) satın almak için en yaygın kullanılan yöntemlerden biri, bitcoin satın almanıza izin veren bir sosyal ticaret platformu olan eToro’dur. PayPal kullanarak bitcoin satın almanın kolay bir yoludur. eToro, 2007 yılında kuruldu ve kullanıcılara kripto para birimleri, forex, emtialar, para birimleri ve hisse senedi gibi çok çeşitli ticaret ürünlerinde işlem yapma imkanı sunuyor.

eToro, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere çok çeşitli kripto para birimlerini destekler. EToro’nun ticaret platformunda çok düşük bir maliyetle bitcoin satın alabilirsiniz. eToro, Bosna, Kanada, Sudan, Suriye, Yemen, Uganda, Gine, Libya, Kuzey Kore ve diğerleri dahil olmak üzere bazı ülkeler dışında tüm dünyadaki kullanıcılar tarafından kullanılabilir..

eToro’nun ücretleri nispeten düşüktür ve PayPal dahil olmak üzere çeşitli ödeme seçeneklerini destekler.

EToro aracılığıyla PayPal kullanarak Bitcoin nasıl satın alınır?

Aşağıdaki adımları izleyerek eToro aracılığıyla PayPal ile bitcoin satın alabilirsiniz:

Aşama 1 Öncelikle ad, kullanıcı adı, e-posta ve telefon numarası gibi kişisel bilgilerinizi göndererek eToro ile hesabınızı oluşturun..

Adım 2 – Bundan sonra kimliğinizi doğrulamanız gerekir..

Aşama 3 – Ardından yatırmak istediğiniz tutarı seçin ve istediğiniz para birimini seçin.

4. Adım Bir sonraki adımda, ödeme yönteminiz olarak PayPal’ı seçmelisiniz..

Artık PayPal ile bitcoin almaya hazırsınız. Satın almak istediğiniz BTC miktarını seçin ve satın alma siparişini verin.

Bitcoin’inizi Ripple’a dönüştürmek istiyorsanız, BTC’den XRP’ye adım adım rehberimiz.

4. Xcoins

Çevrimiçi dijital para kredi platformu sağlayıcısı olan Xcoins, PayPal ile bitcoin satın almanıza da olanak tanır. PayPal veya kredi kartlarını kullanarak anında Xcoins aracılığıyla bitcoin alabilirsiniz. Yüzde yüz güvenli ve güvenlidir. Xcoins, Bitcoin’i size satmak yerine size ödünç vermeyi tercih ediyor.

Bu Bitcoin kredi platformunda size en düşük faiz oranları sunulur. Ancak kredi aldığınızda bir faiz oranı ödemeniz gerekiyor. Xcoins, Birleşik Krallık, Türkiye, Almanya, Hong Kong, Nijerya, Pakistan, Mısır, Brezilya, Danimarka, Japonya, Nepal ve diğerleri dahil olmak üzere tüm dünyadaki birçok ülkede desteklenmektedir..

Xcoins’de PayPal ile nasıl BTC alabilirsiniz?

Xcoins platformunda PayPal ile bitcoin alma prosedürü, yalnızca birkaç adımdan oluştuğu için çok basittir..

Xcoins ile Kaydolun

İlk adımda, Xcoins’e kaydolmanız ve kendinizi kaydettirmeniz gerekir. Kayıt için adınız, soyadınız ve e-posta adresiniz gibi kişisel kimlik bilgilerinizi vermeniz gerekir. Kayıt prosedürü yalnızca birkaç dakika sürer.

PayPal ile Ödemenizi Yapın

İkinci adım, Bitcoin’de satın almanız gereken tutarı belirtmek ve ardından PayPal’ı seçerek ödemenizi yapmaktır..

Bitcoin (BTC) al

PayPal kullanarak ödemenizi yaptıktan sonra, Xcoins üzerinde oluşturulan cüzdanınıza Bitcoin alabileceksiniz..

5. Plus500

Plus500, kullanıcıların PayPal kullanarak Bitcoin satın alması veya satması için uygun bir pazar yeridir. Plus500, işlemlerde nispeten düşük komisyon oranları sunan çevrimiçi bir kripto para birimi CFD işlem platformudur. İngiltere merkezli şirket, Financial Conduct Authority (FCA) tarafından düzenlenmiş ve yetkilendirilmiştir. Bu, güvenilir bir ticaret pazarı olduğu anlamına gelir.

Birleşik Krallık, Hong Kong, Birleşik Arap Emirlikleri, Avustralya, Kuveyt, Norveç, Danimarka, Singapur ve diğer bazı ülkelerde ikamet edenlerin Plus500 platformuna erişmesine izin verilir. Öte yandan, Zimbabve, Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Nijerya, İran, Mısır, Kanada vb..

Plus500 aracılığıyla PayPal ile Bitcoin satın alın: Adım adım kılavuz

Plus500 üzerinden PayPal ile bitcoin satın almak için şu adımları izleyin:

Aşama 1 Hesabını oluştur

İzlemeniz gereken ilk adım, e-posta ve şifrenizi girerek kayıt formunu doldurarak Plus500 ile bir hesap oluşturmaktır. Bundan sonra hesabınızı doğrulayın.

Adım 2 PayPal ile para yatırın

Bir sonraki adım, bir ödeme yöntemiyle Plus500 hesabınıza para yatırmaktır. Para yatırmak için PayPal’ı seçebilirsiniz. Plus500 ile işlem yapmaya başlamak için, hesabınıza minimum 100 $ yatırmanız gerekmektedir..

Aşama 3 Bitcoin satın al

Son adımda bitcoin almaya hazırsınız. “Ticaret” bölümüne gidin ve orada bir ticaret yapın. Mevcut kripto para birimleri listesinden Bitcoin’i (BTC) seçin ve ardından onunla ticaret yapmak için “satın al” seçeneğine tıklayın.

6. WirexApp

WirexApp, anında ve kullanımı basit olduğu için PayPal kullanarak Bitcoin satın almak isteyenler için iyi bir seçenektir. Ancak ilk seferde transfer için yaklaşık bir ila iki gün sürüyor. Kripto para birimlerinizi tüm dünyaya verimli bir şekilde aktarmanıza olanak tanır.

Aşağıdakiler, WirexApp’ın mevcut olduğu ve orada bitcoin satın almanıza izin veren ülkelerdir:

Slovakya, Sırbistan, Marino, Türkiye, Gürcistan, İzlanda, İsrail, Fas, Estonya, Ürdün, Şili, Malta, Suudi Arabistan, Lesotho, Lihtenştayn, Filipinler, Bulgaristan, Letonya, İtalya, Cebelitarık, Hırvatistan, Malezya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahamalar ve diğerleri.

PayPal ile BTC Almak için WirexApp nasıl kullanılır?

Aşağıda verilen adım adım kılavuzu takip edin ve WirexApp platformunda PayPal kullanarak kolayca bitcoin satın alabilirsiniz..

İlk adım, WirexApp’a kaydolmak ve hesabınızı oluşturmaktır. Bir hesap oluşturmak, WirexApp aracılığıyla PayPal ile BTC satın almak istiyorsanız takip etmeniz gereken zorunlu adımdır..

İkinci adımda, PayPal hesabınızı oturum açarak açmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, üzerine tıklayarak doğrudan “Para” bölümüne gidin ve oraya bir kart ekleyin.

Bundan sonra, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi gönderme limitlerinizi yükseltmek için PayPal hesabınıza başka bir kart eklemeniz gerekir:

Bir sonraki adımda, kutulara WirexApp kartı ile ilgili bilgileri girmeniz gerekir..

Bundan sonra, PayPal’ın yapmanız gereken bir sonraki şey, WirexApp kartını PayPal’a eklemek için çok önemli bir adım olan kartınızı onaylamaktır..

WirexApp üzerinden hesabınıza giriş yaptığınızda, banka kartınızın doğrulanması için size bir onay kodu gönderilecektir. Gördüğünüzde, bu kodu onaylamanız gerekir.

Artık WirexApp aracılığıyla PayPal ile Bitcoin satın almaya hazırsınız.

Sonuç:

Size kısaca yukarıdaki tüm yöntemleri ve bunları PayPal ile bitcoin satın almak için nasıl kullanabileceğinizi anlattım. Artık PayPal’ı kullanarak Bitcoin (BTC) satın almak için hangi yöntemi seçeceğinizin sizin için en iyisi olduğuna karar vermek size kalmıştır..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me